Pattern Racing World Championships – Owner 2015

The Pattern Racing World Championship’s 2015 – Category Owner

Point’s awarded for finishing in the top three in Grade 1/Group 1 contests this year.

Points                1st = 10 pts,                    2nd = 7 pts,                 3rd = 5 pts

PatternRacing.com
Owner Points Won
 Godolphin
G1 Al Maktoum Challenge-Round 3 :   1 . African Story 11/2   ch g Pivotal – Blixen (USA) (Gone West),Trained by Saeed bin Suroor In ENG. 10
G1 Australian Derby : 2 . Hauraki (AUS) 3/1 b c Reset (AUS) – Youthful Presence (AUS) (Dehere),Trained by J O’Shea In AUS. 7
G1 Beldame Stakes : 1 . Wedding Toast (USA) 13/20F  b/br m Street Sense (USA) – Golden Sheba (USA) (Coronado’s Quest),Trained by Kiaran McLaughlin In USA. 10
G1 Belmont Stakes : 2 . Frosted (USA) 41/10 gr/ro c Tapit (USA) – Fast Cookie (USA) (Deputy Minister),Trained by Kiaran McLaughlin In USA. 7
G1 Betfair King George VI and Queen Elizabeth Stakes :   3 . Romsdal 12/1   ch c Halling (USA) – Pure Song (Singspiel),Trained by John Gosden In ENG. 5
G1 Breeders’ Cup Juvenile Turf : 3 . Birchwood (IRE) 11/1 b c Dark Angel (IRE) – Layla Jamil (IRE) (Exceed And Excel),Trained by Richard Fahey In ENG. 5
G1 Bundaberg Distilling Co. BTC Cup : 2 . Knoydart (AUS) 16/1 b g More Than Ready (USA) – Regal Cheer (AUS) (Arena),Trained by J O’Shea In AUS. 7
G1 Champagne Stakes (ATC) : 3 . Tarquin (AUS) 7/1 b c Hard Spun (USA) – Daanet Al Dunya (USA) (Rahy),Trained by J O’Shea In AUS. 5
G1 Chipping Norton Stakes : 1 . Contributer (IRE) 6/4F  b h High Chaparral (IRE) – Serisia (FR) (Exit To Nowhere),Trained by J O’Shea In AUS. 10
G1 Chipping Norton Stakes : 2 . Hartnell 17/1 b g Authorized (IRE) – Debonnaire (Anabaa),Trained by J O’Shea In AUS. 7
G1 Coronation Stakes : 3 . Lucida (IRE) 3/1 b f Galileo (IRE) – Red Evie (IRE) (Intikhab),Trained by J S Bolger In IRE. 5
G1 Criterium de Saint-Cloud : 2 . Cloth Of Stars (IRE) 11/4 b c Sea The Stars (IRE) – Strawberry Fledge (USA) (Kingmambo),Trained by A Fabre In FR. 7
G1 Darley Yorkshire Oaks : 1 . Pleascach (IRE) 8/1 b f Teofilo (IRE) – Toirneach (USA) (Thunder Gulch),Trained by J S Bolger In IRE. 10
G1 Dubai Duty Free Irish Derby :   1 . Jack Hobbs 10/11F  br c Halling (USA) – Swain’s Gold (USA) (Swain),Trained by John Gosden In ENG. 10
G1 Etihad Airways Irish One Thousand Guineas : 3 . Devonshire (IRE) 33/1 b f Fast Company (IRE) – Nova Tor (IRE) (Trans Island),Trained by W McCreery In IRE. 5
G1 Goff’s National Stakes : 2 . Herald The Dawn (IRE) 5/2 b c New Approach (IRE) – Hymn Of The Dawn (USA) (Phone Trick),Trained by J S Bolger In IRE. 7
G1 Goff’s National Stakes : 3 . Birchwood (IRE) 13/2 b c Dark Angel (IRE) – Layla Jamil (IRE) (Exceed And Excel),Trained by Richard Fahey In ENG. 5
G1 Golden Rose Stakes : 1 . Exosphere (AUS) 21/10F b c Lonhro (AUS) – Altitude (AUS) (Danzero),Trained by J O’Shea In AUS. 10
G1 Investec Epsom Derby : 2 . Jack Hobbs 4/1 br c Halling (USA) – Swain’s Gold (USA) (Swain),Trained by John Gosden In ENG. 7
G1 James Boags Premium Doomben 10,000 : 3 . Generalife (AUS) 13/2 b g Lonhro (AUS) – Albaicin (AUS) (Redoute’s Choice),Trained by J O’Shea In AUS. 5
G1 Jebel Hatta   : 1 . Hunter’s Light (IRE) 4/1 ch h Dubawi (IRE) – Portmanteau (Barathea),Trained by Saeed bin Suroor In ENG. 10
G1 JLT Lockinge Stakes : 1 . Night Of Thunder (IRE) 11/4J  ch c Dubawi (IRE) – Forest Storm (Galileo),Trained by Richard Hannon In ENG. 10
G1 Keeneland Phoenix Stakes : 3 . Buratino (IRE) 11/10F ch c Exceed And Excel (AUS) – Bergamask (USA) (Kingmambo),Trained by Mark Johnston In ENG. 5
G1 Longines Mackinnon Stakes : 3 . Contributer (IRE) 8/1 b h High Chaparral (IRE) – Serisia (FR) (Exit To Nowhere),Trained by J O’Shea In AUS. 5
G1 Malibu Stakes : 2 . Marking (USA) 48/10 b c Bernardini (USA) – Seventh Street (USA) (Street Cry),Trained by Kiaran McLaughlin In USA. 7
G1 Ogden Phipps Handicap : 1 . Wedding Toast (USA) 43/20  b/br m Street Sense (USA) – Golden Sheba (USA) (Coronado’s Quest),Trained by Kiaran McLaughlin In USA. 10
G1 Prix du Haras de Fresnay-le-Buffard-Jacques Le Marois : 2 . Territories (IRE) 2/1F b c Invincible Spirit (IRE) – Taranto (Machiavellian),Trained by A Fabre In FR. 7
G1 Prix Jean Prat : 1 . Territories (IRE) 6/4F b c Invincible Spirit (IRE) – Taranto (Machiavellian),Trained by A Fabre In FR. 10
G1 Qatar Prix de la Foret : 3 . Toormore (IRE) 8/1 b c Arakan (USA) – Danetime Out (IRE) (Danetime),Trained by Richard Hannon In FR. 5
G1 Qatar Prix Jean-Luc Lagardere Grand Criterium :   1 . Ultra (IRE) 6/1   ch c Manduro (GER) – Epitome (IRE) (Nashwan),Trained by A Fabre In FR. 10
G1 Qatar Prix Jean-Luc Lagardere Grand Criterium :   2 . Cymric (USA) 25/1   b c Kitten’s Joy (USA) – Fastbridled (USA) (Unbridled’s Song),Trained by John Gosden In ENG. 7
G1 Qipco British Champions Fillies & Mares Pride Stakes : 3 . Beautiful Romance 20/1 b f New Approach (IRE) – Mazuna (IRE) (Cape Cross),Trained by Saeed bin Suroor In ENG. 5
G1 Qipco Champion Stakes : 3 . Jack Hobbs EvensF br c Halling (USA) – Swain’s Gold (USA) (Swain),Trained by John Gosden In ENG. 5
G1 QIPCO One Thousand Guineas : 2 . Lucida (IRE) 9/2F b f Shamardal (USA) – Lura (USA) (Street Cry),Trained by J S Bolger In IRE. 7
G1 QIPCO Two Thousand Guineas : 2 . Territories (IRE) 5/1 b c Invincible Spirit (IRE) – Taranto (Machiavellian),Trained by A Fabre In FR. 7
G1 Queen Elizabeth II Challenge Cup Stakes : 3 . Sentiero Italia (USA) 7/10F b f Medaglia d’Oro (USA) – Golden Way (IRE) (Cadeaux Genereux),Trained by Kiaran McLaughlin In USA. 5
G1 Randwick Guineas : 1 . Hallowed Crown (AUS) 19/10 b c Street Sense (USA) – Crowned Glory (AUS) (Danehill),Trained by Bart & James Cummings In AUS. 10
G1 Randwick Guineas : 2 . Sweynesse (AUS) 29/10 b/br c Lonhro (AUS) – Swansea (IRE) (Singspiel),Trained by J O’Shea In AUS. 7
G1 Ranvet Stakes : 1 . Contributer (IRE) 6/4F b h High Chaparral (IRE) – Serisia (FR) (Exit To Nowhere),Trained by J O’Shea In AUS. 10
G1 Rosehill Guineas : 3 . Hallowed Crown (AUS) 9/5F b c Street Sense (USA) – Crowned Glory (AUS) (Danehill),Trained by Bart & James Cummings In AUS. 5
G1 South Australian Derby : 3 . Allergic (AUS) 17/1 b g Street Cry (IRE) – Cajou (AUS) (Encosta De Lago),Trained by J O’Shea In AUS. 5
G1 St. James’s Palace Stakes : 2 . Latharnach (USA) 25/1 b c Iffraaj – Firth Of Lorne (IRE) (Danehill),Trained by Charlie Appleby In ENG. 7
G1 Stradbroke Handicap : 3 . Generalife (AUS) 11/1 b g Lonhro (AUS) – Albaicin (AUS) (Redoute’s Choice),Trained by J O’Shea In AUS. 5
G1 The BMW Stakes (Reg as The HE Tancred Stakes) :   1 . Hartnell 21/10   b g Authorized (IRE) – Debonnaire (Anabaa),Trained by J O’Shea In AUS. 10
G1 The Metropolitan : 1 . Magic Hurricane (IRE) 21/10F b g Hurricane Run (IRE) – Close Regards (IRE) (Danehill),Trained by J O’Shea In AUS. 10
G1 The Metropolitan : 3 . Havana Cooler (IRE) 9/1 ch g Hurricane Run (IRE) – Unquenchable (USA)(Kingmambo),Trained by J O’Shea In AUS. 5
G1 Travers Stakes : 3 . Frosted (USA) 76/10 gr/ro c Tapit (USA) – Fast Cookie (USA) (Deputy Minister),Trained by Kiaran McLaughlin In USA. 5
G1 Twinspires.com Wood Memorial Stakes : 1 . Frosted (USA) 11/5 gr/ro c Tapit (USA) – Fast Cookie (USA) (Deputy Minister),Trained by Kiaran McLaughlin In USA. 10
G1 Victoria Derby : 2 . Etymology (AUS) 12/1 b c New Approach (IRE) – Weaver Of Words (Danehill),Trained by J O’Shea In AUS. 7
G1 Vision.ae Middle Park Stakes : 2 . Buratino (IRE) 13/2 ch c Exceed And Excel (AUS) – Bergamask (USA) (Kingmambo),Trained by Mark Johnston In ENG. 7
G1 Vision.ae Middle Park Stakes : 3 . Steady Pace 25/1 b c Dark Angel (IRE) – Cool Kitten (IRE) (One Cool Cat),Trained by Saeed bin Suroor In ENG. 5
G1 VRC Oaks/Crown Oaks : 3 . Ambience (AUS) 3/1F b f Street Cry (IRE) – Miss Right Note (IRE) (Daylami),Trained by J O’Shea In AUS. 5
 Godolphin Total 372
 Coolmore
G1 Belmont Oaks (Formely Garden City Stakes0 : 3 . Outstanding (IRE) 56/10 b f Galileo (IRE) – Absolutelyfabulous (IRE) (Mozart),Trained by A P O’Brien In IRE. 5
G1 Blue Diamond Stakes : 3 . Lake Geneva (AUS) 12/1 Fastnet Rock (AUS),Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 5
G1 Breeders’ Cup Filly and Mare Sprint :   3 . Taris (USA) 6/1   b f Flatter (USA) – Comedy (USA) (Theatrical),Trained by Simon Callaghan In USA. 5
G1 Breeders’ Cup Filly and Mare Turf : 2 . Legatissimo (IRE) 8/11F b f Danehill Dancer (IRE) – Yummy Mummy (Montjeu),Trained by David Wachman In IRE. 7
G1 Breeders’ Cup Juvenile Fillies Turf : 2 . Alice Springs (IRE) 7/4F ch f Galileo (IRE) – Aleagueoftheirown (IRE) (Danehill Dancer),Trained by A P O’Brien In IRE. 7
G1 Breeders’ Cup Juvenile Turf : 1 . Hit It A Bomb (USA) 9/2 b c War Front (USA) – Liscanna (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 Cathay Pacific Hong Kong Vase : 1 . Highland Reel (IRE) 5/1 b c Galileo (IRE) – Hveger (AUS) (Danehill),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 Coolmore Fastnet Matron Stakes :   1 . Legatissimo (IRE) 7/4F  b f Danehill Dancer (IRE) – Yummy Mummy (Montjeu),Trained by David Wachman In IRE. 10
G1 Coolmore Nunthorpe Stakes : 2 . Acapulco (USA) 13/8F ch f Scat Daddy (USA) – Global Finance (USA) (End Sweep),Trained by Wesley A Ward In USA. 7
G1 Coronation Stakes : 2 . Found (IRE) 13/8F b f Shamardal (USA) – Lura (USA) (Street Cry),Trained by A P O’Brien In IRE. 7
G1 Cox Plate :   3 . Highland Reel (IRE) 7/1 b c Galileo (IRE) – Hveger (AUS) (Danehill),Trained by A P O’Brien In IRE. 5
G1 Criterium International : 1 . Johannes Vermeer (IRE) 5/2 b c Galileo (IRE) – Inca Princess (IRE) (Holy Roman Emperor),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 Darley Irish Oaks : 3 . Curvy 15/8F b/br f Galileo (IRE) – Frappe (IRE) (Inchinor),Trained by David Wachman In IRE. 5
G1 Dubai Dewhurst Stakes : 1 . Air Force Blue (USA) 4/6F  b c War Front (USA) – Chatham (USA) (Maria’s Mon),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 Dubai Duty Free Irish Derby :   3 . Giovanni Canaletto (IRE) 8/1 ch c Galileo (IRE) – Love Me True (USA) (Kingmambo),Trained by A P O’Brien In IRE. 5
G1 Dubai Fillies’ Mile : 1 . Minding (IRE) 5/4F  b f Galileo (IRE) – Lillie Langtry (IRE) (Danehill Dancer),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 E. P. Taylor Stakes : 1 . Curvy 49/20F b f Galileo (IRE) – Frappe (IRE) (Inchinor),Trained by David Wachman In IRE. 10
G1 Etihad Airways Irish One Thousand Guineas : 2 . Found (IRE) 5/4F b f Galileo (IRE) – Red Evie (IRE) (Intikhab),Trained by A P O’Brien In IRE. 7
G1 Goff’s National Stakes : 1 . Air Force Blue (USA) 10/11F  b c War Front (USA) – Chatham (USA) (Maria’s Mon),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 Gold Cup :   2 . Kingfisher (IRE) 5/1 b c Galileo (IRE) – Mystical Lady (IRE) (Halling),Trained by A P O’Brien In IRE. 7
G1 Golden Slipper Stakes : 3 . Lake Geneva (AUS) 17/1 b f Fastnet Rock (AUS) – Hips Don’t Lie (NZ) (Stravinsky),Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 5
G1 Investec Epsom Oaks : 2 . Legatissimo (IRE) 5/2F b f Danehill Dancer (IRE) – Yummy Mummy (Montjeu),Trained by David Wachman In IRE. 7
G1 Irish Field St. Leger : 1 . Order Of St George (IRE) 5/4F  b c Galileo (IRE) – Another Storm (USA) (Gone West),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 Keeneland Phoenix Stakes : 1 . Air Force Blue (USA) 9/4  b c War Front (USA) – Chatham (USA) (Maria’s Mon),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 Keeneland Phoenix Stakes : 2 . Washington DC (IRE) 10/1 b c Zoffany (IRE) – How’s She Cuttin’ (IRE) (Shinko Forest),Trained by A P O’Brien In IRE. 7
G1 Ladbrokes St. Leger : 2 . Bondi Beach (IRE) 2/1J b c Galileo (IRE) – One Moment In Time (IRE) (Danehill),Trained by A P O’Brien In IRE. 7
G1 Longines Breeders’ Cup Turf : 1 . Found (IRE) 4/1 b f Galileo (IRE) – Red Evie (IRE) (Intikhab),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 Moyglare Stud Stakes : 1 . Minding (IRE) 15/2 b f Galileo (IRE) – Lillie Langtry (IRE) (Danehill Dancer),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 Moyglare Stud Stakes : 2 . Ballydoyle (IRE) 5/4F b f Galileo (IRE) – Butterfly Cove (USA) (Storm Cat),Trained by A P O’Brien In IRE. 7
G1 Moyglare Stud Stakes : 3 . Alice Springs (IRE) 20/1 ch f Galileo (IRE) – Aleagueoftheirown (IRE) (Danehill Dancer),Trained by A P O’Brien In IRE. 5
G1 Prix du Jockey Club : 2 . Highland Reel (IRE) 26/1 b c Galileo (IRE) – Hveger (AUS) (Danehill),Trained by A P O’Brien In IRE. 7
G1 QIPCO Irish Champion Stakes :   2 . Found (IRE) 6/1   b f Galileo (IRE) – Red Evie (IRE) (Intikhab),Trained by A P O’Brien In IRE. 7
G1 Qipco Champion Stakes : 2 . Found (IRE) 9/2 b f Galileo (IRE) – Red Evie (IRE) (Intikhab),Trained by A P O’Brien In IRE. 7
G1 QIPCO One Thousand Guineas : 1 . Legatissimo (IRE) 13/2 b f Danehill Dancer (IRE) – Yummy Mummy (Montjeu),Trained by David Wachman In IRE. 10
G1 QIPCO Two Thousand Guineas : 1 . Gleneagles (IRE) 4/1F b c Galileo (IRE) – You’resothrilling (USA) (Storm Cat),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 Queen Anne Stakes : 3 . Cougar Mountain (IRE) 16/1 b c Fastnet Rock (AUS) – Descant (USA) (Nureyev),Trained by A P O’Brien In IRE. 5
G1 Racing Post Trophy : 2 . Johannes Vermeer (IRE) 7/1 b c Galileo (IRE) – Inca Princess (IRE) (Holy Roman Emperor),Trained by A P O’Brien In IRE. 7
G1 Sea The Stars Pretty Polly Stakes :   2 . Legatissimo (IRE) 6/4F b f Danehill Dancer (IRE) – Yummy Mummy (Montjeu),Trained by David Wachman In IRE. 7
G1 Secretariat Stakes : 1 . Highland Reel (IRE) 12/5 b c Galileo (IRE) – Hveger (AUS) (Danehill),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 St. James’s Palace Stakes : 1 . Gleneagles (IRE) 8/15F  b c Galileo (IRE) – You’resothrilling (USA) (Storm Cat),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 Tattersalls Two Thousand Guineas : 1 . Gleneagles (IRE) 2/5F  b c Galileo (IRE) – You’resothrilling (USA) (Storm Cat),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
G1 Total Prix Marcel Boussac-Criterium des Pouliches :   1 . Ballydoyle (IRE) 5/4F b f Galileo (IRE) – Butterfly Cove (USA) (Storm Cat),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
 Coolmore Total 330
 H H Aga Khan
G1 Belmont Derby : 2 . Canndal (FR) 19/2 b c Medicean – Clodovina (IRE) (Rock Of Gibraltar),Trained by M Delzangles In FR. 7
G1 Cathay Pacific Hong Kong Vase : 3 . Dariyan (FR) 9/1 b c Shamardal (USA) – Daryakana (FR) (Selkirk),Trained by A De Royer-Dupre In FR. 5
G1 Coronation Stakes : 1 . Ervedya (FR) 3/1  b f Siyouni (FR) – Elva (IRE) (King’s Best),Trained by J-C Rouget In FR. 10
G1 Dubai Sheema Classic :   1 . Dolniya (FR) 7/1   b f Azamour (IRE) – Daltama (IRE) (Indian Ridge),Trained by A De Royer-Dupre In FR. 10
G1 Grand Prix de Saint-Cloud : 3 . Dolniya (FR) 41/10 b f Azamour (IRE) – Daltama (IRE) (Indian Ridge),Trained by A De Royer-Dupre In FR. 5
G1 Investec Coronation Cup : 2 . Dolniya (FR) 8/11F b f Azamour (IRE) – Daltama (IRE) (Indian Ridge),Trained by A De Royer-Dupre In FR. 7
G1 Poule d’Essai des Pouliches : 1 . Ervedya (FR) 11/8F  b f Siyouni (FR) – Elva (IRE) (King’s Best),Trained by J-C Rouget In FR. 10
G1 Prix Rothschild : 2 . Ervedya (FR) 4/5F b f Siyouni (FR) – Elva (IRE) (King’s Best),Trained by J-C Rouget In FR. 7
G1 Prix Royal-Oak-French St. Leger : 1 . Vazirabad (FR) 15/8F b/br g Manduro (GER) – Visorama (IRE) (Linamix),Trained by A De Royer-Dupre In FR. 10
G1 Qatar Prix du Moulin de Longchamp : 1 . Ervedya (FR) 8/11F  b f Siyouni (FR) – Elva (IRE) (King’s Best),Trained by J-C Rouget In FR. 10
G1 Qatar Prix Vermeille : 2 . Candarliya (FR) 16/1 gr f Dalakhani (IRE) – Candara (FR) (Barathea),Trained by A De Royer-Dupre In FR. 7
 H H Aga Khan Total 88
 U Carrot Farm
G1 Asahi Hai Futurity Stakes : 1 . Leontes (JPN) 49/10 b/br c King Kamehameha (JPN) – Cesario (JPN) (Special Week),Trained by Katsuhiko Sumii In JPN. 10
G1 Audemars Piguet QE II Cup : 2 . Staphanos (JPN) 17/1 b c Deep Impact (JPN) – Kokoshnik (JPN) (Kurofune),Trained by Hideaki Fujiwara In JPN. 7
G1 George Ryder Stakes : 1 . Real Impact (JPN) 10/1 b h Deep Impact (JPN) – Tokio Reality (USA) (Meadowlake),Trained by Noriyuki Hori In JPN. 10
G1 Kikuka Sho – Japanese St. Leger : 3 . Lia Fail (JPN) 21/10F b c Zenno Rob Roy (JPN) – Chrysoprase (JPN) (El Condor Pasa),Trained by Hidetaka Otonashi In JPN. 5
G1 Oka Sho – Japanese 1000 Guineas : 2 . Culminar (JPN) 222/10 b f Deep Impact (JPN) – Cursora (ARG) (Candy Stripes),Trained by Naosuke Sugai In JPN. 7
G1 Queen Elizabeth 2 Commemorative Cup : 1 . Marialite (JPN) 142/10 b/br f Deep Impact (JPN) – Chrysoprase (JPN) (El Condor Pasa),Trained by Takashi Kubota In JPN. 10
G1 Star Doncaster Mile : 2 . Real Impact (JPN) 9/1 b h Deep Impact (JPN) – Tokio Reality (USA) (Meadowlake),Trained by Noriyuki Hori In JPN. 7
G1 Tenno Sho (Autumn) :   2 . Staphanos (JPN) 33/1 b c Deep Impact (JPN) – Kokoshnik (JPN) (Kurofune),Trained by Hideaki Fujiwara In JPN. 7
G1 The BMW Stakes (Reg as The HE Tancred Stakes) : 2 . To The World (JPN) 8/5F b c King Kamehameha (JPN) – To The Victory (JPN)(Sunday Silence),Trained by Yasutoshi Ikee In JPN. 7
G1 Yushun Himba – Japanese Oaks : 2 . Rouge Buck (JPN) 17/10F b f Manhattan Cafe (JPN) – Ginger Punch (USA) (Awesome Again),Trained by Masahiro Otake In JPN. 7
G1 Yushun Himba – Japanese Oaks : 3 . Culminar (JPN) 108/10 b f Deep Impact (JPN) – Cursora (ARG) (Candy Stripes),Trained by Naosuke Sugai In JPN. 5
 U Carrot Farm Total 82
 Wertheimer & Frere
G1 Breeders’ Cup Filly and Mare Turf : 3 . Queen’s Jewel 10/1 ch f Pivotal – Safari Queen (ARG) (Lode),Trained by F Head In FR. 5
G1 Criterium International : 3 . Attendu (FR) 18/1 b c Acclamation – Gwenseb (FR) (Green Tune),Trained by C Laffon-Parias In FR. 5
G1 Darley Prix Jean Romanet : 2 . Bawina (IRE) 6/1 b f Dubawi (IRE) – Esneh (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by C Laffon-Parias In FR. 7
G1 Dubai Turf : 1 . Solow 9/4 gr g Singspiel (IRE) – High Maintenance (FR) (Highest Honor),Trained by F Head In FR. 10
G1 Pour Moi Coolmore Prix Saint-Alary : 1 . Queen’s Jewel 8/13F  ch f Pivotal – Safari Queen (ARG) (Lode),Trained by F Head In FR. 10
G1 Prix d’Ispahan : 1 . Solow 4/9F gr g Singspiel (IRE) – High Maintenance (FR) (Highest Honor),Trained by F Head In FR. 10
G1 Prix Rothschild : 3 . Bawina (IRE) 5/1 b f Dubawi (IRE) – Esneh (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by C Laffon-Parias In FR. 5
G1 QIPCO Sussex Stakes : 1 . Solow 2/5F  gr g Singspiel (IRE) – High Maintenance (FR) (Highest Honor),Trained by F Head In FR. 10
G1 Queen Anne Stakes : 1 . Solow 11/8F gr g Singspiel (IRE) – High Maintenance (FR) (Highest Honor),Trained by F Head In FR. 10
G1 Queen Elizabeth ll Stakes Sponsored By Qipco (British Champions Mile) :   1 . Solow 11/10F    gr g Singspiel (IRE) – High Maintenance (FR) (Highest Honor),Trained by F Head In FR. 10
 Wertheimer & Frere Total 82
 Kenneth L & Sarah K Ramsey
G1 Arlington Million Stakes : 2 . Big Blue Kitten (USA) 3/1J b r Kitten’s Joy (USA) – Spent Gold (USA) (Unaccounted For),Trained by Chad C Brown In USA. 7
G1 Arlington Million Stakes : 3 . Shining Copper (USA) 27/1 ch g Aragorn (IRE) – La Minuta (CHI) (Winged Victory),Trained by Chad C Brown In USA. 5
G1 Beverly D. Stakes : 2 . Stephanie’s Kitten (USA) 37/10 b m Kitten’s Joy (USA) – Unfold The Rose (USA) (Catienus),Trained by Chad C Brown In USA. 7
G1 Breeders’ Cup Filly and Mare Turf : 1 . Stephanie’s Kitten (USA) 12/1 b m Kitten’s Joy (USA) – Unfold The Rose (USA) (Catienus),Trained by Chad C Brown In USA. 10
G1 Diana Stakes : 3 . Kitten’s Queen (USA) 269/10 b m Kitten’s Joy (USA) – High Chant (USA) (War Chant),Trained by Chad C Brown In USA. 5
G1 Flower Bowl   Stakes :   1 . Stephanie’s Kitten (USA) 49/20 b m Kitten’s Joy (USA) – Unfold The Rose (USA) (Catienus),Trained by Chad C Brown In USA. 10
G1 Joe Hirsch Turf Classic Stakes : 1 . Big Blue Kitten (USA) 5/2  b r Kitten’s Joy (USA) – Spent Gold (USA) (Unaccounted For),Trained by Chad C Brown In USA. 10
G1 Knob Creek Manhattan Stakes : 2 . Big Blue Kitten (USA) 63/20F b h Kitten’s Joy (USA) – Spent Gold (USA) (Unaccounted For),Trained by Chad C Brown In USA. 7
G1 Longines Breeders’ Cup Turf : 3 . Big Blue Kitten (USA) 11/1 b r Kitten’s Joy (USA) – Spent Gold (USA) (Unaccounted For),Trained by Chad C Brown In USA. 5
G1 Man o’ War Stakes : 3 . Hyper (USA) 115/10 b h Victory Gallop (CAN) – Raw Nerve (USA) (Nureyev),Trained by Chad C Brown In USA. 5
G1 United Nations Stakes : 1 . Big Blue Kitten (USA) 22/5 b r Kitten’s Joy (USA) – Spent Gold (USA) (Unaccounted For),Trained by Chad C Brown In USA. 10
 Kenneth L & Sarah K Ramsey Total 81
 Al Shaqab Racing
G1 53rd Preis von Europa : 3 . Dubday 21/10F ch h Dubawi (IRE) – Dayrose (Daylami),Trained by Jassim Al Ghazali In Qatar. 5
G1 Darley Prix Morny : 1 . Shalaa (IRE) 1/2F  b c Invincible Spirit (IRE) – Ghurra (USA) (War Chant),Trained by John Gosden In ENG. 10
G1 Darley Prix Morny : 2 . Gutaifan (IRE) 7/2 gr c Dark Angel (IRE) – Alikhlas (Lahib),Trained by Richard Hannon In ENG. 7
G1 Dubai Turf : 3 . Mshawish (USA) 14/1 b h Medaglia d’Oro (USA) – Thunder Bayou (USA) (Thunder Gulch),Trained by Todd Pletcher In USA. 5
G1 Grand Prix de Saint-Cloud : 1 . Treve (FR) 3/5F  b m Motivator – Trevise (FR) (Anabaa),Trained by Mme C Head-Maarek In FR. 10
G1 Gulfstream Park Turf Handicap : 1 . Mshawish (USA) 7/5F Medaglia d´Oro (USA) ,Trained by Todd Pletcher In USA. 10
G1 Qatar Prix Jean-Luc Lagardere Grand Criterium : 3 . Galileo Gold 7/1 ch c Paco Boy (IRE) – Galicuix (Galileo),Trained by Hugo Palmer In FR. 5
G1 Qatar Prix Vermeille : 1 . Treve (FR) 2/5F  b m Motivator – Trevise (FR) (Anabaa),Trained by Mme C Head-Maarek In FR. 10
G1 Total Prix Marcel Boussac-Criterium des Pouliches :   3 . Qemah (IRE) 12/1   b f Danehill Dancer (IRE) – Kartica (Rainbow Quest),Trained by J-C Rouget In FR. 5
G1 Vision.ae Middle Park Stakes : 1 . Shalaa (IRE) 1/2F  b c Invincible Spirit (IRE) – Ghurra (USA) (War Chant),Trained by John Gosden In ENG. 10
 Al Shaqab Racing Total 77
 Zayat Stables LLC
G1 Arkansas Derby : 1 . American Pharoah (USA) 1/10F b c Pioneerof The Nile (USA) – Littleprincessemma (USA) (Yankee Gentleman),Trained by Bob Baffert In USA. 10
G1 Arkansas Derby : 3 . Mr. Z (USA) 201/10 ch c Malibu Moon (USA) – Stormy Bear (USA) (Storm Cat),Trained by D Wayne Lukas In USA. 5
G1 Belmont Stakes : 1 . American Pharoah (USA) 3/4F b c Pioneerof The Nile (USA) – Littleprincessemma (USA) (Yankee Gentleman),Trained by Bob Baffert In USA. 10
G1 Breeders’ Cup Classic : 1 . American Pharoah (USA) 4/6F  b c Pioneerof The Nile (USA) – Littleprincessemma (USA) (Yankee Gentleman),Trained by Bob Baffert In USA. 10
G1 Kentucky Derby Presented by Yum! Brands : 1 . American Pharoah (USA) 29/10F b c Pioneerof The Nile (USA) – Littleprincessemma (USA) (Yankee Gentleman),Trained by Bob Baffert In USA. 10
G1 Preakness Stakes : 1 . American Pharoah (USA) 9/10F b c Pioneerof The Nile (USA) – Littleprincessemma (USA) (Yankee Gentleman),Trained by Bob Baffert In USA. 10
G1 Travers Stakes : 2 . American Pharoah (USA) 7/20F b c Pioneerof The Nile (USA) – Littleprincessemma (USA) (Yankee Gentleman),Trained by Bob Baffert In USA. 7
G1 Twinspires.com Wood Memorial Stakes : 3 . El Kabeir (USA) 11/5 gr/ro c Scat Daddy (USA) – Great Venue (USA) (Unbridled’s Song),Trained by John Terranova II In USA. 5
G1 William Hill Haskell Invitational Stakes : 1 . American Pharoah (USA) 1/10F  b c Pioneerof The Nile (USA) – Littleprincessemma (USA) (Yankee Gentleman),Trained by Bob Baffert In USA. 10
 Zayat Stables LLC Total 77
 K Abdullah
G1 Cathay Pacific Hong Kong Vase : 2 . Flintshire 13/8F b/br h Dansili – Dance Routine (Sadler’s Wells),Trained by A Fabre In FR. 7
G1 Dubai Sheema Classic :   2 . Flintshire 3/1   b h Dansili – Dance Routine (Sadler’s Wells),Trained by A Fabre In FR. 7
G1 Grand Prix de Saint-Cloud : 2 . Flintshire 57/10 b h Dansili – Dance Routine (Sadler’s Wells),Trained by A Fabre In FR. 7
G1 Investec Coronation Cup : 3 . Flintshire 7/4 b h Dansili – Dance Routine (Sadler’s Wells),Trained by A Fabre In FR. 5
G1 Matriarch Stakes : 3 . Filimbi (USA) 27/10F gr/ro m Mizzen Mast (USA) – Flute (USA) (Seattle Slew),Trained by William Mott In USA. 5
G1 Poule d’Essai des Poulains : 2 . New Bay 16/1 ch c Dubawi (IRE) – Cinnamon Bay (Zamindar),Trained by A Fabre In FR. 7
G1 Poule d’Essai des Pouliches : 3 . Mexican Gold (USA) 100/30 b f Medaglia d’Oro (USA) – Hachita (USA) (Gone West),Trained by A Fabre In FR. 5
G1 Prix du Jockey Club : 1 . New Bay 16/5F ch c Dubawi (IRE) – Cinnamon Bay (Zamindar),Trained by A Fabre In FR. 10
G1 Qatar Prix de l’Arc de Triomphe : 2 . Flintshire 20/1 b h Dansili – Dance Routine (Sadler’s Wells),Trained by A Fabre In FR. 7
G1 Qatar Prix de l’Arc de Triomphe : 3 . New Bay 5/1 ch c Dubawi (IRE) – Cinnamon Bay (Zamindar),Trained by A Fabre In FR. 5
G1 Sword Dancer Invitational Stakes :   1 . Flintshire EvensF  b h Dansili – Dance Routine (Sadler’s Wells),Trained by A Fabre In FR. 10
 K Abdullah Total 75
 Hamdan Al Maktoum
G1 Blue Diamond Stakes : 2 . Reemah (AUS) 100/1 Redoute´s Choice (AUS),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 7
G1 Commonwealth Cup : 1 . Muhaarar 10/1  b c Oasis Dream – Tahrir (IRE) (Linamix),Trained by Charles Hills In ENG. 10
G1 Darley July Cup : 1 . Muhaarar 2/1J  b c Oasis Dream – Tahrir (IRE) (Linamix),Trained by Charles Hills In ENG. 10
G1 Donn Handicap : 3 . Elnaawi (USA) 171/10 Street Sense (USA) ,Trained by Kiaran McLaughlin In USA. 5
G1 Dubai Dewhurst Stakes : 2 . Massaat (IRE) 20/1 b c Teofilo (IRE) – Fainne (IRE) (Peintre Celebre),Trained by B W Hills In ENG. 7
G1 Hill”N” Dale Cigar Mile Handicap : 3 . Matrooh (USA) 73/10 b g Distorted Humor (USA) – Rockcide (USA) (Personal Flag),Trained by Chad C Brown In USA. 5
G1 Kings Stand Stakes : 3 . Muthmir (IRE) 3/1 b g Invincible Spirit (IRE) – Fairy Of The Night (IRE) (Danehill),Trained by William Haggas In ENG. 5
G1 Prix Maurice de Gheest : 1 . Muhaarar 4/5F b c Oasis Dream – Tahrir (IRE) (Linamix),Trained by Charles Hills In ENG. 10
G1 Qatar Prix de l’Abbaye de Longchamp : 3 . Muthmir (IRE) 11/4F b g Invincible Spirit (IRE) – Fairy Of The Night (IRE) (Danehill),Trained by William Haggas In ENG. 5
G1 Qipco British Champions Sprint Stakes :   1 . Muhaarar 5/2F    b c Oasis Dream – Tahrir (IRE) (Linamix),Trained by Charles Hills In ENG. 10
 Hamdan Al Maktoum Total 74
 Reddam Racing Llc
G1 Breeders’ Cup Juvenile : 1 . Nyquist (USA) 11/2 b c Uncle Mo (USA) – Seeking Gabrielle (USA) (Forestry),Trained by Doug O’Neill In USA. 10
G1 Chandelier Stakes : 2 . Land Over Sea (USA) 96/10 ch f Bellamy Road (USA) – Belle Watling (USA) (Pulpit),Trained by Doug O’Neill In USA. 7
G1 Darley Alcibiades Stakes : 1 . Gomo (USA) 53/10 b f Uncle Mo (USA) – Gentle Audrey (USA) (Elusive Quality),Trained by Doug O’Neill In USA. 10
G1 Del Mar Debutante Stakes : 3 . Land Over Sea (USA) 30/1 ch f Bellamy Road (USA) – Belle Watling (USA) (Pulpit),Trained by Doug O’Neill In USA. 5
G1 Del Mar Futurity : 1 . Nyquist (USA) 1/2F b c Uncle Mo (USA) – Seeking Gabrielle (USA) (Forestry),Trained by Doug O’Neill In USA. 10
G1 Frontrunner Stakes : 1 . Nyquist (USA) 1/2F b c Uncle Mo (USA) – Seeking Gabrielle (USA) (Forestry),Trained by Doug O’Neill In USA. 10
G1 Hopeful Stakes : 1 . Ralis (USA) 69/10 b c Square Eddie (CAN) – Silar Rules (USA) (Ten Most Wanted),Trained by Doug O’Neill In USA. 10
 Reddam Racing Llc Total 62
 Stonestreet Stables LLC
G1 Alfred G. Vanderbilt Handicap : 1 . Rock Fall (USA) EvensF b c Yes It’s True (USA) – V V S Flawless (USA) (Deputy Minister),Trained by Todd Pletcher In USA. 10
G1 Breeders’ Cup Juvenile Fillies : 2 . Rachel’s Valentina (USA) 9/2 b f Bernardini (USA) – Rachel Alexandra (USA) (Medaglia d’Oro),Trained by Todd Pletcher In USA. 7
G1 La Brea Stakes : 3 . Cavorting (USA) 7/5F b f Bernardini (USA) – Promenade Girl (USA) (Carson City),Trained by Kiaran McLaughlin In USA. 5
G1 Robert Sangster Stakes : 1 . Miracles Of Life (AUS) 16/5 ch f Not A Single Doubt (AUS) – Dazzling Gazelle (AUS)(More Than Ready),Trained by Peter & Paul Snowden In AUS. 10
G1 Spinaway Stakes : 1 . Rachel’s Valentina (USA) 7/4F b f Bernardini (USA) – Rachel Alexandra (USA) (Medaglia d’Oro),Trained by Todd Pletcher In USA. 10
G1 The Galaxy : 3 . Miracles Of Life (AUS) 10/1 ch f Not A Single Doubt (AUS) – Dazzling Gazelle (AUS)(More Than Ready),Trained by Peter & Paul Snowden In AUS. 5
G1 Vosburgh   Stakes : 1 . Rock Fall (USA) 2/5F  b/br c Speightstown (USA) – Renda (USA) (Medaglia d’Oro),Trained by Todd Pletcher In USA. 10
 Stonestreet Stables LLC Total 57
 Sunday Racing Co Ltd
G1 Hanshin Juvenile Fillies : 1 . Major Emblem (JPN) 6/4F ch f Daiwa Major (JPN) – Catchy Title (JPN) (Opera House),Trained by Yasuhito Tamura In JPN. 10
G1 Kikuka Sho – Japanese St. Leger : 2 . Real Steel (JPN) 33/10 b c Deep Impact (JPN) – Loves Only Me (USA) (Storm Cat),Trained by Yoshito Yahagi In JPN. 7
G1 Queen Elizabeth 2 Commemorative Cup : 3 . Touching Speech (JPN) 11/2 b f Deep Impact (JPN) – Listen (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by Sei Ishizaka In JPN. 5
G1 Satsuki Sho – Japanese 2000 Guineas : 1 . Duramente (JPN) 18/5 b c King Kamehameha (JPN) – Admire Groove (JPN) (Sunday Silence),Trained by Noriyuki Hori In JPN. 10
G1 Satsuki Sho – Japanese 2000 Guineas : 2 . Real Steel (JPN) 14/5 b c Deep Impact (JPN) – Loves Only Me (USA) (Storm Cat),Trained by Yoshito Yahagi In JPN. 7
G1 Tenno Sho (Spring) :   2 . Fame Game (JPN) 216/10 b/br h Heart’s Cry (JPN) – Hall Of Fame (JPN) (Allez Milord),Trained by Yoshitada Munakata In JPN. 7
G1 Tokyo Yushun – Japanese Derby : 1 . Duramente (JPN) 9/10F b c King Kamehameha (JPN) – Admire Groove (JPN) (Sunday Silence),Trained by Noriyuki Hori In JPN. 10
 Sunday Racing Co Ltd Total 56
 A E Oppenheimer
G1 Coral Eclipse Stakes : 1 . Golden Horn 4/9F  b c Cape Cross (IRE) – Fleche D’Or (Dubai Destination),Trained by John Gosden In ENG. 10
G1 Investec Epsom Derby : 1 . Golden Horn 13/8F  b c Cape Cross (IRE) – Fleche D’Or (Dubai Destination),Trained by John Gosden In ENG. 10
G1 Juddmonte International Stakes : 2 . Golden Horn 4/9F b c Cape Cross (IRE) – Fleche D’Or (Dubai Destination),Trained by John Gosden In ENG. 7
G1 Longines Breeders’ Cup Turf : 2 . Golden Horn 4/6F b c Cape Cross (IRE) – Fleche D’Or (Dubai Destination),Trained by John Gosden In ENG. 7
G1 Qatar Prix de l’Arc de Triomphe : 1 . Golden Horn 9/2 b c Cape Cross (IRE) – Fleche D’Or (Dubai Destination),Trained by John Gosden In ENG. 10
G1 QIPCO   Irish Champion Stakes : 1 . Golden Horn 5/4F  b c Cape Cross (IRE) – Fleche D’Or (Dubai Destination),Trained by John Gosden In ENG. 10
 A E Oppenheimer Total 54
 Peters Investments Pty Ltd Syndicate
G1 Australasian Oaks : 1 . Delicacy (AUS) 6/1 b f Al Maher (AUS) – Simply Wicked (AUS) (Scenic),Trained by Grant Williams In AUS. 10
G1 Invitation Stakes (Reg as Sir Rupert Clarke Stakes) :   2 . Disposition (AUS) 3/1F b g Reset (AUS) – Test Case (AUS) (Testa Rossa),Trained by Lee & Anthony Freedman In AUS. 7
G1 Kingston Town Classic : 1 . Perfect Reflection (AUS) 17/5F b/br f More Than Ready (USA) – Reflected Image (AUS)(Bluebird),Trained by Grant Williams In AUS. 10
G1 Kingston Town Classic : 2 . Delicacy (AUS) 4/1 b f Al Maher (AUS) – Simply Wicked (AUS) (Scenic),Trained by Grant Williams In AUS. 7
G1 South Australian Derby : 1 . Delicacy (AUS) 9/10F b f Al Maher (AUS) – Simply Wicked (AUS) (Scenic),Trained by Grant Williams In AUS. 10
G1 Toorak Handicap : 2 . Disposition (AUS) 4/1F b g Reset (AUS) – Test Case (AUS) (Testa Rossa),Trained by Lee & Anthony Freedman In AUS. 7
 Peters Investments Pty Ltd Syndicate Total 51
 Scuderia Effevi SRL
G1 Gran Premio Dei Jockey Club E Coppa D’Oro : 2 . Dylan Mouth (IRE) 2/5F b c Dylan Thomas (IRE) – Cottonmouth (IRE) (Noverre),Trained by Stefano Botti In ITALY. 7
G1 Gran Premio Vittorio di Capua : 3 . Circus Couture (IRE) 53/20 ch c Intikhab (USA) – Bois Joli (IRE) (Orpen),Trained by Stefano Botti In ITALY. 5
G1 Premio Gr Di Milano :   1 . Dylan Mouth (IRE) 1/5F b c Dylan Thomas (IRE) – Cottonmouth (IRE) (Noverre),Trained by Stefano Botti In ITALY. 10
G1 Premio Gr Di Milano :   3 . Celticus (IRE) 1/5F   b h Stroll (USA) – Bois Joli (IRE) (Orpen),Trained by Stefano Botti In ITALY. 5
G1 Premio Lydia Tesio Longines : 2 . Sound Of Freedom (IRE) 204/100 ch f Duke Of Marmalade (IRE) – Paint In Green (IRE) (Invincible Spirit),Trained by Stefano Botti In ITALY. 7
G1 Premio Roma   : 1 . Dylan Mouth (IRE) 51/20 b c Dylan Thomas (IRE) – Cottonmouth (IRE) (Noverre),Trained by Stefano Botti In ITALY. 10
G1 Premio Roma   : 2 . Circus Couture (IRE) 51/20 ch c Intikhab (USA) – Bois Joli (IRE) (Orpen),Trained by Stefano Botti In ITALY. 7
 Scuderia Effevi SRL Total 51
 Karl Watson, Michael E Pegram & Paul Weitman
G1 Awesome Again Stakes : 2 . Hoppertunity (USA) 29/10 b c Any Given Saturday (USA) – Refugee (USA) (Unaccounted For),Trained by Bob Baffert In USA. 7
G1 Clark Handicap : 2 . Hoppertunity (USA) 13/5 b c Any Given Saturday (USA) – Refugee (USA) (Unaccounted For),Trained by Bob Baffert In USA. 7
G1 Del Mar Debutante Stakes : 2 . Pretty N Cool (USA) 21/10 gr/ro f Scat Daddy (USA) – Stayclassysandiego (USA) (Rockport Harbor),Trained by Bob Baffert In USA. 7
G1 Dubai Golden Shaheen :   1 . Secret Circle (USA) 100/30 b h Eddington (USA) – Ragtime Hope (USA) (Dixieland Band),Trained by Bob Baffert In USA. 10
G1 Los Alamitos Futurity (Formely CashCall Futurity) : 2 . Toews On Ice (USA) 5/2 b/br c Archarcharch (USA) – Wild Forest Cat (USA) (D’Wildcat),Trained by Bob Baffert In USA. 7
G1 Stephen Foster Handicap : 3 . Hoppertunity (USA) 16/5 b c Any Given Saturday (USA) – Refugee (USA) (Unaccounted For),Trained by Bob Baffert In USA. 5
G1 The Gold Cup At Santa Anita (Formely The Hollywood Gold Cup) :   2 . Hoppertunity (USA) 29/10 b c Any Given Saturday (USA) – Refugee (USA) (Unaccounted For),Trained by Bob Baffert In USA. 7
 Karl Watson, Michael E Pegram & Paul Weitman Total 50
 Eclipse Thoroughbred Partners
G1 Acorn Stakes : 1 . Curalina (USA) 36/5  ch f Curlin (USA) – Whatdreamsrmadeof (USA) (Graeme Hall),Trained by Todd Pletcher In USA. 10
G1 American Oaks Stakes : 2 . Feathered (USA) 54/10 b f Indian Charlie (USA) – Receipt (USA) (Dynaformer),Trained by Todd Pletcher In USA. 7
G1 Beldame Stakes : 2 . Curalina (USA) 27/10 ch f Curlin (USA) – Whatdreamsrmadeof (USA) (Graeme Hall),Trained by Todd Pletcher In USA. 7
G1 Gulfstream Park Turf Handicap : 3 . War Correspondent (USA) 56/10 War Front (USA)  ,Trained by Christophe Clement In USA. 5
G1 Longines Breeders’ Cup Distaff : 3 . Curalina (USA) 10/1 ch f Curlin (USA) – Whatdreamsrmadeof (USA) (Graeme Hall),Trained by Todd Pletcher In USA. 5
G1 TVG Coaching Club American Oaks : 1 . Curalina (USA) 19/20F  ch f Curlin (USA) – Whatdreamsrmadeof (USA) (Graeme Hall),Trained by Todd Pletcher In USA. 10
G1 TVG Pacific Classic Stakes : 3 . Curalina (USA) 41/20F ch f Curlin (USA) – Whatdreamsrmadeof (USA) (Graeme Hall),Trained by Todd Pletcher In USA. 5
 Eclipse Thoroughbred Partners Total 49
 Sir O G Glenn
G1 Audemars Piguet QE II Cup : 3 . Criterion (NZ) 6/4F ch c Sebring (AUS) – Mica’s Pride (AUS) (Bite The Bullet),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 5
G1 Caufield Stakes : 1 . Criterion (NZ) 13/2 ch h Sebring (AUS) – Mica’s Pride (AUS) (Bite The Bullet),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 10
G1 Cox Plate :   2 . Criterion (NZ) 5/1   ch h Sebring (AUS) – Mica’s Pride (AUS) (Bite The Bullet),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 7
G1 George Ryder Stakes : 2 . Criterion (NZ) 17/2 ch c Sebring (AUS) – Mica’s Pride (AUS) (Bite The Bullet),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 7
G1 Guinness Canterbury Stakes : 3 . Criterion (NZ) 11/1 ch c Sebring (AUS) – Mica’s Pride (AUS) (Bite The Bullet),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 5
G1 Longines Queen Elizabeth Stakes : 1 . Criterion (NZ) 4/1  ch c Sebring (AUS) – Mica’s Pride (AUS) (Bite The Bullet),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 10
G1 Melbourne Cup : 3 . Criterion (NZ) 18/1 ch h Sebring (AUS) – Mica’s Pride (AUS) (Bite The Bullet),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 5
 Sir O G Glenn Total 49
 Hronis Racing Llc
G1 Longines Breeders’ Cup Distaff : 2 . Stellar Wind (USA) 8/1 ch f Curlin (USA) – Evening Star (USA) (Malibu Moon),Trained by John W Sadler In USA. 7
G1 Rodeo Drive Stakes : 2 . Elektrum (IRE) 73/10 b f High Chaparral (IRE) – Carolines Secret (Inchinor),Trained by John W Sadler In USA. 7
G1 Santa Anita Oaks : 1 . Stellar Wind (USA) 6/5F ch f Curlin (USA) – Evening Star (USA) (Malibu Moon),Trained by John W Sadler In USA. 10
G1 Shoemaker Mile Stakes : 1 . Talco (FR) 132/10 ch c Pivotal – Trylko (USA) (Diesis),Trained by John W Sadler In USA. 10
G1 The Gold Cup At Santa Anita (Formely The Hollywood Gold Cup) :   1 . Hard Aces (USA) 79/10 b h Hard Spun (USA) – All In With Aces (USA) (Quiet American),Trained by John W Sadler In USA. 10
 Hronis Racing Llc Total 44
 Spendthrift Farm LLC
G1 Alabama Stakes :   1 . Beholder (USA) 2/1F   b m Henny Hughes (USA) – Leslie’s Lady (USA) (Tricky Creek),Trained by Richard E Mandella In USA. 10
G1 Clement L. Hirsch Stakes : 1 . Beholder (USA) 30/100F b m Henny Hughes (USA) – Leslie’s Lady (USA) (Tricky Creek),Trained by Richard E Mandella In USA. 10
G1 Las Virgenes Stakes : 1 . Callback (USA) 13/5 Street Sense (USA) ,Trained by Bob Baffert In USA. 10
G1 Zenyatta Stakes : 1 . Beholder (USA) 1/10F b m Henny Hughes (USA) – Leslie’s Lady (USA) (Tricky Creek),Trained by Richard E Mandella In USA. 10
 Spendthrift Farm LLC Total 40
 Kaneko Makoto Holdings Co Ltd
G1 Japan Cup :   3 . Lovely Day (JPN) 17/10F b/br h King Kamehameha (JPN) – Popcorn Jazz (JPN) (Dance In The Dark),Trained by Yasutoshi Ikee In JPN. 5
G1 Mile Championship : 2 . Fiero (JPN) 41/10 b/br h Deep Impact (JPN) – Ruby (IRE) (Danehill),Trained by Hideaki Fujiwara In JPN. 7
G1 Takarazuka Kinen : 1 . Lovely Day (JPN) 132/10 b/br h King Kamehameha (JPN) – Popcorn Jazz (JPN) (Dance In The Dark),Trained by Yasutoshi Ikee In JPN. 10
G1 Takarazuka Kinen : 2 . Denim And Ruby (JPN) 30/1 b m Deep Impact (JPN) – Venenciador (JPN) (King Kamehameha),Trained by Katsuhiko Sumii In JPN. 7
G1 Tenno Sho (Autumn) :   1 . Lovely Day (JPN) 12/5F b/br h King Kamehameha (JPN) – Popcorn Jazz (JPN) (Dance In The Dark),Trained by Yasutoshi Ikee In JPN. 10
 Kaneko Makoto Holdings Co Ltd Total 39
 R & C Legh Racing, G P I Racing Et Al
G1 Darley Stakes (Reg as Victoria Racing Club Stakes) :   2 . Chautauqua (AUS) 9/10F gr/b g Encosta De Lago (AUS) – Lovely Jubly (AUS) (Lion Hunter),Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 7
G1 Darley T. J. Smith Stakes : 1 . Chautauqua (AUS) 3/1 gr/b g Encosta De Lago (AUS) – Lovely Jubly (AUS) (Lion Hunter),Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 10
G1 Lexus Newmarket Handicap : 2 . Chautauqua (AUS) 11/5 gr/b g Encosta De Lago (AUS) – Lovely Jubly (AUS) (Lion Hunter),Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 7
G1 Manikato S : 1 . Chautauqua (AUS) 29/20F gr/b g Encosta De Lago (AUS) – Lovely Jubly (AUS) (Lion Hunter),Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 10
G1 Schweppes All Aged S. : 3 . Chautauqua (AUS) 2/1F gr/b g Encosta De Lago (AUS) – Lovely Jubly (AUS) (Lion Hunter),Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 5
 R & C Legh Racing, G P I Racing Et Al Total 39
 Stall Nizza
G1 142nd Longines – Grosser Preis von Baden : 2 . Nightflower (IRE) 29/10 ch f Dylan Thomas (IRE) – Night Of Magic (IRE) (Peintre Celebre),Trained by P Schiergen In GER. 7
G1 144th Sparda Deutsches Derby : 1 . Nutan (IRE) 33/10 b c Duke Of Marmalade (IRE) – Neele (IRE) (Peintre Celebre),Trained by P Schiergen In GER. 10
G1 157. Henkel-Preis der Diana – Deutsches Stuten-Derby :   2 . Nightflower (IRE) 7/2 ch f Dylan Thomas (IRE) – Night Of Magic (IRE) (Peintre Celebre),Trained by P Schiergen In GER. 7
G1 53rd Preis von Europa : 1 . Nightflower (IRE) 3/1 ch f Dylan Thomas (IRE) – Night Of Magic (IRE) (Peintre Celebre),Trained by P Schiergen In GER. 10
G1 Grosser Preis Von Berlin (Deutschland Preis) :   3 . Nutan (IRE) 6/4F   b c Duke Of Marmalade (IRE) – Neele (IRE) (Peintre Celebre),Trained by P Schiergen In GER. 5
 Stall Nizza Total 39
 Claiborne Farm & Adele B Dilschneider
G1 Breeders’ Cup Dirt Mile : 2 . Lea (USA) 5/1 ch h First Samurai (USA) – Greenery (USA) (Galileo),Trained by William Mott In USA. 7
G1 Donn Handicap : 2 . Lea (USA) 13/10F First Samurai (USA) ,Trained by William Mott In USA. 7
G1 Dubai World Cup :   3 . Lea (USA) 4/1   ch h First Samurai (USA) – Greenery (USA) (Galileo),Trained by William Mott In USA. 5
G1 Mother Goose Stakes : 3 . Chide (USA) 107/10 b/br f Blame (USA) – Yell (USA) (A.P. Indy),Trained by Albert M Stall Jr In USA. 5
G1 Ricoh Woodbine Mile Stakes : 2 . Lea (USA) 23/10F ch h First Samurai (USA) – Greenery (USA) (Galileo),Trained by William Mott In USA. 7
G1 Stephen Foster Handicap : 2 . Lea (USA) 9/5F ch h First Samurai (USA) – Greenery (USA) (Galileo),Trained by William Mott In USA. 7
 Claiborne Farm & Adele B Dilschneider Total 38
 Kazumi Yoshida
G1 Cathay Pacific Hong Kong Mile : 1 . Maurice (JPN) 7/2 b c Screen Hero (JPN) – Mejiro Frances (JPN) (Carnegie),Trained by Noriyuki Hori In JPN. 10
G1 Mile Championship : 1 . Maurice (JPN) 47/10 b c Screen Hero (JPN) – Mejiro Frances (JPN) (Carnegie),Trained by Noriyuki Hori In JPN. 10
G1 NHK Mile Cup : 2 . Albiano (USA) 11/2 b f Harlan’s Holiday (USA) – Antics (USA) (Unbridled),Trained by Tetsuya Kimura In JPN. 7
G1 Yasuda Kinen : 1 . Maurice (JPN) 27/10F b c Screen Hero (JPN) – Mejiro Frances (JPN) (Carnegie),Trained by Noriyuki Hori In JPN. 10
 Kazumi Yoshida Total 37
 Magic Bloodstock Racing, R G Treweeke & Mrs D N Kepitis
G1 Australian Oaks : 2 . Winx (AUS) 9/5F b f Street Cry (IRE) – Vegas Showgirl (NZ) (Al Akbar),Trained by Chris Waller In AUS. 7
G1 Cox Plate :   1 . Winx (AUS) 18/5F   b f Street Cry (IRE) – Vegas Showgirl (NZ) (Al Akbar),Trained by Chris Waller In AUS. 10
G1 Epsom Handicap : 1 . Winx (AUS) 21/10F b f Street Cry (IRE) – Vegas Showgirl (NZ) (Al Akbar),Trained by Chris Waller In AUS. 10
G1 Queensland Oaks : 1 . Winx (AUS) 19/20F b f Street Cry (IRE) – Vegas Showgirl (NZ) (Al Akbar),Trained by Chris Waller In AUS. 10
 Magic Bloodstock Racing, R G Treweeke & Mrs D N Kepitis Total 37
 Robert E Masterson
G1 Breeders’ Cup Mile : 1 . Tepin (USA) 7/1 b f Bernstein (USA) – Life Happened (USA) (Stravinsky),Trained by Mark Casse In North America. 10
G1 Diana Stakes : 2 . Tepin (USA) 3/1 b f Bernstein (USA) – Life Happened (USA) (Stravinsky),Trained by Mark Casse In USA. 7
G1 First Lady Stakes : 1 . Tepin (USA) 17/10F b f Bernstein (USA) – Life Happened (USA) (Stravinsky),Trained by Mark Casse In North America. 10
G1 Longines Just a Game Stakes : 1 . Tepin (USA) 23/5 b f Bernstein (USA) – Life Happened (USA) (Stravinsky),Trained by Mark Casse In North America. 10
 Robert E Masterson Total 37
 Dr & Mrs Cornel Li Fook Kwan
G1 BMW Champioins Mile : 1 . Able Friend (AUS) 1/4F  ch g Shamardal (USA) – Ponte Piccolo (NZ) (Volksraad),Trained by J Moore In HK. 10
G1 Cathay Pacific Hong Kong Mile : 3 . Able Friend (AUS) 5/4F ch g Shamardal (USA) – Ponte Piccolo (NZ) (Volksraad),Trained by John Moore In HK. 5
G1 Queen’s Silver Jubilee Cup : 1 . Able Friend (AUS) 7/20F ch g Shamardal (USA) – Ponte Piccolo (NZ) (Volksraad),Trained by J Moore In AUS. 10
G1 Stewards’ Cup : 1 . Able Friend (AUS) 1/4F ch g Shamardal (USA) – Ponte Piccolo (NZ) (Volksraad),Trained by J Moore In HK. 10
 Dr & Mrs Cornel Li Fook Kwan Total 35
 Baron Edouard De Rothschild
G1 Kingdom of Bahrain Sun Chariot Stakes : 1 . Esoterique (IRE) 11/8F  b m Danehill Dancer (IRE) – Dievotchka (Dancing Brave),Trained by A Fabre In AUS. 10
G1 Prix du Haras de Fresnay-le-Buffard-Jacques Le Marois :   1 . Esoterique (IRE) 11/2 b m Danehill Dancer (IRE) – Dievotchka (Dancing Brave),Trained by A Fabre In FR. 10
G1 Prix Maurice de Gheest : 2 . Esoterique (IRE) 6/1 b m Danehill Dancer (IRE) – Dievotchka (Dancing Brave),Trained by A Fabre In FR. 7
G1 Queen Anne Stakes : 2 . Esoterique (IRE) 16/1 b m Danehill Dancer (IRE) – Dievotchka (Dancing Brave),Trained by A Fabre In FR. 7
 Baron Edouard De Rothschild Total 34
 Big Chief Racing LLC
G1 Breeders’ Cup Juvenile : 2 . Swipe (USA) 20/1 b/br c Birdstone (USA) – Avalanche Lily (USA) (Grand Slam),Trained by J Keith Desormeaux In USA. 7
G1 Chandelier Stakes : 3 . Right There (USA) 248/10 b/br f Eskendereya (USA) – Elrose (USA) (Deputy Minister),Trained by J Keith Desormeaux In USA. 5
G1 Claiborne Breeders’ Futurity : 2 . Exaggerator (USA) 11/5F b/br c Curlin (USA) – Dawn Raid (CAN) (Vindication),Trained by J Keith Desormeaux In USA. 7
G1 Del Mar Futurity : 2 . Swipe (USA) 44/5 b/br c Birdstone (USA) – Avalanche Lily (USA) (Grand Slam),Trained by J Keith Desormeaux In USA. 7
G1 Frontrunner Stakes : 2 . Swipe (USA) 81/10 b/br c Birdstone (USA) – Avalanche Lily (USA) (Grand Slam),Trained by J Keith Desormeaux In USA. 7
 Big Chief Racing LLC Total 33
 Robert S Evans
G1 Hill”N” Dale Cigar Mile Handicap : 1 . Tonalist (USA) 11/5 b c Tapit (USA) – Settling Mist (USA) (Pleasant Colony),Trained by Christophe Clement In USA. 10
G1 Jockey Club Gold Cup Stakes : 1 . Tonalist (USA) EvensF b c Tapit (USA) – Settling Mist (USA) (Pleasant Colony),Trained by Christophe Clement In USA. 10
G1 Metropolitan Handicap : 2 . Tonalist (USA) 17/10F b c Tapit (USA) – Settling Mist (USA) (Pleasant Colony),Trained by Christophe Clement In USA. 7
G1 Whitney Invitational Handicap : 3 . Tonalist (USA) 73/20F b c Tapit (USA) – Settling Mist (USA) (Pleasant Colony),Trained by Christophe Clement In USA. 5
 Robert S Evans Total 32
 WinStar Farm LLC
G1 Donn Handicap : 1 . Constitution (USA) 14/5 Tapit (USA) ,Trained by Todd Pletcher In USA. 10
G1 Secretariat Stakes : 2 . Closing Bell (USA) 147/10 b/br c Tapit (USA) – Rehear (USA) (Coronado’s Quest),Trained by William Mott In USA. 7
G1 Shadwell Turf Mile Stakes : 3 . Tourist (USA) 84/10 b/br c Tiznow (USA) – Unbridled Melody (USA) (Unbridled’s Song),Trained by William Mott In USA. 5
G1 Toyota Blue Grass Stakes : 1 . Carpe Diem (USA) 2/5F ch c Giant’s Causeway (USA) – Rebridled Dreams (USA) (Unbridled’s Song),Trained by Todd Pletcher In USA. 10
 WinStar Farm LLC Total 32
 John C Oxley
G1 Breeders’ Cup Juvenile Turf : 2 . Airoforce (USA) 4/1F gr/ro c Colonel John (USA) – Chocolate Pop (USA) (Cuvee),Trained by Mark Casse In North America. 7
G1 Stephen Foster Handicap : 1 . Noble Bird (USA) 47/10 ch c Birdstone (USA) – Anyhow (USA) (Tiznow),Trained by Mark Casse In North America. 10
G1 Toyota Blue Grass Stakes : 2 . Danzig Moon (CAN) 157/10 b c Malibu Moon (USA) – Leaveminthedust (USA) (Danzig),Trained by Mark Casse In North America. 7
G1 Woodford Reserve Turf Classic Stakes : 2 . Jack Milton (USA) 37/10 ch h Sky Mesa (USA) – Anchors Away (USA) (Smarty Jones),Trained by Todd Pletcher In USA. 7
 John C Oxley Total 31
 C C Lai
G1 Darley Stakes (Reg as Victoria Racing Club Stakes) : 1 . Delectation (AUS) 13/1 b g Shamardal (USA) – Grace And Power (USA) (More Than Ready),Trained by Chris Waller In AUS. 10
G1 Railway Stakes : 1 . Good Project (AUS) 5/1 b g Not A Single Doubt (AUS) – Euchre (AUS) (Final Card),Trained by Chris Waller In AUS. 10
G1 Sydney Cup : 1 . Grand Marshal 40/1 br g Dansili – Margarula (IRE) (Doyoun),Trained by Chris Waller In AUS. 10
 C C Lai Total 30
 Fox Hill Farms Inc
G1 Breeders’ Cup Juvenile Fillies : 1 . Songbird (USA) 5/6F b/br f Medaglia d’Oro (USA) – Ivanavinalot (USA) (West Acre),Trained by Jerry Hollendorfer In USA. 10
G1 Chandelier Stakes : 1 . Songbird (USA) 1/5F b/br f Medaglia d’Oro (USA) – Ivanavinalot (USA) (West Acre),Trained by Jerry Hollendorfer In USA. 10
G1 Del Mar Debutante Stakes : 1 . Songbird (USA) 11/10F b/br f Medaglia d’Oro (USA) – Ivanavinalot (USA) (West Acre),Trained by Jerry Hollendorfer In USA. 10
 Fox Hill Farms Inc Total 30
 James McIngvale
G1 Breeders’ Cup Sprint : 1 . Runhappy (USA) 9/4F b c Super Saver (USA) – Bella Jolie (USA) (Broken Vow),Trained by Maria Borell In USA. 10
G1 Foxwoods King’s Bishop Stakes : 1 . Runhappy (USA) 113/10 b c Super Saver (USA) – Bella Jolie (USA) (Broken Vow),Trained by Maria Borell In USA. 10
G1 Malibu Stakes : 1 . Runhappy (USA) 1/2F b c Super Saver (USA) – Bella Jolie (USA) (Broken Vow),Trained by Laura Wohlers In USA. 10
 James McIngvale Total 30
 Qatar Racing Limited
G1 Coolmore Fastnet Matron Stakes :   3 . Ainippe (IRE) 16/1   b f Captain Rio – Imitation (Darshaan),Trained by G M Lyons In IRE. 5
G1 Cotillion Stakes : 3 . Peace And War (USA) 61/10 b f War Front (USA) – More Oats Please (USA) (Smart Strike),Trained by H Graham Motion In USA. 5
G1 Jebel Hatta   : 2 . Trade Storm 14/1 b h Trade Fair – Frisson (Slip Anchor),Trained by David Simcock In ENG. 7
G1 JLT Lockinge Stakes : 3 . Arod (IRE) 16/1 b c Teofilo (IRE) – My Personal Space (USA) (Rahy),Trained by Peter Chapple-Hyam In ENG. 5
G1 QIPCO Sussex Stakes : 2 . Arod (IRE) 6/1 b c Teofilo (IRE) – My Personal Space (USA) (Rahy),Trained by Peter Chapple-Hyam In ENG. 7
 Qatar Racing Limited Total 29
 Fomo Syndicate
G1 Darley Irish Oaks : 1 . Covert Love (IRE) 7/1 b f Azamour (IRE) – Wing Stealth (IRE) (Hawk Wing),Trained by Hugo Palmer In ENG. 10
G1 Darley Yorkshire Oaks : 2 . Covert Love (IRE) 15/8F b f Azamour (IRE) – Wing Stealth (IRE) (Hawk Wing),Trained by Hugo Palmer In ENG. 7
G1 Qatar Prix de l’Opera : 1 . Covert Love (IRE) 4/1J b f Azamour (IRE) – Wing Stealth (IRE) (Hawk Wing),Trained by Hugo Palmer In ENG. 10
 Fomo Syndicate Total 27
 Harold L Queen
G1 Delaware Handicap : 1 . Sheer Drama (USA) 5/2 ch m Burning Roma (USA) – Riveting Drama (USA) (Notebook),Trained by David Fawkes In USA. 10
G1 La Troienne Stakes : 2 . Sheer Drama (USA) 11/5F ch m Burning Roma (USA) – Riveting Drama (USA) (Notebook),Trained by David Fawkes In USA. 7
G1 Personal Ensign Invitational Stakes : 1 . Sheer Drama (USA) 17/5  ch m Burning Roma (USA) – Riveting Drama (USA) (Notebook),Trained by David Fawkes In USA. 10
 Harold L Queen Total 27
 Kaleem Shah Inc
G1 Awesome Again Stakes : 3 . Bayern (USA) 6/5F b/br r Offlee Wild (USA) – Alittlebitearly (USA) (Thunder Gulch),Trained by Bob Baffert In USA. 5
G1 Kentucky Derby Presented by Yum! Brands : 3 . Dortmund (USA) 43/10 ch c Big Brown (USA) – Our Josephina (USA) (Tale Of The Cat),Trained by Bob Baffert In USA. 5
G1 Santa Anita Derby : 1 . Dortmund (USA) 3/5F ch c Big Brown (USA) – Our Josephina (USA) (Tale Of The Cat),Trained by Bob Baffert In USA. 10
G1 Santa Anita Oaks : 2 . Luminance (USA) 17/5 b f Tale Of The Cat (USA) – Siren Serenade (USA) (Unbridled’s Song),Trained by Bob Baffert In USA. 7
 Kaleem Shah Inc Total 27
 M G Dominello, M Pejic Et Al
G1 James Boags Premium Doomben 10,000 : 1 . Boban (AUS) 16/1 br g Bernardini (USA) – Kenbelle (AUS) (Kenmare),Trained by Chris Waller In AUS. 10
G1 New Zealand Bloodstock Memsie Stakes : 1 . Boban (AUS) 9/2F br g Bernardini (USA) – Kenbelle (AUS) (Kenmare),Trained by Chris Waller In AUS. 10
G1 Stradbroke Handicap : 2 . Boban (AUS) 15/1 br g Bernardini (USA) – Kenbelle (AUS) (Kenmare),Trained by Chris Waller In AUS. 7
 M G Dominello, M Pejic Et Al Total 27
 T A Mobbs, P Tsimiklis Et Al
G1 Manikato S : 2 . Srikandi (AUS) 8/1 ch m Dubawi (IRE) – Raining (AUS) (Hurricane Sky),Trained by Ciaron Maher In AUS. 7
G1 Stradbroke Handicap : 1 . Srikandi (AUS) 11/1 ch f Dubawi (IRE) – Raining (AUS) (Hurricane Sky),Trained by Ciaron Maher In AUS. 10
G1 Tattersall’s Tiara : 1 . Srikandi (AUS) 16/5F ch f Dubawi (IRE) – Raining (AUS) (Hurricane Sky),Trained by Ciaron Maher In AUS. 10
 T A Mobbs, P Tsimiklis Et Al Total 27
 F Gillespie
G1 Coral Eclipse Stakes : 2 . The Grey Gatsby (IRE) 7/2 gr c Mastercraftsman (IRE) – Marie Vison (IRE) (Entrepreneur),Trained by Kevin Ryan In ENG. 7
G1 Dubai Turf : 2 . The Grey Gatsby (IRE) 6/4F gr c Mastercraftsman (IRE) – Marie Vison (IRE) (Entrepreneur),Trained by Kevin Ryan In ENG. 7
G1 Juddmonte International Stakes : 3 . The Grey Gatsby (IRE) 5/1 gr c Mastercraftsman (IRE) – Marie Vison (IRE) (Entrepreneur),Trained by Kevin Ryan In ENG. 5
G1 Prince of Wales’s Stakes : 2 . The Grey Gatsby (IRE) 9/2 gr c Mastercraftsman (IRE) – Marie Vison (IRE) (Entrepreneur),Trained by Kevin Ryan In ENG. 7
 F Gillespie Total 26
 Sheikh Mohammed Bin Khalifa Al Maktoum
G1 Blue Diamond Stakes : 1 . Pride Of Dubai (AUS) 5/1 Street Cry (IRE),Trained by Peter & Paul Snowden In AUS. 10
G1 Connolly’s Red Millis Cheveley Park Stakes :   1 . Lumiere 100/30  gr f Shamardal (USA) – Screen Star (IRE) (Tobougg),Trained by Mark Johnston In ENG. 10
G1 inglis Sires Stakes (ATC) : 2 . Rageese (AUS) 14/1 b c Street Cry (IRE) – Rabsha (AUS) (Dehere),Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 6
 Sheikh Mohammed Bin Khalifa Al Maktoum Total 26
 D Davidson, M Krauser Et Al
G1 Australian Guineas/Cadbury Guineas : 3 . Stratum Star (AUS) 7/1 ch c Stratum (AUS) – Purely Spectacular (NZ) (Pins),Trained by Darren Weir In AUS. 5
G1 Invitation Stakes (Reg as Sir Rupert Clarke Stakes) : 1 . Stratum Star (AUS) 8/1 ch c Stratum (AUS) – Purely Spectacular (NZ) (Pins),Trained by Darren Weir In AUS. 10
G1 New Zealand Bloodstock Memsie Stakes : 3 . Stratum Star (AUS) 7/1 ch c Stratum (AUS) – Purely Spectacular (NZ) (Pins),Trained by Darren Weir In AUS. 5
G1 Toorak Handicap : 3 . Stratum Star (AUS) 7/1 ch c Stratum (AUS) – Purely Spectacular (NZ) (Pins),Trained by Darren Weir In AUS. 5
 D Davidson, M Krauser Et Al Total 25
 Inner Mongolia Rider Horse Industry (NZ) Ltd
G1 Australian Derby : 1 . Mongolian Khan (AUS) 11/2 b c Holy Roman Emperor (IRE) – Centafit (NZ) (Centaine),Trained by Murray Baker In New Zealand. 10
G1 Caufield Cup Handicap : 1 . Mongolian Khan (AUS) 4/1F b c Holy Roman Emperor (IRE) – Centafit (NZ) (Centaine),Trained by Murray Baker In New Zealand. 10
G1 Caufield Stakes : 3 . Mongolian Khan (AUS) 12/1 b c Holy Roman Emperor (IRE) – Centafit (NZ) (Centaine),Trained by Murray Baker In AUS. 5
 Inner Mongolia Rider Horse Industry (NZ) Ltd Total 25
 Jerry Hollendorfer & Green B Smith Jr
G1 Bing Crosby Stakes : 1 . Wild Dude (USA) 113/10 b g Sought After (USA) – Trotinette (USA) (Unusual Heat),Trained by Jerry Hollendorfer In USA. 10
G1 Santa Anita Sprint Championship : 1 . Wild Dude (USA) 21/10 b h Wildcat Heir (USA) – Courtly Choice (USA) (Doneraile Court),Trained by Jerry Hollendorfer In USA. 10
G1 Triple Bend Handicap : 3 . Wild Dude (USA) 92/10 b h Wildcat Heir (USA) – Courtly Choice (USA) (Doneraile Court),Trained by Jerry Hollendorfer In USA. 5
 Jerry Hollendorfer & Green B Smith Jr Total 25
 Lane’s End Racing & Dell Ridge Farm Llc
G1 Breeders’ Cup Classic : 3 . Honor Code (USA) 7/1 b/br r A.P. Indy (USA) – Serena’s Cat (USA) (Storm Cat),Trained by Claude McGaughey III In USA. 5
G1 Metropolitan Handicap : 1 . Honor Code (USA) 71/10 b/br r A.P. Indy (USA) – Serena’s Cat (USA) (Storm Cat),Trained by Claude McGaughey III In USA. 10
G1 Whitney Invitational Handicap : 1 . Honor Code (USA) 15/4  b/br r A.P. Indy (USA) – Serena’s Cat (USA) (Storm Cat),Trained by Claude McGaughey III In USA. 10
 Lane’s End Racing & Dell Ridge Farm Llc Total 25
 Mizuki Noda
G1 Shuka Sho :   1 . Mikki Queen (JPN) 2/1F b f Deep Impact (JPN) – Musical Way (FR) (Gold Away),Trained by Yasutoshi Ikee In JPN. 10
G1 Takamatsunomiya Kinen : 3 . Mikki Isle (JPN) 42/10 b c Deep Impact (JPN) – Star Isle (IRE) (Rock Of Gibraltar),Trained by Hidetaka Otonashi In JPN. 5
G1 Yushun Himba – Japanese Oaks : 1 . Mikki Queen (JPN) 58/10 b f Deep Impact (JPN) – Musical Way (FR) (Gold Away),Trained by Yasutoshi Ikee In JPN. 10
 Mizuki Noda Total 25
 N Morgan
G1 George Main Stakes : 1 . Kermadec (NZ) 27/20F b c Teofilo (IRE) – Hy Fuji (AUS) (Fuji Kiseki),Trained by Chris Waller In AUS. 10
G1 George Ryder Stakes : 3 . Kermadec (NZ) 4/1 b c Teofilo (IRE) – Hy Fuji (AUS) (Fuji Kiseki),Trained by Chris Waller In AUS. 5
G1 Star Doncaster Mile : 1 . Kermadec (NZ) 7/1 b c Teofilo (IRE) – Hy Fuji (AUS) (Fuji Kiseki),Trained by Chris Waller In AUS. 10
 N Morgan Total 25
 Newgate Dissident Syndicate, China Horse Club et al
G1 Cathay Pacific Futurity Stakes : 3 . Dissident (AUS) 9/20F Sebring (AUS) ,Trained by Peter G Moody In AUS. 5
G1 Schweppes All Aged S. : 1 . Dissident (AUS) 9/1 b/br c Sebring (AUS) – Diana’s Secret (AUS) (Anabaa),Trained by Peter G Moody In AUS. 10
G1 Sportingbet C.F. Orr Stakes : 1 . Dissident (AUS) 9/5F Sebring (AUS) ,Trained by Peter G Moody In AUS. 10
 Newgate Dissident Syndicate, China Horse Club et al Total 25
 Speedway Stable, Llc
G1 Diana Stakes : 1 . Hard Not To Like (CAN) 31/5 gr/ro m Hard Spun (USA) – Like A Gem (CAN) (Tactical Cat),Trained by Christophe Clement In USA. 10
G1 Gamely Stakes : 1 . Hard Not To Like (CAN) 18/5 gr/ro m Hard Spun (USA) – Like A Gem (CAN) (Tactical Cat),Trained by Christophe Clement In USA. 10
G1 Jenny Wiley Stakes : 3 . Hard Not To Like (CAN) 3/1 gr/ro m Hard Spun (USA) – Like A Gem (CAN) (Tactical Cat),Trained by Christophe Clement In USA. 5
 Speedway Stable, Llc Total 25
 West Point Thoroughbreds Inc
G1 Joe Hirsch Turf Classic Stakes : 3 . Twilight Eclipse (USA) 53/10 b g Purim (USA) – My Twilight Dancer (USA) (Twilight Agenda),Trained by Thomas Albertrani In USA. 5
G1 Man o’ War Stakes : 1 . Twilight Eclipse (USA) 39/20 b g Purim (USA) – My Twilight Dancer (USA) (Twilight Agenda),Trained by Thomas Albertrani In USA. 10
G1 Sword Dancer Invitational Stakes : 3 . Twilight Eclipse (USA) 7/1 b g Purim (USA) – My Twilight Dancer (USA) (Twilight Agenda),Trained by Thomas Albertrani In USA. 5
G1 United Nations Stakes : 3 . Twilight Eclipse (USA) 49/10 b g Purim (USA) – My Twilight Dancer (USA) (Twilight Agenda),Trained by Thomas Albertrani In USA. 5
 West Point Thoroughbreds Inc Total 25
 Sheikh Mohammed Obaid Al Maktoum
G1 Betfair King George VI and Queen Elizabeth Stakes :   1 . Postponed (IRE) 6/1   b c Dubawi (IRE) – Ever Rigg (Dubai Destination),Trained by Luca Cumani In ENG. 10
G1 Investec Epsom Oaks : 3 . Lady Of Dubai 7/1 b f Dubawi (IRE) – Lady Of Everest (IRE) (Montjeu),Trained by Luca Cumani In ENG. 5
G1 Tattersalls Gold Cup : 3 . Postponed (IRE) 3/1 b c Dubawi (IRE) – Ever Rigg (Dubai Destination),Trained by Luca Cumani In ENG. 5
G1 The Thousand Guineas : 3 . Badawiya (AUS) 9/2 b f Al Maher (AUS) – Sayuri San (AUS) (Fuji Kiseki),Trained by Mick Price In AUS. 5
 Sheikh Mohammed Obaid Al Maktoum Total 25
 Alex & JoAnn Lieblong
G1 Alfred G. Vanderbilt Handicap : 2 . The Big Beast (USA) 19/5 b/br c Speightstown (USA) – Renda (USA) (Medaglia d’Oro),Trained by Anthony Dutrow In USA. 7
G1 Forego Stakes : 2 . The Big Beast (USA) 18/5 b c Yes It’s True (USA) – V V S Flawless (USA) (Deputy Minister),Trained by Anthony Dutrow In USA. 7
G1 TVG Pacific Classic Stakes : 1 . Embellish The Lace (USA) 6/1  b f Super Saver (USA) – Expanse (USA) (Distant View),Trained by Anthony Dutrow In USA. 10
 Alex & JoAnn Lieblong Total 24
 Alpara Lodge
G1 Australasian Oaks : 2 . Fenway (AUS) 19/5 b f High Chaparral (IRE) – Deedra (AUS) (Zabeel),Trained by Lee & Shannon Hope In AUS. 7
G1 Myer Classic : 2 . Fenway (AUS) 25/1 b f High Chaparral (IRE) – Deedra (AUS) (Zabeel),Trained by Lee & Shannon Hope In AUS. 7
G1 Vinery Stud Stakes Reg As The Storm Queen Stakes :   1 . Fenway (AUS) 20/1   b f High Chaparral (IRE) – Deedra (AUS) (Zabeel),Trained by Lee & Shannon Hope In AUS. 10
 Alpara Lodge Total 24
 Fletcher & Carolyn Gray
G1 Cotillion Stakes : 1 . I’m A Chatterbox (USA) 21/10F ch f Munnings (USA) – Chit Chatter (USA) (Lost Soldier),Trained by J Larry Jones In USA. 10
G1 TVG Coaching Club American Oaks : 2 . I’m A Chatterbox (USA) 53/20 ch f Munnings (USA) – Chit Chatter (USA) (Lost Soldier),Trained by J Larry Jones In USA. 7
G1 TVG Pacific Classic Stakes : 2 . I’m A Chatterbox (USA) 23/5 ch f Munnings (USA) – Chit Chatter (USA) (Lost Soldier),Trained by J Larry Jones In USA. 7
 Fletcher & Carolyn Gray Total 24
 G Harvey
G1 George Main Stakes : 2 . Royal Descent (AUS) 4/1 br m Redoute’s Choice (AUS) – Mulan Princess (NZ) (Kaapstad),Trained by Chris Waller In AUS. 7
G1 Longines Queen Elizabeth Stakes : 3 . Royal Descent (AUS) 8/1 br m Redoute’s Choice (AUS) – Mulan Princess (NZ)(Kaapstad),Trained by Chris Waller In AUS. 5
G1 Star Doncaster Mile : 3 . Royal Descent (AUS) 7/1 br m Redoute’s Choice (AUS) – Mulan Princess (NZ)(Kaapstad),Trained by Chris Waller In AUS. 5
G1 Turnbull Stakes : 2 . Royal Descent (AUS) 5/1 br m Redoute’s Choice (AUS) – Mulan Princess (NZ)(Kaapstad),Trained by Chris Waller In AUS. 7
 G Harvey Total 24
 Ingham Racing
G1 Coolmore Stud Stakes (Reg as The Ascot Stakes) :   1 . Japonisme (AUS) 20/1 ch g Choisir (AUS) – Haiku (AUS) (Encosta De Lago),Trained by Chris Waller In AUS. 10
G1 Guinness Canterbury Stakes : 2 . Catkins (AUS) 17/5 gr m Dubawi (IRE) – Salix Caprea (AUS) (Catbird),Trained by Chris Waller In AUS. 7
G1 Queen of the Turf Stakes : 2 . Catkins (AUS) 3/1 gr m Dubawi (IRE) – Salix Caprea (AUS) (Catbird),Trained by Chris Waller In AUS. 7
 Ingham Racing Total 24
 Michael Dubb, Sheep Pond Partners & Bethlehem Stables Llc
G1 Gulfstream Park Turf Handicap : 2 . Slumber 111/10 Cacique (IRE) ,Trained by Chad C Brown In USA. 7
G1 Knob Creek Manhattan Stakes : 1 . Slumber 141/10 b h Cacique (IRE) – Sound Asleep (USA) (Woodman),Trained by Chad C Brown In USA. 10
G1 United Nations Stakes : 2 . Slumber 23/5 b h Cacique (IRE) – Sound Asleep (USA) (Woodman),Trained by Chad C Brown In USA. 7
 Michael Dubb, Sheep Pond Partners & Bethlehem Stables Llc Total 24
 Dr E G T Bateman & Mrs B C Bateman
G1 Australian Guineas/Cadbury Guineas : 1 . Wandjina (AUS) 7/1 b c Snitzel (AUS) – La Bamba (AUS) (Last Tycoon),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 10
G1 inglis Sires Stakes (ATC) : 2 . Odyssey Moon (AUS) 10/1 br c Snitzel (AUS) – Run To The Moon (USA) (Arch),Trained by Rodney Northam In AUS. 6
G1 Schweppes All Aged S. : 2 . Wandjina (AUS) 13/2 b c Snitzel (AUS) – La Bamba (AUS) (Last Tycoon),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 7
 Dr E G T Bateman & Mrs B C Bateman Total 23
 Bobby Flay
G1 Delaware Handicap : 3 . America (USA) 31/5 b f A.P. Indy (USA) – Lacadena (USA) (Fasliyev),Trained by William Mott In USA. 5
G1 Humana Distaff Stakes : 1 . Dame Dorothy (USA) 13/5 b f Bernardini (USA) – Vole Vole Monamour (USA) (Woodman),Trained by Todd Pletcher In USA. 10
G1 Santa Margarita Invitational Stakes : 2 . Dame Dorothy (USA) 23/10 b f Bernardini (USA) – Vole Vole Monamour (USA) (Woodman),Trained by Todd Pletcher In USA. 7
 Bobby Flay Total 22
 Donegal Racing
G1 Belmont Stakes : 3 . Keen Ice (USA) 172/10 b c Curlin (USA) – Medomak (USA) (Awesome Again),Trained by Dale Romans In USA. 5
G1 Travers Stakes : 1 . Keen Ice (USA) 16/1 b c Curlin (USA) – Medomak (USA) (Awesome Again),Trained by Dale Romans In USA. 10
G1 William Hill Haskell Invitational Stakes : 2 . Keen Ice (USA) 183/10 b c Curlin (USA) – Medomak (USA) (Awesome Again),Trained by Dale Romans In USA. 7
 Donegal Racing Total 22
 DP Racing LLC
G1 Clement L. Hirsch Stakes : 2 . Yahilwa (USA) 133/10 b m Medaglia d’Oro (USA) – Verbanella (USA) (Smart Strike),Trained by James Cassidy In USA. 7
G1 Del Mar Oaks : 3 . Prize Exhibit 7/5F b f Showcasing – Roodeye (Inchinor),Trained by James Cassidy In USA. 5
G1 Juddmonte Spinster Stakes : 3 . Yahilwa (USA) 209/10 b m Medaglia d’Oro (USA) – Verbanella (USA) (Smart Strike),Trained by James Cassidy In USA. 5
G1 Toyota Blue Grass Stakes : 3 . Ocho Ocho Ocho (USA) 57/10 b/br c Street Sense (USA) – Winner (USA) (Horse Chestnut),Trained by James Cassidy In USA. 5
 DP Racing LLC Total 22
 Good Friends Stable
G1 Breeders’ Cup Sprint : 2 . Private Zone (CAN) 7/2 b g Macho Uno (USA) – Auburn Beauty (USA) (Siphon),Trained by Jorge Navarro In North America. 7
G1 Forego Stakes : 1 . Private Zone (CAN) 8/5F b g Macho Uno (USA) – Auburn Beauty (USA) (Siphon),Trained by Jorge Navarro In USA. 10
G1 Metropolitan Handicap : 3 . Private Zone (CAN) 67/10 b g Macho Uno (USA) – Auburn Beauty (USA) (Siphon),Trained by Jorge Navarro In USA. 5
 Good Friends Stable Total 22
 Mrs J S Bolger
G1 Dubai Dewhurst Stakes : 3 . Sanus Per Aquam (IRE) 20/1 b c Teofilo (IRE) – Madany (IRE) (Acclamation),Trained by J S Bolger In IRE. 5
G1 Etihad Airways Irish One Thousand Guineas : 1 . Pleascach (IRE) 11/2  b f Teofilo (IRE) – Toirneach (USA) (Thunder Gulch),Trained by J S Bolger In IRE. 10
G1 Total Prix Marcel Boussac-Criterium des Pouliches : 2 . Turret Rocks (IRE) 10/1 b f Fastnet Rock (AUS) – Beyond Compare (IRE) (Galileo),Trained by J S Bolger In IRE. 7
 Mrs J S Bolger Total 22
 P S Sly & K Yoshida
G1 Cantala Stakes/Emirates Stakes : 2 . Politeness (AUS) 9/1 b/br m Street Sense (USA) – Berengaria (AUS) (Commands),Trained by Robert Smerdon In AUS. 7
G1 Myer Classic : 1 . Politeness (AUS) 18/1 b/br m Street Sense (USA) – Berengaria (AUS) (Commands),Trained by Robert Smerdon In AUS. 10
G1 Tattersall’s Tiara : 3 . Lumosty (AUS) 5/1 b f Fastnet Rock (AUS) – Luminous Eyes (IRE) (Bachelor Duke),Trained by Robert Smerdon In AUS. 5
 P S Sly & K Yoshida Total 22
 Shadai Race Horse Co Ltd
G1 Mile Championship : 3 . Isla Bonita (JPN) 11/5F b/br c Fuji Kiseki (JPN) – Isla Cozzene (USA) (Cozzene),Trained by Hironori Kurita In JPN. 5
G1 Oka Sho – Japanese 1000 Guineas : 3 . Contessa Thule (JPN) 269/10 b f Deep Impact (JPN) – Air Thule (JPN) (Tony Bin),Trained by Takayuki Yasuda In JPN. 5
G1 Tenno Sho (Autumn) :   3 . Isla Bonita (JPN) 107/10 b/br c Fuji Kiseki (JPN) – Isla Cozzene (USA) (Cozzene),Trained by Hironori Kurita In JPN. 5
G1 Yasuda Kinen : 2 . Vincennes (JPN) 56/10 b h Deep Impact (JPN) – Flower Park (JPN) (Nihon Pillow Winner),Trained by Mikio Matsunaga In JPN. 7
 Shadai Race Horse Co Ltd Total 22
 Tri-Bone Stables
G1 Breeders’ Cup Classic : 2 . Effinex (USA) 100/1 b/br c Mineshaft (USA) – What A Pear (USA) (E Dubai),Trained by James Jerkens In USA. 7
G1 Clark Handicap : 1 . Effinex (USA) 5/2F b/br c Mineshaft (USA) – What A Pear (USA) (E Dubai),Trained by James Jerkens In USA. 10
G1 Jockey Club Gold Cup Stakes : 3 . Effinex (USA) 5/1 b/br c Mineshaft (USA) – What A Pear (USA) (E Dubai),Trained by James Jerkens In USA. 5
 Tri-Bone Stables Total 22
 Sheikh Hamdan bin Mohammed Al Maktoum
G1 Al Maktoum Challenge-Round 3 :   2 . Prince Bishop (IRE) 6/4F ch g Dubawi (IRE) – North East Bay (USA) (Prospect Bay),Trained by Saeed bin Suroor In ENG. 7
G1 Al Maktoum Challenge-Round 3 :   3 . Henry Clay 20/1   b h Dubawi (IRE) – Congressional (IRE) (Grand Lodge),Trained by Doug Watson In UAE. 5
G1 Dubai World Cup :   1 . Prince Bishop (IRE) 14/1 ch g Dubawi (IRE) – North East Bay (USA) (Prospect Bay),Trained by Saeed bin Suroor In ENG. 10
 Sheikh Hamdan bin Mohammed Al Maktoum Total 22
 Benjamin C Warren
G1 Clement L. Hirsch Stakes : 3 . Warren’s Veneda (USA) 81/10 ch m Affirmative (USA) – More Cal Bread (USA) (Flying Continental),Trained by Craig A Lewis In USA. 5
G1 Santa Margarita Invitational Stakes : 1 . Warren’s Veneda (USA) 6/4F ch m Affirmative (USA) – More Cal Bread (USA) (Flying Continental),Trained by Craig A Lewis In USA. 10
G1 Vanity Handicap : 3 . Warren’s Veneda (USA) 1/10F ch m Affirmative (USA) – More Cal Bread (USA) (Flying Continental),Trained by Craig A Lewis In USA. 5
 Benjamin C Warren Total 20
 Brereton C Jones
G1 Central Bank Ashland Stakes : 1 . Lovely Maria (USA) 19/10F b f Majesticperfection (USA) – Thundercup (USA) (Thunder Gulch),Trained by J Larry Jones In USA. 10
G1 Longines Kentucky Oaks : 1 . Lovely Maria (USA) 63/10 b f Majesticperfection (USA) – Thundercup (USA) (Thunder Gulch),Trained by J Larry Jones In USA. 10
 Brereton C Jones Total 20
 Daniel Yeung Ngai
G1 Krisflyer International Sprint : 1 . Aerovelocity (NZ) 3/5F  b g Pins (AUS) – Exodus (NZ) (Kaapstad),Trained by P O’Sullivan In AUS. 10
G1 Takamatsunomiya Kinen : 1 . Aerovelocity (NZ) 11/2 b g Pins (AUS) – Exodus (NZ) (Kaapstad),Trained by Paul O’Sullivan In HK. 10
 Daniel Yeung Ngai Total 20
 Fentons Racing Syndicate
G1 Audemars Piguet QE II Cup : 1 . Blazing Speed 142/10 b g Dylan Thomas (IRE) – Leukippids (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by A S Cruz In HK. 10
G1 Cathay Pacific Hong Kong Cup : 3 . Blazing Speed 7/1 b g Dylan Thomas (IRE) – Leukippids (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by A S Cruz In HK. 5
G1 Citi Bank Hong Kong Gold Cup : 3 . Blazing Speed 36/5 b g Dylan Thomas (IRE) – Leukippids (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by A S Cruz In HK. 5
 Fentons Racing Syndicate Total 20
 G I Makauskas, Mrs C I Makauskas Et Al
G1 Toorak Handicap : 1 . Lucky Hussler (AUS) 5/1 b g Husson (ARG) – Talaq Dancer (AUS) (Black Hawk),Trained by Darren Weir In AUS. 10
G1 William Reid Stakes : 1 . Lucky Hussler (AUS) 11/1 b g Husson (ARG) – Talaq Dancer (AUS) (Black Hawk),Trained by Darren Weir In AUS. 10
 G I Makauskas, Mrs C I Makauskas Et Al Total 20
 J Sargeant & Mrs J Morley
G1 Kings Stand Stakes : 1 . Goldream 20/1  br g Oasis Dream – Clizia (IRE) (Machiavellian),Trained by Robert Cowell In ENG. 10
G1 Qatar Prix de l’Abbaye de Longchamp : 1 . Goldream 15/2 br g Oasis Dream – Clizia (IRE) (Machiavellian),Trained by Robert Cowell In ENG. 10
 J Sargeant & Mrs J Morley Total 20
 Mrs Barbara M Keller
G1 Darley Prix Jean Romanet : 1 . Odeliz (IRE) 25/1 ch m Falco (USA) – Acatama (USA) (Efisio),Trained by K R Burke In ENG. 10
G1 Premio Lydia Tesio Longines : 1 . Odeliz (IRE) 10/9F ch m Falco (USA) – Acatama (USA) (Efisio),Trained by K R Burke In ENG. 10
 Mrs Barbara M Keller Total 20
 Mrs V Heathcote, S Krslovic Et Al
G1 A J Moir Stakes : 1 . Buffering (AUS) 6/1 b g Mossman (AUS) – Action Annie (AUS) (Anabaa),Trained by Robert Heathcote In AUS. 10
G1 Winterbottom Stakes : 1 . Buffering (AUS) 6/4F b g Mossman (AUS) – Action Annie (AUS) (Anabaa),Trained by Robert Heathcote In AUS. 10
 Mrs V Heathcote, S Krslovic Et Al Total 20
 Ono Shoji
G1 Arima Kinen : 3 . Kitasan Black (JPN) 74/10 b c Black Tide (JPN) – Sugar Heart (JPN) (Sakura Bakushin O),Trained by Hisashi Shimizu In JPN. 5
G1 Kikuka Sho – Japanese St. Leger : 1 . Kitasan Black (JPN) 124/10 b c Black Tide (JPN) – Sugar Heart (JPN) (Sakura Bakushin O),Trained by Hisashi Shimizu In JPN. 10
G1 Satsuki Sho – Japanese 2000 Guineas : 3 . Kitasan Black (JPN) 87/10 b c Black Tide (JPN) – Sugar Heart (JPN) (Sakura Bakushin O),Trained by Hisashi Shimizu In JPN. 5
 Ono Shoji Total 20
 Prince A A Faisal
G1 Poule d’Essai des Poulains : 1 . Make Believe 5/1 b c Makfi – Rosie’s Posy (IRE) (Suave Dancer),Trained by A Fabre In FR. 10
G1 Qatar Prix de la Foret : 1 . Make Believe 9/2  b c Makfi – Rosie’s Posy (IRE) (Suave Dancer),Trained by A Fabre In FR. 10
 Prince A A Faisal Total 20
 QRL/Sheikh Suhaim Al Thani/M Al Kubaisi
G1 Ladbrokes St. Leger : 1 . Simple Verse (IRE) 8/1  b f Duke Of Marmalade (IRE) – Guantanamera (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by Ralph Beckett In ENG. 10
G1 Qipco British Champions Fillies & Mares Pride Stakes : 1 . Simple Verse (IRE) 5/1  b f Duke Of Marmalade (IRE) – Guantanamera (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by Ralph Beckett In ENG. 10
 QRL/Sheikh Suhaim Al Thani/M Al Kubaisi Total 20
 Sir Robert Ogden
G1 Prix Rothschild : 1 . Amazing Maria (IRE) 11/2 gr f Mastercraftsman (IRE) – Messias Da Silva (USA) (Tale Of The Cat),Trained by David O’Meara In ENG. 10
G1 QIPCO Falmouth Stakes : 1 . Amazing Maria (IRE) 17/2  gr f Mastercraftsman (IRE) – Messias Da Silva (USA) (Tale Of The Cat),Trained by David O’Meara In ENG. 10
 Sir Robert Ogden Total 20
 Toshihiro Hirosaki
G1 Oka Sho – Japanese 1000 Guineas : 1 . Let’s Go Donki (JPN) 92/10 ch f King Kamehameha (JPN) – Marutoku (JPN) (Marvelous Sunday),Trained by Tomoyuki Umeda In JPN. 10
G1 Victoria Mile : 1 . Straight Girl (JPN) 131/10 b m Fuji Kiseki (JPN) – Never Period (JPN) (Taiki Shuttle),Trained by Hideaki Fujiwara In JPN. 10
 Toshihiro Hirosaki Total 20
 N Giorgetta, G P I Racing Et Al
G1 Makybe Diva Stakes : 3 . Entirely Platinum (NZ) 14/1 ch g Pentire – Platinum Blond (NZ) (Kaapstad),Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 5
G1 New Zealand Bloodstock Memsie Stakes : 2 . Entirely Platinum (NZ) 17/2 ch g Pentire – Platinum Blond (NZ) (Kaapstad),Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 7
G1 Sportingbet C.F. Orr Stakes : 2 . Entirely Platinum (NZ) 13/1 Pentire ,Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 7
 N Giorgetta, G P I Racing Et Al Total 19
 Sutong Pan
G1 Cathay Pacific Hong Kong Mile : 2 . Giant Treasure (USA) 25/1 gr/ro g Mizzen Mast (USA) – Palisade (USA) (Gone West),Trained by R Gibson In HK. 7
G1 Cathay Pacific Hong Kong Sprint : 2 . Gold-Fun (IRE) 5/4F ch g Le Vie Dei Colori – Goodwood March (Foxhound),Trained by R Gibson In HK. 7
G1 Queen’s Silver Jubilee Cup : 3 . Gold-Fun (IRE) 31/5 ch g Le Vie Dei Colori – Goodwood March (Foxhound),Trained by R Gibson In AUS. 5
 Sutong Pan Total 19
 Juddmonte Farms Inc
G1 Jenny Wiley Stakes : 2 . Filimbi (USA) 23/10 gr/ro m Mizzen Mast (USA) – Flute (USA) (Seattle Slew),Trained by William Mott In USA. 7
G1 Longines Just a Game Stakes : 2 . Filimbi (USA) 71/10 gr/ro m Mizzen Mast (USA) – Flute (USA) (Seattle Slew),Trained by William Mott In USA. 7
G1 Shoemaker Mile Stakes : 3 . Seek Again (USA) 39/10 ch h Speightstown (USA) – Light Jig (Danehill),Trained by William Mott In USA. 5
 Juddmonte Farms Inc Total 19
 C L Maher, Mrs J M McKenna Et Al
G1 The Thousand Guineas : 2 . Jameka (AUS) 15/2 b f Myboycharlie (IRE) – Mine Game (AUS) (General Nediym),Trained by Ciaron Maher In AUS. 7
G1 VRC Oaks/Crown Oaks : 1 . Jameka (AUS) 18/5 b f Myboycharlie (IRE) – Mine Game (AUS) (General Nediym),Trained by Ciaron Maher In AUS. 10
 C L Maher, Mrs J M McKenna Et Al Total 17
 Charles E Fipke
G1 Ballerina Stakes : 1 . Unbridled Forever (USA) 31/10 b f Unbridled’s Song (USA) – Lemons Forever (USA) (Lemon Drop Kid),Trained by Dallas Stewart In USA. 10
G1 Preakness Stakes : 2 . Tale Of Verve (USA) 29/1 b c Tale Of Ekati (USA) – Verve (USA) (Unbridled),Trained by Dallas Stewart In USA. 7
 Charles E Fipke Total 17
 D J Deer
G1 Prix Ganay-Prix Air Mauritius : 2 . Al Kazeem 7/4F b h Dubawi (IRE) – Kazeem (Darshaan),Trained by Roger Charlton In ENG. 7
G1 Tattersalls Gold Cup : 1 . Al Kazeem 3/1  b h Dubawi (IRE) – Kazeem (Darshaan),Trained by Roger Charlton In ENG. 10
 D J Deer Total 17
 E M Cojuangco
G1 Champagne Stakes (ATC) : 2 . Street Rapper (AUS) 10/1 ch c Street Boss (USA) – Swing Dance (AUS) (Danehill Dancer),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 7
G1 Queen of the Turf Stakes : 1 . Amanpour (AUS) 20/1 ch f Northern Meteor (AUS) – Newscaster (AUS) (Marscay),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 10
 E M Cojuangco Total 17
 Geoff & Sandra Turnbull
G1 Breeders’ Cup Mile : 2 . Mondialiste (IRE) 16/1 b h Galileo (IRE) – Occupandiste (IRE) (Kaldoun),Trained by David O’Meara In ENG. 7
G1 Ricoh Woodbine Mile Stakes : 1 . Mondialiste (IRE) 19/5  b h Galileo (IRE) – Occupandiste (IRE) (Kaldoun),Trained by David O’Meara In ENG. 10
 Geoff & Sandra Turnbull Total 17
 George Strawbridge
G1 Prix d’Ispahan : 3 . Sparkling Beam (IRE) 40/1 b m Nayef (USA) – Pearl Dance (USA) (Nureyev),Trained by J E Pease In FR. 5
G1 Qatar Prix de l’Opera : 3 . We Are (IRE) 6/1 b f Dansili – In Clover (Inchinor),Trained by F Head In FR. 5
G1 Qipco British Champions Fillies & Mares Pride Stakes :   2 . Journey 7/1   b f Dubawi (IRE) – Montare (IRE) (Montjeu),Trained by John Gosden In ENG. 7
 George Strawbridge Total 17
 Gestut Schlenderhan
G1 Grosser Preis Von Bayern (Rheinland-Pokal) : 1 . Ito (GER) 23/5 b c Adlerflug (GER) – Iota (GER) (Tiger Hill),Trained by Jean-Pierre Carvalho In GER. 10
G1 Grosser Preis Von Berlin (Deutschland Preis) : 2 . Ito (GER) 29/10 b c Adlerflug (GER) – Iota (GER) (Tiger Hill),Trained by Jean-Pierre Carvalho In GER. 7
 Gestut Schlenderhan Total 17
 Godfrey Wilson & Cheveley Park Stud
G1 Betfred Sprint Cup (Class 1) (Group 1) : 1 . Twilight Son 10/1 b c Kyllachy – Twilight Mistress (Bin Ajwaad),Trained by Henry Candy In ENG. 10
G1 Qipco British Champions Sprint Stakes : 2 . Twilight Son 4/1 b c Kyllachy – Twilight Mistress (Bin Ajwaad),Trained by Henry Candy In ENG. 7
 Godfrey Wilson & Cheveley Park Stud Total 17
 Gooree Stud
G1 Flight Stakes : 1 . Speak Fondly (AUS) 13/10F ch f Northern Meteor (AUS) – Blab (AUS) (Flying Spur),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 10
G1 Golden Rose Stakes : 2 . Speak Fondly (AUS) 17/5 ch f Northern Meteor (AUS) – Blab (AUS) (Flying Spur),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 7
 Gooree Stud Total 17
 Haras Santa Maria De Araras
G1 Alabama Stakes :   2 . Catch A Flight (ARG) 78/10 b h Giant’s Causeway (USA) – Callaia (ARG) (Lode),Trained by Richard E Mandella In USA. 7
G1 Santa Anita Handicap : 3 . Catch A Flight (ARG) 16/1 b g Ghostzapper (USA) – Danceinthesunlight (CAN) (A.P. Indy),Trained by Richard E Mandella In USA. 5
G1 The Gold Cup At Santa Anita (Formely The Hollywood Gold Cup) :   3 . Catch A Flight (ARG) 17/10F b c Giant’s Causeway (USA) – Callaia (ARG) (Lode),Trained by Richard E Mandella In USA. 5
 Haras Santa Maria De Araras Total 17
 Hill ‘n’ Dale Equine Holdings Inc & Philip J Steinberg
G1 Juddmonte Spinster Stakes : 1 . Got Lucky (USA) 18/5  b/br f A.P. Indy (USA) – Malka (USA) (Deputy Minister),Trained by Todd Pletcher In USA. 10
G1 Personal Ensign Invitational Stakes : 2 . Got Lucky (USA) 32/5 b/br f A.P. Indy (USA) – Malka (USA) (Deputy Minister),Trained by Todd Pletcher In USA. 7
 Hill ‘n’ Dale Equine Holdings Inc & Philip J Steinberg Total 17
 Huang Kai Wen
G1 Al Quoz Sprint : 2 . Peniaphobia (IRE) 4/1F b g Dandy Man (IRE) – Umlani (IRE) (Great Commotion),Trained by A S Cruz In HK. 7
G1 Cathay Pacific Hong Kong Sprint : 1 . Peniaphobia (IRE) 5/1 b g Dandy Man (IRE) – Umlani (IRE) (Great Commotion),Trained by A S Cruz In HK. 10
 Huang Kai Wen Total 17
 Ike & Dawn Thrash
G1 Del Mar Oaks : 2 . Her Emmynency (USA) 145/10 b f Successful Appeal (USA) – Chic Dancer (USA) (Joyeux Danseur),Trained by Michael Stidham In USA. 7
G1 Queen Elizabeth II Challenge Cup Stakes : 1 . Her Emmynency (USA) 19/1 b f Successful Appeal (USA) – Chic Dancer (USA) (Joyeux Danseur),Trained by Michael Stidham In USA. 10
 Ike & Dawn Thrash Total 17
 Jean-Francois Gribomont
G1 142nd Longines – Grosser Preis von Baden : 1 . Prince Gibraltar (FR) 6/4F ch c Rock Of Gibraltar (IRE) – Princess Sofia (UAE) (Pennekamp),Trained by J-C Rouget In FR. 10
G1 Grosser Preis Von Bayern (Rheinland-Pokal) : 2 . Prince Gibraltar (FR) 3/5F ch c Rock Of Gibraltar (IRE) – Princess Sofia (UAE) (Pennekamp),Trained by J-C Rouget In FR. 7
 Jean-Francois Gribomont Total 17
 La Grange Partnership
G1 Caufield Cup Handicap : 2 . Trip To Paris (IRE) 30/1 b g Champs Elysees – La Grande Zoa (IRE) (Fantastic Light),Trained by Ed Dunlop In ENG. 7
G1 Gold Cup :   1 . Trip To Paris (IRE) 12/1 b g Champs Elysees – La Grande Zoa (IRE) (Fantastic Light),Trained by Ed Dunlop In ENG. 10
 La Grange Partnership Total 17
 Los Pollos Hermanos Racing & Jay Em Ess Stable
G1 Bing Crosby Stakes : 2 . Masochistic (USA) 2/5F b h Wildcat Heir (USA) – Courtly Choice (USA) (Doneraile Court),Trained by Ronald W Ellis In USA. 7
G1 Triple Bend Handicap : 1 . Masochistic (USA) 11/10F b g Sought After (USA) – Trotinette (USA) (Unusual Heat),Trained by Ronald W Ellis In USA. 10
 Los Pollos Hermanos Racing & Jay Em Ess Stable Total 17
 Michael Lund Petersen
G1 Los Alamitos Futurity (Formely CashCall Futurity) : 1 . Mor Spirit (USA) 7/10F b/br r Eskendereya (USA) – I’m A Dixie Girl (USA) (Dixie Union),Trained by Bob Baffert In USA. 10
G1 Santa Anita Derby : 2 . One Lucky Dane (USA) 8/1 b c Lookin At Lucky (USA) – Echo Harbor (USA) (Boston Harbor),Trained by Bob Baffert In USA. 7
 Michael Lund Petersen Total 17
 Midwest Thoroughbreds Inc
G1 Arlington Million Stakes : 1 . The Pizza Man (USA) 59/10 b g English Channel (USA) – I Can Fan Fan (USA) (Lear Fan),Trained by Roger Brueggemann In North America. 10
G1 Shadwell Turf Mile Stakes : 2 . The Pizza Man (USA) 22/5 b g English Channel (USA) – I Can Fan Fan (USA) (Lear Fan),Trained by Roger Brueggemann In North America. 7
 Midwest Thoroughbreds Inc Total 17
 Mrs L F Huddy, I Bruce Et Al
G1 Rosehill Guineas : 2 . Preferment (NZ) 30/1 b c Zabeel (NZ) – Better Alternative (AUS) (Flying Spur),Trained by Chris Waller In AUS. 7
G1 Turnbull Stakes : 1 . Preferment (NZ) 10/1 b c Zabeel (NZ) – Better Alternative (AUS) (Flying Spur),Trained by Chris Waller In AUS. 10
 Mrs L F Huddy, I Bruce Et Al Total 17
 N C Williams & Mr & Mrs L J Williams
G1 Hyland Race Colours Underwood Stakes : 2 . Fawkner (AUS) 12/5F b/br g Reset (AUS) – Dane Belltar (AUS) (Danewin),Trained by Robert Hickmott In AUS. 7
G1 Makybe Diva Stakes : 1 . Fawkner (AUS) 19/5 b/br g Reset (AUS) – Dane Belltar (AUS) (Danewin),Trained by Robert Hickmott In AUS. 10
 N C Williams & Mr & Mrs L J Williams Total 17
 Ontrack Thoroughbreds No 1, D Moretti Et Al
G1 Black Caviar Lightning Stakes : 2 . Brazen Beau (AUS) 4/1 I Am Invincible (AUS),Trained by Chris Waller In AUS. 7
G1 Lexus Newmarket Handicap : 1 . Brazen Beau (AUS) 9/2 br c I Am Invincible (AUS) – Sansadee (AUS) (Snaadee),Trained by Chris Waller In AUS. 10
 Ontrack Thoroughbreds No 1, D Moretti Et Al Total 17
 Pamela C Ziebarth
G1 Vanity Handicap : 1 . My Sweet Addiction (USA) 23/5 b m Tiznow (USA) – Healthy Addiction (USA) (Boston Harbor),Trained by Martin F Jones In USA. 10
G1 Zenyatta Stakes : 2 . My Sweet Addiction (USA) 207/10 b m Tiznow (USA) – Healthy Addiction (USA) (Boston Harbor),Trained by Martin F Jones In USA. 7
 Pamela C Ziebarth Total 17
 R A E Lyons, P D Harrison Et Al
G1 Invitation Stakes (Reg as Sir Rupert Clarke Stakes) : 3 . Under The Louvre (AUS) 9/2 b h Excellent Art – Barcelona Girl (AUS) (Noverre),Trained by Robert Smerdon In AUS. 5
G1 Oakleigh Plate : 2 . Under The Louvre (AUS) 16/1 Excellent Art ,Trained by Robert Smerdon In AUS. 7
G1 The Goodwood Handicap : 3 . Under The Louvre (AUS) 5/1 b c Excellent Art – Barcelona Girl (AUS) (Noverre),Trained by Robert Smerdon In AUS. 5
 R A E Lyons, P D Harrison Et Al Total 17
 Teresa Viola Racing Stables
G1 Whitney Invitational Handicap : 2 . Liam’s Map (USA) 51/10 gr/ro c Unbridled’s Song (USA) – Miss Macy Sue (USA) (Trippi),Trained by Todd Pletcher In USA. 7
G1 Woodward Stakes : 1 . Liam’s Map (USA) 6/5F  gr/ro c Unbridled’s Song (USA) – Miss Macy Sue (USA) (Trippi),Trained by Todd Pletcher In USA. 10
 Teresa Viola Racing Stables Total 17
 Town And Country Farms Corp
G1 Longines Breeders’ Cup Distaff : 1 . Stopchargingmaria (USA) 8/1 b/br f Tale Of The Cat (USA) – Exotic Bloom (USA) (Montbrook),Trained by Todd Pletcher In USA. 10
G1 Madison Stakes : 2 . Stopchargingmaria (USA) 27/10 b/br f Tale Of The Cat (USA) – Exotic Bloom (USA) (Montbrook),Trained by Todd Pletcher In USA. 7
 Town And Country Farms Corp Total 17
 Wilson Woo Ka Wah, Dawson Woo Ka Chung & Jackson Woo Ka Biu
G1 Citi Bank Hong Kong Gold Cup : 2 . Helene Super Star (USA) 9/1 b g Holy Roman Emperor (IRE) – Summer Trysting (USA) (Alleged),Trained by A S Cruz In HK. 7
G1 Standard Chartered Champions & Chater Cup : 1 . Helene Super Star (USA) 67/10 bl h Cacique (IRE) – Es Que (Inchinor),Trained by A S Cruz In HK. 10
 Wilson Woo Ka Wah, Dawson Woo Ka Chung & Jackson Woo Ka Biu Total 17
 Winchell Thoroughbreds LLC
G1 Apple Blossom Handicap : 1 . Untapable (USA) 1/5F  b f Tapit (USA) – Fun House (USA) (Prized),Trained by Steven Asmussen In USA. 10
G1 Juddmonte Spinster Stakes : 2 . Untapable (USA) 8/5F b f Tapit (USA) – Fun House (USA) (Prized),Trained by Steven Asmussen In USA. 7
 Winchell Thoroughbreds LLC Total 17
 Sheikh Juma Dalmook Al Maktoum
G1 Dubai Duty Free Irish Derby :   2 . Storm The Stars (USA) 10/1 b c Sea The Stars (IRE) – Love Me Only (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by William Haggas In ENG. 7
G1 Investec Epsom Derby : 3 . Storm The Stars (USA) 16/1 b c Sea The Stars (IRE) – Love Me Only (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by William Haggas In ENG. 5
G1 Juddmonte Grand Prix de Paris : 3 . Storm The Stars (USA) 3/1 b c Sea The Stars (IRE) – Love Me Only (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by William Haggas In ENG. 5
 Sheikh Juma Dalmook Al Maktoum Total 17
 Albaugh Family Stable
G1 Breeders’ Cup Juvenile : 3 . Brody’s Cause (USA) 11/2 b c Giant’s Causeway (USA) – Sweet Breanna (CAN) (Sahm),Trained by Dale Romans In USA. 5
G1 Claiborne Breeders’ Futurity : 1 . Brody’s Cause (USA) 118/10 b c Giant’s Causeway (USA) – Sweet Breanna (CAN) (Sahm),Trained by Dale Romans In USA. 10
 Albaugh Family Stable Total 15
 Brereton C Jones & Timothy C Thornton
G1 Mother Goose Stakes : 1 . Include Betty (USA) 54/10 ch f Include (USA) – Betty’s Solutions (USA) (Eltish),Trained by Thomas F Proctor In USA. 10
G1 TVG Coaching Club American Oaks : 3 . Include Betty (USA) 58/10 ch f Include (USA) – Betty’s Solutions (USA) (Eltish),Trained by Thomas F Proctor In USA. 5
 Brereton C Jones & Timothy C Thornton Total 15
 David Philip Boehm
G1 BMW Champioins Mile : 3 . Dan Excel (IRE) 14/1 b g Shamardal (USA) – Love Excelling (FR) (Polish Precedent),Trained by J Moore In HK. 5
G1 Sinapore International Cup : 1 . Dan Excel (IRE) 13/5 b g Shamardal (USA) – Love Excelling (FR) (Polish Precedent),Trained by J Moore In HK. 10
 David Philip Boehm Total 15
 Donegal Racing & Rockingham Ranch
G1 Eddie Read Stakes : 3 . Finnegans Wake (USA) 11/5 b h Powerscourt – Boat’s Ghost (USA) (Silver Ghost),Trained by Peter Miller In USA. 5
G1 Woodford Reserve Turf Classic Stakes : 1 . Finnegans Wake (USA) 37/10F b h Powerscourt – Boat’s Ghost (USA) (Silver Ghost),Trained by Peter Miller In USA. 10
 Donegal Racing & Rockingham Ranch Total 15
 G J Cossey, Mrs A Gibbs Et Al
G1 Australian Derby : 3 . Volkstok’n’barrell (NZ) 3/1 b g Tavistock (NZ) – Volkster (NZ) (Volksraad),Trained by Donna Logan In AUS. 5
G1 Rosehill Guineas : 1 . Volkstok’n’barrell (NZ) 6/1 b g Tavistock (NZ) – Volkster (NZ) (Volksraad),Trained by Donna Logan In AUS. 10
 G J Cossey, Mrs A Gibbs Et Al Total 15
 Gary Barber
G1 Maker’s 46 Mile Stakes : 1 . Jack Milton (USA) 23/5 b/br h War Front (USA) – Preserver (USA) (Forty Niner),Trained by Todd Pletcher In USA. 10
G1 Woodford Reserve Turf Classic Stakes : 3 . Sky Captain (USA) 145/10 b/br h War Front (USA) – Preserver (USA) (Forty Niner),Trained by Mark Casse In North America. 5
 Gary Barber Total 15
 Hiroshi Yamada
G1 Champions Cup (Formely Japan Cup Dirt) : 3 . Sound True (JPN) 116/10 ch g French Deputy (USA) – Kyoei Truth (JPN) (Fuji Kiseki),Trained by Noboru Takagi In JPN. 5
G1 Tokyo Daishoten : 1 . Sound True (JPN) 29/10 ch g French Deputy (USA) – Kyoei Truth (JPN) (Fuji Kiseki),Trained by Noboru Takagi In JPN. 10
 Hiroshi Yamada Total 15
 Jim & Susan Hill
G1 Breeders’ Cup Mile : 3 . Grand Arch (USA) 25/1 b g Arch (USA) – Bacinella (USA) (El Gran Senor),Trained by Brian A Lynch In USA. 5
G1 Shadwell Turf Mile Stakes : 1 . Grand Arch (USA) 43/10 b g Arch (USA) – Bacinella (USA) (El Gran Senor),Trained by Brian A Lynch In CAN. 10
 Jim & Susan Hill Total 15
 LNJ Foxwoods
G1 Frizette Stakes : 1 . Nickname (USA) 54/10 b/br f More Than Ready (USA) – Alina (USA) (Came Home),Trained by Steven Asmussen In USA. 10
G1 Spinaway Stakes : 3 . Constellation (USA) 59/10 ch f Bellamy Road (USA) – For Royalty (USA) (Not For Love),Trained by Steven Asmussen In USA. 5
 LNJ Foxwoods Total 15
 Moyglare Stud Farm
G1 Gold Cup :   3 . Forgotten Rules (IRE) 5/2F b g Nayef (USA) – Utterly Heaven (IRE) (Danehill),Trained by D K Weld In IRE. 5
G1 Longines Just a Game Stakes : 3 . Discreet Marq (USA) 71/10 gr/ro m Discreet Cat (USA) – To Marquet (USA) (Marquetry),Trained by Christophe Clement In USA. 5
G1 QIPCO   Irish Champion Stakes : 3 . Free Eagle (IRE) 100/30 b c High Chaparral (IRE) – Polished Gem (IRE) (Danehill),Trained by D K Weld In IRE. 5
 Moyglare Stud Farm Total 15
 Mt Hallowell Stud, Segenhoe Thoroughbreds Australia Et Al
G1 George Main Stakes : 3 . Pornichet (FR) 11/2 b c Vespone (IRE) – Porza (FR) (Septieme Ciel),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 5
G1 Titan Energy Services Doomben Cup : 1 . Pornichet (FR) 5/2F b c Vespone (IRE) – Porza (FR) (Septieme Ciel),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 10
 Mt Hallowell Stud, Segenhoe Thoroughbreds Australia Et Al Total 15
 N B Couper, A J Rix Et Al
G1 Darley Stakes (Reg as Victoria Racing Club Stakes) :   3 . Terravista (AUS) 17/2 ch g Captain Rio – Parfore (NZ) (Gold Brose),Trained by Joseph Pride In AUS. 5
G1 Darley T. J. Smith Stakes : 3 . Terravista (AUS) 8/5F ch g Captain Rio – Parfore (NZ) (Gold Brose),Trained by Joseph Pride In AUS. 5
G1 Lexus Newmarket Handicap : 3 . Terravista (AUS) 9/2 ch g Captain Rio – Parfore (NZ) (Gold Brose),Trained by Joseph Pride In AUS. 5
 N B Couper, A J Rix Et Al Total 15
 Niarchos Family
G1 Juddmonte Grand Prix de Paris : 1 . Erupt (IRE) 8/1 b c Dubawi (IRE) – Mare Nostrum (Caerleon),Trained by F-H Graffard In FR. 10
G1 Qatar Prix du Moulin de Longchamp : 3 . Karakontie (JPN) 4/1 b c Bernstein (USA) – Sun Is Up (JPN) (Sunday Silence),Trained by J E Pease In FR. 5
 Niarchos Family Total 15
 Nicolas Saltiel
G1 Prix Royal-Oak-French St. Leger : 3 . Mille Et Mille 9/1 b g Muhtathir – Quezon Sun (GER) (Monsun),Trained by C Lerner In FR. 5
G1 Qatar Prix du Cadran : 1 . Mille Et Mille 25/1 b g Muhtathir – Quezon Sun (GER) (Monsun),Trained by C Lerner In FR. 10
 Nicolas Saltiel Total 15
 Richard Santulli
G1 Belmont Derby : 1 . Force The Pass (USA) 101/10 ch c Speightstown (USA) – Social Queen (USA) (Dynaformer),Trained by Alan E Goldberg In USA. 10
G1 Secretariat Stakes : 3 . Force The Pass (USA) 6/4F ch c Speightstown (USA) – Social Queen (USA) (Dynaformer),Trained by Alan E Goldberg In USA. 5
 Richard Santulli Total 15
 Steve Moger
G1 Matriarch Stakes : 1 . Stormy Lucy (USA) 65/1 b m Stormy Atlantic (USA) – Here Comes Lucinda (USA) (Dixieland Band),Trained by Ed Moger Jr In North America. 10
G1 Rodeo Drive Stakes : 3 . Stormy Lucy (USA) 249/10 b m Stormy Atlantic (USA) – Here Comes Lucinda (USA) (Dixieland Band),Trained by Ed Moger Jr In USA. 5
 Steve Moger Total 15
 T Ferraro, C Neal Et Al
G1 Hyland Race Colours Underwood Stakes : 1 . Mourinho (AUS) 17/1 b g Oratorio (IRE) – Benevolent (NZ) (Generous),Trained by Peter Gelagotis In AUS. 10
G1 Sportingbet C.F. Orr Stakes : 3 . Mourinho (AUS) 17/1 Oratorio (IRE),Trained by Peter Gelagotis In AUS. 5
 T Ferraro, C Neal Et Al Total 15
 Tetsuhide Kunimoto
G1 Japan Cup :   1 . Shonan Pandora (JPN) 41/5 b f Deep Impact (JPN) – Cutie Gold (JPN) (French Deputy),Trained by Tomokazu Takano In JPN. 10
G1 Takarazuka Kinen : 3 . Shonan Pandora (JPN) 98/1 b f Deep Impact (JPN) – Cutie Gold (JPN) (French Deputy),Trained by Tomokazu Takano In JPN. 5
 Tetsuhide Kunimoto Total 15
 Wachtel Stable, Brous Stable & Gary Barber
G1 American Oaks Stakes : 3 . Consumer Credit (USA) 56/10 b/br f More Than Ready (USA) – Sally Bowles (SAF) (London News),Trained by Chad C Brown In USA. 5
G1 Del Mar Oaks : 1 . Sharla Rae (USA) 31/5 b f Afleet Alex (USA) – Jinny’s Gold (USA) (Gold Fever),Trained by Doug O’Neill In USA. 10
 Wachtel Stable, Brous Stable & Gary Barber Total 15
 China Horse Club, Raffles Thoroughbred Racing Et Al
G1 Coolmore Classic : 2 . First Seal (AUS) 3/5F b f Fastnet Rock (AUS) – Episode (AUS) (Scenic),Trained by John P Thompson In AUS. 7
G1 Vinery Stud Stakes Reg As The Storm Queen Stakes : 2 . First Seal (AUS) 4/5F b f Fastnet Rock (AUS) – Episode (AUS) (Scenic),Trained by John P Thompson In AUS. 7
 China Horse Club, Raffles Thoroughbred Racing Et Al Total 14
 Double R L Syndicate, S & Mrs F Putrino Et Al
G1 Darley T. J. Smith Stakes : 2 . Lord Of The Sky (AUS) 20/1 b c Danerich (AUS) – Princess Abassi (AUS) (Abassi),Trained by Robbie Laing In AUS. 7
G1 The Goodwood Handicap : 2 . Lord Of The Sky (AUS) 8/1 b c Danerich (AUS) – Princess Abassi (AUS) (Abassi),Trained by Robbie Laing In AUS. 7
 Double R L Syndicate, S & Mrs F Putrino Et Al Total 14
 G J De Vries, Mrs M I De Vries Et Al
G1 Flight Stakes : 2 . Honesta (AUS) 17/2 gr f Monaco Consul (NZ) – Always Loyal (AUS) (Bradbury’s Luck),Trained by John P Thompson In AUS. 7
G1 VRC Oaks/Crown Oaks : 2 . Honesta (AUS) 15/2 gr f Monaco Consul (NZ) – Always Loyal (AUS) (Bradbury’s Luck),Trained by John P Thompson In AUS. 7
 G J De Vries, Mrs M I De Vries Et Al Total 14
 J A Barnao, T G Heptinstall Et Al
G1 Queensland Derby : 2 . Werther (NZ) 13/10F b g Tavistock (NZ) – Bagalollies (AUS) (Zabeel),Trained by Andrew Campbell In AUS. 7
G1 South Australian Derby : 2 . Werther (NZ) 11/1 b g Tavistock (NZ) – Bagalollies (AUS) (Zabeel),Trained by Andrew Campbell In AUS. 7
 J A Barnao, T G Heptinstall Et Al Total 14
 Kwok Siu Ming
G1 Queen’s Silver Jubilee Cup : 2 . Beauty Flame (IRE) 9/1 br g Footstepsinthesand – Lucy Diamonds (IRE) (Orpen),Trained by A S Cruz In AUS. 7
G1 Stewards’ Cup : 2 . Beauty Flame (IRE) 22/1 br g Footstepsinthesand – Lucy Diamonds (IRE) (Orpen),Trained by A S Cruz In HK. 7
 Kwok Siu Ming Total 14
 Lady Sheila Stable
G1 Breeders’ Cup Filly and Mare Sprint :   2 . La Verdad (USA) 6/1   b m Yes It’s True (USA) – Noble Fire (USA) (Hook And Ladder),Trained by Linda Rice In North America. 7
G1 La Brea Stakes : 2 . Hot City Girl (USA) 7/2 ch f City Zip (USA) – Noble Fire (USA) (Hook And Ladder),Trained by Linda Rice In North America. 7
 Lady Sheila Stable Total 14
 M Dubb, Sheep Pond Partners Et Al
G1 Flower Bowl   Stakes : 2 . Danza Cavallo (FR) 68/10 b f Sunday Break (JPN) – Tropical Mark (Mark Of Esteem),Trained by Chad C Brown In USA. 7
G1 Joe Hirsch Turf Classic Stakes : 2 . Slumber 18/5 b h Cacique (IRE) – Sound Asleep (USA) (Woodman),Trained by Chad C Brown In USA. 7
 M Dubb, Sheep Pond Partners Et Al Total 14
 N J & Mrs V M Carter, M R Powell & B H Carter
G1 Longines Mackinnon Stakes : 2 . Rising Romance (NZ) 15/1 b m Ekraar (USA) – Post Romance (NZ) (Postponed),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 7
G1 Makybe Diva Stakes : 2 . Rising Romance (NZ) 14/1 b m Ekraar (USA) – Post Romance (NZ) (Postponed),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 7
 N J & Mrs V M Carter, M R Powell & B H Carter Total 14
 Paul G Jacobs
G1 Commonwealth Cup : 2 . Limato (IRE) 9/2 b g Tagula (IRE) – Come April (Singspiel),Trained by Henry Candy In ENG. 7
G1 Qatar Prix de la Foret : 2 . Limato (IRE) EvensF b g Tagula (IRE) – Come April (Singspiel),Trained by Henry Candy In ENG. 7
 Paul G Jacobs Total 14
 Reiko Hara
G1 Cathay Pacific Hong Kong Cup : 2 . Nuovo Record (JPN) 7/1 ch f Heart’s Cry (JPN) – Omega Spirit (JPN) (Spinning World),Trained by Makoto Saito In JPN. 7
G1 Queen Elizabeth 2 Commemorative Cup : 2 . Nuovo Record (JPN) 2/1F ch f Heart’s Cry (JPN) – Omega Spirit (JPN) (Spinning World),Trained by Makoto Saito In JPN. 7
 Reiko Hara Total 14
 Anthony Fanticola & Joseph Scardino
G1 Gamely Stakes : 2 . Fanticola (CAN) 87/10 b/br m Silent Name (JPN) – Catalina Cat (USA) (Tabasco Cat),Trained by Philip D’Amato In North America. 7
G1 Ricoh Woodbine Mile Stakes : 3 . Obviously (IRE) 11/4 b g Choisir (AUS) – Leala (IRE) (Montjeu),Trained by Philip D’Amato In North America. 5
 Anthony Fanticola & Joseph Scardino Total 12
 Centennial Farms
G1 Jockey Club Gold Cup Stakes : 2 . Wicked Strong (USA) 71/10 b c Hard Spun (USA) – Moyne Abbey (USA) (Charismatic),Trained by James Jerkens In USA. 7
G1 Woodward Stakes : 3 . Wicked Strong (USA) 51/10 b c Hard Spun (USA) – Moyne Abbey (USA) (Charismatic),Trained by James Jerkens In USA. 5
 Centennial Farms Total 12
 Don & Joan Cimpl & Jon & Sarah Kelly
G1 Breeders’ Cup Dirt Mile : 3 . Red Vine (USA) 12/1 b h Candy Ride (ARG) – Murky Waters (USA) (Storm Creek),Trained by Christophe Clement In USA. 5
G1 Hill”N” Dale Cigar Mile Handicap : 2 . Red Vine (USA) 19/5 b h Candy Ride (ARG) – Murky Waters (USA) (Storm Creek),Trained by Christophe Clement In USA. 7
 Don & Joan Cimpl & Jon & Sarah Kelly Total 12
 G L Grimish & Mrs M Grimish
G1 Coolmore Stud Stakes (Reg as The Ascot Stakes) : 3 . Counterattack (AUS) 10/1 b c Redoute’s Choice (AUS) – Kisma (AUS) (Snippets),Trained by Chris Waller In AUS. 5
G1 Titan Energy Services Doomben Cup : 2 . Weary (FR) 18/1 gr g Astronomer Royal (USA) – America Nova (FR)(Verglas),Trained by Chris Waller In AUS. 7
 G L Grimish & Mrs M Grimish Total 12
 Hajime Satomi
G1 Tokyo Yushun – Japanese Derby : 2 . Satono Rasen (JPN) 177/10 b c Deep Impact (JPN) – Toupie (Intikhab),Trained by Yasutoshi Ikee In JPN. 7
G1 Tokyo Yushun – Japanese Derby : 3 . Satono Crown (JPN) 53/10 b/br c Marju (IRE) – Jioconda (IRE) (Rossini),Trained by Noriyuki Hori In JPN. 5
 Hajime Satomi Total 12
 Lee Fung Tai
G1 BMW Champioins Mile : 2 . Rewarding Hero 18/1 b g Exceed And Excel (AUS) – Caldy Dancer (IRE) (Soviet Star),Trained by J Moore In HK. 7
G1 Stewards’ Cup : 3 . Rewarding Hero 47/1 b g Exceed And Excel (AUS) – Caldy Dancer (IRE) (Soviet Star),Trained by J Moore In HK. 5
 Lee Fung Tai Total 12
 Magdalena Racing
G1 Breeders’ Cup Juvenile Fillies : 3 . Dothraki Queen (USA) 25/1 b f Pure Prize (USA) – Sharaiji Blossom (USA) (Saint Ballado),Trained by Kenneth McPeek In USA. 5
G1 Darley Alcibiades Stakes : 2 . Dothraki Queen (USA) 16/5 b f Pure Prize (USA) – Sharaiji Blossom (USA) (Saint Ballado),Trained by Kenneth McPeek In USA. 7
 Magdalena Racing Total 12
 P & Mrs E Dickmann Et Al
G1 Caufield Stakes : 2 . Happy Trails (AUS) 15/1 ch g Good Journey (USA) – Madame Flurry (AUS) (Perugino),Trained by Paul Beshara In AUS. 7
G1 Darley Australian Cup : 3 . Happy Trails (AUS) 3/1F ch g Good Journey (USA) – Madame Flurry (AUS)(Perugino),Trained by Paul Beshara In AUS. 5
 P & Mrs E Dickmann Et Al Total 12
 Ron Winchell
G1 Ogden Phipps Handicap : 2 . Untapable (USA) 7/10F b f Tapit (USA) – Fun House (USA) (Prized),Trained by Steven Asmussen In USA. 7
G1 Personal Ensign Invitational Stakes : 3 . Untapable (USA) 2/1 b f Tapit (USA) – Fun House (USA) (Prized),Trained by Steven Asmussen In USA. 5
 Ron Winchell Total 12
 Stall Molenhof
G1 142nd Longines – Grosser Preis von Baden : 3 . Sirius (GER) 32/5 ch c Dashing Blade – Saratina (IRE) (Monsun),Trained by Andreas Lowe In GER. 5
G1 53rd Preis von Europa : 2 . Sirius (GER) 114/10 ch c Dashing Blade – Saratina (IRE) (Monsun),Trained by Andreas Lowe In GER. 7
 Stall Molenhof Total 12
 Starlight Racing
G1 Belmont Oaks (Formely Garden City Stakes0 :   2 . Itsonlyactingdad (USA) 35/1 b f Giant’s Causeway (USA) – Indy Business (USA) (A.P. Indy),Trained by Todd Pletcher In USA. 7
G1 Hopeful Stakes : 3 . Uncle Vinny (USA) 57/20 b c Uncle Mo (USA) – Arealhotlover (USA) (Untuttable),Trained by Todd Pletcher In USA. 5
 Starlight Racing Total 12
 T Allan, J Lovat & C Pigram
G1 Breeders’ Cup Juvenile Fillies Turf : 3 . Nemoralia (USA) 11/1 b/br f More Than Ready (USA) – Alina (USA) (Came Home),Trained by Jeremy Noseda In ENG. 5
G1 Frizette Stakes : 2 . Nemoralia (USA) 66/10 b/br f Scat Daddy (USA) – Nina Fever (USA) (Borrego),Trained by Jeremy Noseda In ENG. 7
 T Allan, J Lovat & C Pigram Total 12
 Teruya Yoshida
G1 Arima Kinen : 2 . Sounds Of Earth (JPN) 89/10 b/br c Neo Universe (JPN) – First Violin (USA) (Dixieland Band),Trained by Kenichi Fujioka In JPN. 7
G1 Criterium de Saint-Cloud : 3 . Notte Bianca (FR) 33/1 b f Kendargent (FR) – Biancarosa (IRE) (Dalakhani),Trained by S Kobayashi In FR. 5
 Teruya Yoshida Total 12
 Treadway Racing Stable
G1 Acorn Stakes : 3 . Wonder Gal (USA) 162/10 b/br f Tiz Wonderful (USA) – Passe (USA) (Dixie Union),Trained by Leah Gyarmati In USA. 5
G1 Mother Goose Stakes : 2 . Wonder Gal (USA) 7/2F b/br f Tiz Wonderful (USA) – Passe (USA) (Dixie Union),Trained by Leah Gyarmati In USA. 7
 Treadway Racing Stable Total 12
 W J Haggas, R Smith & B L Mathieson
G1 The BMW Stakes (Reg as The HE Tancred Stakes) : 3 . Beaten Up 100/1 b g Beat Hollow – Frog (Akarad),Trained by Chris Waller In AUS. 5
G1 The Metropolitan : 2 . Beaten Up 9/1 b g Beat Hollow – Frog (Akarad),Trained by Chris Waller In AUS. 7
 W J Haggas, R Smith & B L Mathieson Total 12
 A Caro & G Augustin-Normand
G1 Darley Prix Jean Romanet : 3 . Avenir Certain (FR) 9/2 b f Le Havre (IRE) – Puggy (IRE) (Mark Of Esteem),Trained by J-C Rouget In FR. 5
G1 QIPCO Falmouth Stakes : 3 . Avenir Certain (FR) 7/2 b f Le Havre (IRE) – Puggy (IRE) (Mark Of Esteem),Trained by J-C Rouget In FR. 5
 A Caro & G Augustin-Normand Total 10
 A McGregor, A T Broadfoot Et Al
G1 Melbourne Cup : 1 . Prince Of Penzance (NZ) 100/1 b g Pentire – Royal Successor (USA) (Mr Prospector),Trained by Darren Weir In AUS. 10
 A McGregor, A T Broadfoot Et Al Total 10
 A Muollo, Mrs G L Muollo Et Al
G1 The J. J. Atkins : 1 . Press Statement (AUS) 11/2 b c Hinchinbrook (AUS) – Kaaptive Empress (AUS) (Kaaptive Edition),Trained by Chris Waller In AUS. 10
 A Muollo, Mrs G L Muollo Et Al Total 10
 Agave Racing Stable
G1 Starlet Stakes : 1 . Street Fancy (USA) 63/10 ch f City Zip (USA) – Double Jackpot (USA) (Broken Vow),Trained by Philip D’Amato In North America. 10
 Agave Racing Stable Total 10
 Alto Racing LLC
G1 Besilu Florida Derby : 1 . Materiality (USA) 9/5 b c Afleet Alex (USA) – Wildwood Flower (USA) (Langfuhr),Trained by Todd Pletcher In USA. 10
 Alto Racing LLC Total 10
 Arrowfield Pastoral P/L, Planette Tbred Trading P/L Et Al
G1 The Thousand Guineas : 1 . Stay With Me (AUS) 7/1 b f Street Cry (IRE) – Miss Finland (AUS) (Redoute’s Choice),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 10
 Arrowfield Pastoral P/L, Planette Tbred Trading P/L Et Al Total 10
 Australian Bloodstock Stable
G1 157. Henkel-Preis der Diana – Deutsches Stuten-Derby : 1 . Turfdonna (GER) 157/10 b/br f Doyen (IRE) – Turfaue (GER) (Big Shuffle),Trained by A Wohler In GER. 10
 Australian Bloodstock Stable Total 10
 Barry K Schwartz
G1 Madison Stakes : 1 . Princess Violet (USA) 9/2 b f Officer (USA) – Lady Rapper (USA) (Grand Slam),Trained by Linda Rice In North America. 10
 Barry K Schwartz Total 10
 Bill Cubbedge
G1 La Troienne Stakes : 1 . Molly Morgan (USA) 11/2 b m Ghostzapper (USA) – Capitulation (USA) (Distorted Humor),Trained by Dale Romans In USA. 10
 Bill Cubbedge Total 10
 Carmichael Jennings
G1 QIPCO Two Thousand Guineas : 3 . Ivawood (IRE) 10/1 b c Zebedee – Keenes Royale (Red Ransom),Trained by Richard Hannon In ENG. 5
G1 Tattersalls Two Thousand Guineas : 3 . Ivawood (IRE) 11/2 b c Zebedee – Keenes Royale (Red Ransom),Trained by Richard Hannon In ENG. 5
 Carmichael Jennings Total 10
 Cheng Keung Fai
G1 Citi Bank Hong Kong Gold Cup : 1 . Designs On Rome (IRE) 17/20F b/br g War Front (USA) – Black Speck (USA) (Arch),Trained by J Moore In HK. 10
 Cheng Keung Fai Total 10
 Cross, Deal, Foden, Sieff
G1 Criterium de Saint-Cloud : 1 . Robin Of Navan (FR) 3/1 ch c American Post – Cloghran (FR) (Muhtathir),Trained by Harry Dunlop In ENG. 10
 Cross, Deal, Foden, Sieff Total 10
 D & M Esplin Pty Ltd & Est D P R Esplin
G1 Coolmore Classic : 1 . Plucky Belle (AUS) 15/1 b m Mossman (AUS) – Winning Belle (NZ) (Zabeel),Trained by Peter G Moody In AUS. 10
 D & M Esplin Pty Ltd & Est D P R Esplin Total 10
 D C Kelly & Mrs J R Kelly
G1 Guinness Canterbury Stakes : 1 . Cosmic Endeavour (AUS) 23/10F b f Northern Meteor (AUS) – Crevette (AUS) (Danehill),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 10
 D C Kelly & Mrs J R Kelly Total 10
 D Henderson, L Henderson Et Al
G1 The Galaxy : 1 . Sweet Idea (AUS) 17/1 ch f Snitzel (AUS) – Flidais (AUS) (Timber Country),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 10
 D Henderson, L Henderson Et Al Total 10
 D J Moodie & Mrs J S Moodie
G1 The Goodwood Handicap : 1 . Flamberge (AUS) 20/1 ch g Exceed And Excel (AUS) – Razor Blade (AUS)(Blazing Sword),Trained by Peter G Moody In AUS. 10
 D J Moodie & Mrs J S Moodie Total 10
 David Jacobson
G1 Ballerina Stakes : 3 . Room For Me (USA) 31/5 b m Harlington (USA) – Graziella (USA) (Honour And Glory),Trained by David Jacobson In USA. 5
G1 Vosburgh   Stakes : 3 . Stallwalkin’ Dude (USA) 126/10 b g City Place (USA) – Chelle Spendabuck (USA) (Dare And Go),Trained by David Jacobson In North America. 5
 David Jacobson Total 10
 David T J Metcalfe
G1 Coolmore Nunthorpe Stakes : 1 . Mecca’s Angel (IRE) 15/2  gr f Dark Angel (IRE) – Folga (Atraf),Trained by Michael Dods In ENG. 10
 David T J Metcalfe Total 10
 Dioscuri Srl
G1 Premio Presidente Della Repubblica : 1 . Cleo Fan (ITY) 7/1 b c Mujahid (USA) – Cuprea (IRE) (Best Of The Bests),Trained by Stefano Botti In ITALY. 10
 Dioscuri Srl Total 10
 Dr Marwan Koukash
G1 QIPCO Sussex Stakes : 3 . Gabrial (IRE) 50/1 b g Dark Angel (IRE) – Guajira (FR) (Mtoto),Trained by Richard Fahey In ENG. 5
G1 Queen Elizabeth ll Stakes Sponsored By Qipco (British Champions Mile) :   3 . Gabrial (IRE) 66/1   b g Dark Angel (IRE) – Guajira (FR) (Mtoto),Trained by Richard Fahey In ENG. 5
 Dr Marwan Koukash Total 10
 Eishindo Co Ltd
G1 Cathay Pacific Hong Kong Cup : 1 . A Shin Hikari (JPN) 25/1 gr c Deep Impact (JPN) – Catalina (USA) (Storm Cat),Trained by Masanori Sakaguchi In JPN. 10
 Eishindo Co Ltd Total 10
 F A Kennedy, Mrs B L Kennedy Et Al
G1 Golden Slipper Stakes : 1 . Vancouver (AUS) 6/4F b c Medaglia d’Oro (USA) – Skates (AUS) (Danehill),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 10
 F A Kennedy, Mrs B L Kennedy Et Al Total 10
 Forum Racing IV
G1 La Brea Stakes : 1 . Birdatthewire (USA) 109/10 b f Summer Bird (USA) – My Limit (USA) (Wagon Limit),Trained by Dale Romans In USA. 10
 Forum Racing IV Total 10
 Gary Barber, Michael James Ambler & Windways Farm
G1 Breeders’ Cup Juvenile Fillies Turf : 1 . Catch A Glimpse (USA) 6/1 ch f City Zip (USA) – Halo River (USA) (Irish River),Trained by Mark Casse In North America. 10
 Gary Barber, Michael James Ambler & Windways Farm Total 10
 Gestut Ittlingen
G1 Gran Premio Dei Jockey Club E Coppa D’Oro : 1 . Lovelyn (GER) 558/100 b f Tiger Hill (IRE) – Laurella (Acatenango),Trained by P Schiergen In GER. 10
 Gestut Ittlingen Total 10
 Glen Hill Farm
G1 Hollywood Derby : 1 . Chiropractor (USA) 144/10 ch g Kitten’s Joy (USA) – Eversmile (USA) (Theatrical),Trained by Thomas F Proctor In USA. 10
 Glen Hill Farm Total 10
 Harry Bederian, Harout Kamberian & Hagop Nakkashian
G1 American Oaks Stakes : 1 . Spanish Queen (USA) 7/10F b/br f Tribal Rule (USA) – Spanish Bunny (USA) (Unusual Heat),Trained by Richard Baltas In North America. 10
 Harry Bederian, Harout Kamberian & Hagop Nakkashian Total 10
 Hirosaki Toshihiro Hd Co Ltd
G1 Sprinters Stakes : 1 . Straight Girl (JPN) 17/5F b m Fuji Kiseki (JPN) – Never Period (JPN) (Taiki Shuttle),Trained by Hideaki Fujiwara In JPN. 10
 Hirosaki Toshihiro Hd Co Ltd Total 10
 I J Lewis, Mrs K M Lewis Et Al
G1 Cathay Pacific Futurity Stakes : 1 . Suavito (NZ) 9/1 Thorn Park (AUS) ,Trained by Nigel Blackiston In AUS. 10
 I J Lewis, Mrs K M Lewis Et Al Total 10
 J C Smith
G1 Juddmonte International Stakes : 1 . Arabian Queen (IRE) 50/1 b f Dubawi (IRE) – Barshiba (IRE) (Barathea),Trained by David Elsworth In ENG. 10
 J C Smith Total 10
 Jean-Claude-Alain Dupouy
G1 Prix Ganay-Prix Air Mauritius : 1 . Cirrus Des Aigles (FR) 3/1 b g Even Top (IRE) – Taille De Guepe (FR) (Septieme Ciel),Trained by Mme C Barande-Barbe In FR. 10
 Jean-Claude-Alain Dupouy Total 10
 JMJ Racing Stables LLC
G1 Northern Dancer Turf Stakes : 1 . Interpol (CAN) 103/10 b c English Channel (USA) – Adel (USA) (Strawberry Road),Trained by Sid Attard In North America. 10
 JMJ Racing Stables LLC Total 10
 John Manley
G1 Investec Coronation Cup : 1 . Pether’s Moon (IRE) 11/1 b h Dylan Thomas (IRE) – Softly Tread (IRE) (Tirol),Trained by Richard Hannon In ENG. 10
 John Manley Total 10
 Jungle Racing Llc, KMN Racing Llc Et Al
G1 Santa Anita Handicap : 1 . Shared Belief (USA) 30/100F b/br g Candy Ride (ARG) – Common Hope (USA) (Storm Cat),Trained by Jerry Hollendorfer In USA. 10
 Jungle Racing Llc, KMN Racing Llc Et Al Total 10
 K Hidaka Breeders Union
G1 Champions Cup (Formely Japan Cup Dirt) : 1 . Sambista (JPN) 65/1 b/br m Suzuka Mambo (JPN) – White Carnival (JPN) (Misil),Trained by Katsuhiko Sumii In JPN. 10
 K Hidaka Breeders Union Total 10
 Kaname Ishiro
G1 Arima Kinen : 1 . Gold Actor (JPN) 16/1 b/br c Screen Hero (JPN) – Heilong Xing (JPN) (Kyowa Alysheba),Trained by Tadashige Nakagawa In JPN. 10
 Kaname Ishiro Total 10
 Klaravich Stables Inc & William H Lawrence
G1 Belmont Derby : 3 . Startup Nation (USA) 139/10 b/br c Temple City (USA) – Pennyrile (USA) (Wagon Limit),Trained by Chad C Brown In USA. 5
G1 Champagne Stakes : 3 . Portfolio Manager (USA) 122/10 b c Harlan’s Holiday (USA) – Turn To Lass (USA) (Bright Launch),Trained by Chad C Brown In USA. 5
 Klaravich Stables Inc & William H Lawrence Total 10
 Kobayashi Eiichi Holdings Llc
G1 Tenno Sho (Spring) :   1 . Gold Ship (JPN) 18/5 gr h Stay Gold (JPN) – Point Flag (JPN) (Mejiro McQueen),Trained by Naosuke Sugai In JPN. 10
 Kobayashi Eiichi Holdings Llc Total 10
 Love Racing
G1 Oakleigh Plate : 1 . Shamal Wind (AUS) 9/1 Dubawi (IRE) ,Trained by Robert Smerdon In AUS. 10
 Love Racing Total 10
 Lucky Charm Stable
G1 Awesome Again Stakes : 1 . Smooth Roller (USA) 11/2 b g Hard Spun (USA) – Catch The Moment (CAN) (Unbridled),Trained by Victor L Garcia In USA. 10
 Lucky Charm Stable Total 10
 M G Price, Dr C G Lawler Et Al
G1 Victoria Derby : 1 . Tarzino (NZ) 19/10F b c Tavistock (NZ) – Zarzino (NZ) (Zabeel),Trained by Mick Price In AUS. 10
 M G Price, Dr C G Lawler Et Al Total 10
 Martin S Schwartz
G1 Pour Moi Coolmore Prix Saint-Alary : 3 . Olorda (GER) 13/2 b f Lord Of England (GER) – Oligarchica (GER) (Desert King),Trained by M Figge In FR. 5
G1 Qatar Prix Vermeille : 3 . Sea Calisi (FR) 12/1 b f Youmzain (IRE) – Triclaria (GER) (Surumu),Trained by F Doumen In FR. 5
 Martin S Schwartz Total 10
 Merriebelle Stable, F A Kennedy & Mrs B L Kennedy
G1 Spring Champion Stakes : 1 . Vanbrugh (AUS) 6/4F b c Encosta De Lago (AUS) – Soho Secret (AUS) (Lucky Owners),Trained by Chris Waller In AUS. 10
 Merriebelle Stable, F A Kennedy & Mrs B L Kennedy Total 10
 Merry Fox Stud Limited
G1 Grosser Preis Von Berlin (Deutschland Preis) : 1 . Second Step (IRE) 2/1 b g Dalakhani (IRE) – My Dark Rosaleen (Sadler’s Wells),Trained by Luca Cumani In ENG. 10
 Merry Fox Stud Limited Total 10
 Michael Dubb, David Simon Et Al
G1 Breeders’ Cup Filly and Mare Sprint :   1 . Wavell Avenue (CAN) 11/1  b/br f Harlington (USA) – Lucas Street (CAN) (Silver Deputy),Trained by Chad C Brown In USA. 10
 Michael Dubb, David Simon Et Al Total 10
 Michael E Kisber, Bradley Thoroughbreds & Nelson McMakin
G1 Beverly D. Stakes : 1 . Watsdachances (IRE) 89/10 b m Diamond Green (FR) – High Finance (IRE) (Entrepreneur),Trained by Chad C Brown In USA. 10
 Michael E Kisber, Bradley Thoroughbreds & Nelson McMakin Total 10
 Mongolian Stable
G1 Breeders’ Cup Turf Sprint : 1 . Mongolian Saturday (USA) 20/1 b g Any Given Saturday (USA) – Miss Hot Salsa (USA) (Houston),Trained by Enebish Ganbat In USA. 10
 Mongolian Stable Total 10
 Moyglare Stud Farms Ltd
G1 Prince of Wales’s Stakes : 1 . Free Eagle (IRE) 5/2F  b c High Chaparral (IRE) – Polished Gem (IRE) (Danehill),Trained by D K Weld In IRE. 10
 Moyglare Stud Farms Ltd Total 10
 Mrs C C Regalado-Gonzalez
G1 Investec Epsom Oaks : 1 . Qualify (IRE) 50/1 b f Fastnet Rock (AUS) – Perihelion (IRE) (Galileo),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
 Mrs C C Regalado-Gonzalez Total 10
 Mrs P K Cooper
G1 Rodeo Drive Stakes : 1 . Photo Call (IRE) 87/10 b f Galileo (IRE) – Theann (Rock Of Gibraltar),Trained by H Graham Motion In USA. 10
 Mrs P K Cooper Total 10
 Mrs Richard Henry & Mrs John Magnier
G1 Sea The Stars Pretty Polly Stakes :   1 . Diamondsandrubies (IRE) 8/1 b f Fastnet Rock (AUS) – Quarter Moon (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by A P O’Brien In IRE. 10
 Mrs Richard Henry & Mrs John Magnier Total 10
 Mrs S Power
G1 Al Quoz Sprint : 1 . Sole Power 11/2 br g Kyllachy – Demerger (USA) (Distant View),Trained by Edward Lynam In IRE. 10
 Mrs S Power Total 10
 Mrs V Neale, M B Lee Et Al
G1 Darley Australian Cup : 1 . Spillway 12/1 b h Rail Link – Flower Market (Cadeaux Genereux),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 10
 Mrs V Neale, M B Lee Et Al Total 10
 Newtown Anner Stud Farm
G1 Qipco Champion Stakes : 1 . Fascinating Rock (IRE) 10/1  b c Fastnet Rock (AUS) – Miss Polaris (Polar Falcon),Trained by D K Weld In IRE. 10
 Newtown Anner Stud Farm Total 10
 O J Wong
G1 Australian Oaks : 1 . Gust Of Wind (NZ) 16/1 b f Darci Brahma (NZ) – Starrystarrynight (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by John Sargent In AUS. 10
 O J Wong Total 10
 Oti Racing, Werrett Bloodstock Pty Ltd Et Al
G1 Longines Mackinnon Stakes : 1 . Gailo Chop (FR) 7/1 ch g Deportivo – Grenoble (FR) (Marignan),Trained by A De Watrigant In FR. 10
 Oti Racing, Werrett Bloodstock Pty Ltd Et Al Total 10
 P B Devitt, C A Gordon Et Al
G1 Oakleigh Plate : 3 . Fast ‘N’ Rocking (AUS) 17/1 Fastnet Rock (AUS) ,Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 5
G1 Winterbottom Stakes : 3 . Fast ‘N’ Rocking (AUS) 6/1 b g Fastnet Rock (AUS) – For The Good Times (AUS)(Hennessy),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 5
 P B Devitt, C A Gordon Et Al Total 10
 Paul Hancock
G1 Racing Post Trophy : 1 . Marcel (IRE) 33/1 b c Lawman (FR) – Mauresmo (IRE) (Marju),Trained by Peter Chapple-Hyam In ENG. 10
 Paul Hancock Total 10
 Pin Oak Stable LLC
G1 Apple Blossom Handicap : 3 . Gold Medal Dancer (USA) 9/2 b m Medaglia d’Oro (USA) – Bachata (USA) (Kingmambo),Trained by Donnie K Von Hemel In USA. 5
G1 La Troienne Stakes : 3 . Gold Medal Dancer (USA) 18/5 b m Medaglia d’Oro (USA) – Bachata (USA) (Kingmambo),Trained by Donnie K Von Hemel In USA. 5
 Pin Oak Stable LLC Total 10
 PJG Stable
G1 Alfred G. Vanderbilt Handicap : 3 . Favorite Tale (USA) 56/10 b g Tale Of The Cat (USA) – Tricky Elaine (USA) (Grindstone),Trained by Guadalupe Preciado In North America. 5
G1 Breeders’ Cup Sprint : 3 . Favorite Tale (USA) 25/1 b g Tale Of The Cat (USA) – Tricky Elaine (USA) (Grindstone),Trained by Guadalupe Preciado In North America. 5
 PJG Stable Total 10
 RJH Geffen and Rachel Hood
G1 Coral Eclipse Stakes : 3 . Western Hymn 10/1 b g High Chaparral (IRE) – Blue Rhapsody (Cape Cross),Trained by John Gosden In ENG. 5
G1 Prince of Wales’s Stakes : 3 . Western Hymn 8/1 b g High Chaparral (IRE) – Blue Rhapsody (Cape Cross),Trained by John Gosden In ENG. 5
 RJH Geffen and Rachel Hood Total 10
 Rokk Ebony, J M Voitin Et Al
G1 Queensland Derby : 1 . Magicool (AUS) 13/1 b g Fastnet Rock (AUS) – Perfect Truth (IRE) (Galileo),Trained by Mark Kavanagh In AUS. 10
 Rokk Ebony, J M Voitin Et Al Total 10
 S Brown, L de Souza et al
G1 Cantala Stakes/Emirates Stakes : 1 . Turn Me Loose (NZ) 8/1 b c Iffraaj – Indomitable (NZ) (Danehill),Trained by Murray Baker In New Zealand. 10
 S Brown, L de Souza et al Total 10
 Sachiaki Kobayashi
G1 February Stakes : 1 . Copano Rickey (JPN) 11/10F Gold Allure (JPN),Trained by Akira Murayama In JPN. 10
 Sachiaki Kobayashi Total 10
 Saeed Suhail
G1 Pattison Canadian International Stakes : 1 . Cannock Chase (USA) 11/4F b c Lemon Drop Kid (USA) – Lynnwood Chase (USA) (Horse Chestnut),Trained by Sir Michael Stoute In ENG. 10
 Saeed Suhail Total 10
 Sam Britt & Michael House
G1 Eddie Read Stakes : 1 . Gabriel Charles (USA) 47/10 b h Street Hero (USA) – Star Of Atticus (USA) (Atticus),Trained by Jeff Mullins In USA. 10
 Sam Britt & Michael House Total 10
 Sheep Pond Partners
G1 Belmont Oaks (Formely Garden City Stakes0 : 1 . Lady Eli (USA) 4/5F  b/br f Divine Park (USA) – Sacre Coeur (USA) (Saint Ballado),Trained by Chad C Brown In USA. 10
 Sheep Pond Partners Total 10
 Sheikh Mohammed Bin Khalifa Al Maktoum, Coolmore Synd Et Al
G1 inglis Sires Stakes (ATC) : 1 . Pride Of Dubai (AUS) 18/5 b c Street Cry (IRE) – Al Anood (AUS) (Danehill),Trained by Peter & Paul Snowden In AUS. 10
 Sheikh Mohammed Bin Khalifa Al Maktoum, Coolmore Synd Et Al Total 10
 St Elias Stable & West Point Thoroughbreds
G1 Frank E. Kilroe Mile Stakes : 1 . Ring Weekend (USA) 77/10 ch g Tapit (USA) – Free The Magic (USA) (Cryptoclearance),Trained by H Graham Motion In USA. 10
 St Elias Stable & West Point Thoroughbreds Total 10
 St Elias Stable, MeB Racing Stables & Brooklyn Boyz Stables
G1 Champagne Stakes : 1 . Greenpointcrusader (USA) 13/2  b/br c Bernardini (USA) – Ava Knowsthecode (USA) (Cryptoclearance),Trained by Dominick A Schettino In North America. 10
 St Elias Stable, MeB Racing Stables & Brooklyn Boyz Stables Total 10
 Stall Margarethe
G1 144th Sparda Deutsches Derby : 3 . Fair Mountain (GER) 33/1 b c Tiger Hill (IRE) – Fair Breeze (GER) (Silvano),Trained by A Wohler In GER. 5
G1 Grosser Preis Von Bayern (Rheinland-Pokal) : 3 . Fair Mountain (GER) 181/10 b c Tiger Hill (IRE) – Fair Breeze (GER) (Silvano),Trained by A Wohler In GER. 5
 Stall Margarethe Total 10
 Stall Ullmann
G1 Grosser Dallmayr-Preis-Bayerisches Zuchtrennen :   1 . Guiliani (IRE) 11/2   br c Tertullian (USA) – Guadalupe (GER) (Monsun),Trained by Jean-Pierre Carvalho In GER. 10
 Stall Ullmann Total 10
 T M Scales, Miss B J Patterson Et Al
G1 Champagne Stakes (ATC) : 1 . Pasadena Girl (NZ) 9/5F b f Savabeel (AUS) – Nina From Pasadena (AUS) (Redoute’s Choice),Trained by Peter G Moody In AUS. 10
 T M Scales, Miss B J Patterson Et Al Total 10
 Tadakuni Sugiyama
G1 NHK Mile Cup : 1 . Clarity Sky (JPN) 54/10 b c Kurofune (USA) – Taiki Clarity (JPN) (Special Week),Trained by Yasuo Tomomichi In JPN. 10
 Tadakuni Sugiyama Total 10
 Teeley Assets Ltd Syndicate
G1 Black Caviar Lightning Stakes : 1 . Lankan Rupee (AUS) 8/5  Redoute´s Choice (AUS),Trained by Mick Price In AUS. 10
 Teeley Assets Ltd Syndicate Total 10
 Teresa Viola Racing Stables & West Point Thoroughbreds Inc
G1 Breeders’ Cup Dirt Mile : 1 . Liam’s Map (USA) 1/2F  gr/ro c Unbridled’s Song (USA) – Miss Macy Sue (USA) (Trippi),Trained by Todd Pletcher In USA. 10
 Teresa Viola Racing Stables & West Point Thoroughbreds Inc Total 10
 Triple Crown Syndicate, R Martin Et Al
G1 Bundaberg Distilling Co. BTC Cup : 1 . Hot Snitzel (AUS) 25/1 ch g Snitzel (AUS) – Flames Of Paris (USA) (Blushing Groom),Trained by Peter & Paul Snowden In AUS. 10
 Triple Crown Syndicate, R Martin Et Al Total 10
 Vincent S Scuderi
G1 Carter Handicap : 1 . Dads Caps (USA) 57/10 b h Discreet Cat (USA) – Seeking The Silver (USA) (Grindstone),Trained by Rudy Rodriguez In USA. 10
 Vincent S Scuderi Total 10
 Vinery Stud, Mrs G Muollo Et Al
G1 Caulfield Guineas : 1 . Press Statement (AUS) 6/4F b c Hinchinbrook (AUS) – Kaaptive Empress (AUS)(Kaaptive Edition),Trained by Chris Waller In AUS. 10
 Vinery Stud, Mrs G Muollo Et Al Total 10
 W S Farish & F Steve Mooney
G1 Jenny Wiley Stakes : 1 . Ball Dancing (USA) 17/10F b/br f Exchange Rate (USA) – Ball Gown (USA) (Silver Hawk),Trained by Chad C Brown In USA. 10
 W S Farish & F Steve Mooney Total 10
 Wes Welker & Sol Kumin
G1 Diamond Jubilee Stakes : 1 . Undrafted (USA) 14/1 ch g Purim (USA) – French Jeannette (USA) (French Deputy),Trained by Wesley A Ward In USA. 10
 Wes Welker & Sol Kumin Total 10
 Zalim Bifov
G1 Gran Premio Vittorio di Capua : 1 . Red Dubawi (IRE) 12/1 ch h Dubawi (IRE) – Maredsous (FR) (Homme De Loi),Trained by Frau Erika Mader In GER. 10
 Zalim Bifov Total 10
 10/11 John Moore Trainer Syndicate
G1 Standard Chartered Champions & Chater Cup : 2 . Dominant (IRE) 26/5 b/br g War Front (USA) – Black Speck (USA) (Arch),Trained by J Moore In HK. 7
 10/11 John Moore Trainer Syndicate Total 7
 A J Rix, M J Rix Et Al
G1 A J Moir Stakes : 2 . Ball Of Muscle (AUS) 8/1 b g Dubawi (IRE) – Parfore (NZ) (Gold Brose),Trained by Joseph Pride In AUS. 7
 A J Rix, M J Rix Et Al Total 7
 Abdelouahed El Alami
G1 Premio Gr Di Milano :   2 . Billabong (MOR) 16/5 gr h Gentlewave (IRE) – Lunattori (Vettori),Trained by P Bary In FR. 7
 Abdelouahed El Alami Total 7
 Abdullah Saeed Al Naboodah
G1 Dubai Fillies’ Mile : 2 . Nathra (IRE) 4/1 b f Iffraaj – Rada (IRE) (Danehill),Trained by John Gosden In ENG. 7
 Abdullah Saeed Al Naboodah Total 7
 Arnold Zetcher LLC
G1 Kentucky Derby Presented by Yum! Brands : 2 . Firing Line (USA) 19/2 b c Line Of David (USA) – Sister Girl Blues (USA) (Hold For Gold),Trained by Simon Callaghan In USA. 7
 Arnold Zetcher LLC Total 7
 Augustin Stable
G1 Northern Dancer Turf Stakes : 2 . Habibi (NZ) 171/10 b/br m Ekraar (USA) – Danny Holiday (NZ) (Danasinga),Trained by Mark Frostad In CAN. 7
 Augustin Stable Total 7
 Barry & Randolph Little
G1 Maker’s 46 Mile Stakes : 2 . Aripeka (USA) 94/10 b g Bernstein (USA) – Winter’s Quest (USA) (Coronado’s Quest),Trained by Eddie Kenneally In USA. 7
 Barry & Randolph Little Total 7
 C R K Stable
G1 Santa Anita Sprint Championship : 2 . Kobe’s Back (USA) 67/10 gr/ro c Flatter (USA) – Well (USA) (Well Decorated),Trained by Peter Eurton In USA. 7
 C R K Stable Total 7
 Canny Leung Chi Shan
G1 Sinapore International Cup : 2 . Military Attack (IRE) 2/1F b g Oratorio (IRE) – Almaaseh (IRE) (Dancing Brave),Trained by C Fownes In HK. 7
 Canny Leung Chi Shan Total 7
 Champion Thoroughbreds, Tab Rewards Et Al
G1 The Galaxy : 2 . Kuro (NZ) 9/1 br c Denman (AUS) – Distinctive Lass (AUS) (Orientate),Trained by Joseph Pride In AUS. 7
 Champion Thoroughbreds, Tab Rewards Et Al Total 7
 Cheveley Park Stud
G1 Kingdom of Bahrain Sun Chariot Stakes : 2 . Integral 4/1 b m Dalakhani (IRE) – Echelon (Danehill),Trained by Sir Michael Stoute In FR. 7
 Cheveley Park Stud Total 7
 Cheyenne Stables LLC
G1 Las Virgenes Stakes : 2 . Light The City (USA) 73/10 Street Sense (USA),Trained by Jerry Hollendorfer In USA. 7
 Cheyenne Stables LLC Total 7
 Chizu Yoshida
G1 Shuka Sho :   2 . Queens Ring (JPN) 139/10 b/br f Manhattan Cafe (JPN) – Aqua Ring (JPN) (Anabaa),Trained by Keiji Yoshimura In JPN. 7
 Chizu Yoshida Total 7
 Cloros Syndicate
G1 Railway Stakes : 2 . Messene (AUS) 11/1 br g Lonhro (AUS) – Belle Giselle (AUS) (Redoute’s Choice),Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 7
 Cloros Syndicate Total 7
 D A Hayes, C B McKenna Et Al
G1 Robert Sangster Stakes : 2 . Gregers (AUS) 7/1 br f Commands (AUS) – Satnav (AUS) (Canny Lad),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 7
 D A Hayes, C B McKenna Et Al Total 7
 D A Hayes, Extra One Syndicate Et Al
G1 Darley Australian Cup : 2 . Extra Zero (AUS) 100/1 b g Danzero (AUS) – Extra Bubbly (AUS) (Bellotto),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 7
 D A Hayes, Extra One Syndicate Et Al Total 7
 D A Hayes, Seymour Bloodstock Syndicate Et Al
G1 Coolmore Stud Stakes (Reg as The Ascot Stakes) : 2 . Keen Array (AUS) 12/1 b g Bel Esprit (AUS) – Moorea (AUS) (Zabeel),Trained by David A Hayes & Tom Dabernig In AUS. 7
 D A Hayes, Seymour Bloodstock Syndicate Et Al Total 7
 D M Forbes, Ms D J Forster Et Al
G1 Spring Champion Stakes : 2 . I’m Belucci (AUS) 20/1 br c Captain Sonador (AUS) – Sovereign Road (AUS) (St Jude),Trained by Desleigh Forster In AUS. 7
 D M Forbes, Ms D J Forster Et Al Total 7
 D M O’Leary, H T O’Leary Et Al
G1 Sydney Cup : 2 . Who Shot Thebarman (NZ) 15/2 b g Yamanin Vital (NZ) – Ears Carol (NZ) (Carolingian),Trained by Chris Waller In AUS. 7
 D M O’Leary, H T O’Leary Et Al Total 7
 Daniel-Yves Treves
G1 Pour Moi Coolmore Prix Saint-Alary : 2 . Wekeela (FR) 20/1 b f Hurricane Run (IRE) – Moonrise (GER) (Grand Lodge),Trained by J-C Rouget In FR. 7
 Daniel-Yves Treves Total 7
 David Jacobson & Southern Equine Stable LLC
G1 Vosburgh   Stakes : 2 . Salutos Amigos (USA) 74/10 b g Salute The Sarge (USA) – Sarasota (ARG) (Luhuk),Trained by David Jacobson In North America. 7
 David Jacobson & Southern Equine Stable LLC Total 7
 Dean Ivory
G1 Darley July Cup : 2 . Tropics (USA) 25/1 ch g Speightstown (USA) – Taj Aire (USA) (Taj Alriyadh),Trained by Dean Ivory In ENG. 7
 Dean Ivory Total 7
 Denford Stud
G1 Connolly’s Red Millis Cheveley Park Stakes : 2 . Illuminate (IRE) 3/1 b f Zoffany (IRE) – Queen Of Stars (USA) (Green Desert),Trained by Richard Hannon In ENG. 7
 Denford Stud Total 7
 Dennis A Drazin
G1 Champagne Stakes : 2 . Sunny Ridge (USA) 235/10 gr/ro g Holy Bull (USA) – Lignum Vitae (USA) (Songandaprayer),Trained by Jason Servis In USA. 7
 Dennis A Drazin Total 7
 Diamond M Stable
G1 Man o’ War Stakes : 2 . War Dancer (USA) 84/10 b/br h War Front (USA) – Deed I Do (USA) (Alydeed),Trained by William Mott In USA. 7
 Diamond M Stable Total 7
 E Palluat De Besset & E Tassin
G1 Prix Royal-Oak-French St. Leger : 2 . Siljan’s Saga (FR) 17/2 bl m Sagamix (FR) – Humoriste (FR) (Saint Cyrien),Trained by J-P Gauvin In FR. 7
 E Palluat De Besset & E Tassin Total 7
 Ellen & Peter O Johnson
G1 Eddie Read Stakes : 2 . Twentytwentyvision (USA) 112/10 b g Pollard’s Vision (USA) – Miss Alphie (USA) (Candi’s Gold),Trained by Richard E Mandella In USA. 7
 Ellen & Peter O Johnson Total 7
 G Watts Humphrey Jr
G1 Delaware Handicap : 2 . Frivolous (USA) 47/10 b/br m Empire Maker (USA) – Sixty Rocketts (USA) (Belong To Me),Trained by Victoria H Oliver In USA. 7
 G Watts Humphrey Jr Total 7
 Gary & Cecil Barber
G1 Triple Bend Handicap : 2 . Appealing Tale (USA) 128/10 b/br g Tale Of The Cat (USA) – Appealing Bride (USA) (Unbridled’s Song),Trained by Peter Miller In USA. 7
 Gary & Cecil Barber Total 7
 Gaston & Anthony Grant & Basil Greene
G1 Carter Handicap : 2 . Green Gratto (USA) 53/1 b/br h Here’s Zealous (USA) – Starship Smokester (USA) (Smokester),Trained by David J Smith In USA. 7
 Gaston & Anthony Grant & Basil Greene Total 7
 George & Lori Hall
G1 Cotillion Stakes : 2 . Calamity Kate (USA) 224/10 b f Yes It’s True (USA) – Justmeandmyshadow (USA) (Tiznow),Trained by Kelly Breen In USA. 7
 George & Lori Hall Total 7
 Gerard Byrne
G1 Darley Irish Oaks : 2 . Jack Naylor 11/2 b f Champs Elysees – Fashionable (Nashwan),Trained by Mrs John Harrington In IRE. 7
 Gerard Byrne Total 7
 Gestut Hony-Hof
G1 144th Sparda Deutsches Derby : 2 . Palace Prince (GER) 175/10 b/br c Areion (GER) – Palace Princess (GER) (Tiger Hill),Trained by Andreas Lowe In GER. 7
 Gestut Hony-Hof Total 7
 Goichi Kawasaki
G1 Takamatsunomiya Kinen : 2 . Hakusan Moon (JPN) 158/10 ch h Admire Moon (JPN) – Ciliege (JPN) (Sakura Bakushin O),Trained by Masato Nishizono In JPN. 7
 Goichi Kawasaki Total 7
 Haras De La Perelle
G1 Coolmore Fastnet Matron Stakes :   2 . Cladocera (GER) 11/1 b f Oasis Dream – Caesarine (FR) (Pivotal),Trained by A De Royer-Dupre In FR. 7
 Haras De La Perelle Total 7
 Haras Phillipson
G1 Vanity Handicap : 2 . Gas Total (BRZ) 77/10 b m Sulamani (IRE) – Club Med (BRZ) (Reve Dore),Trained by Richard E Mandella In USA. 7
 Haras Phillipson Total 7
 Helena Springfield Ltd
G1 Qatar Prix de l’Opera : 2 . Jazzi Top 4/1J b f Danehill Dancer (IRE) – Zee Zee Top (Zafonic),Trained by John Gosden In ENG. 7
 Helena Springfield Ltd Total 7
 Henri-Alex Pantall
G1 Qatar Prix de l’Abbaye de Longchamp : 2 . Rangali 25/1 ch c Namid – Tejaara (USA) (Kingmambo),Trained by H-A Pantall In FR. 7
 Henri-Alex Pantall Total 7
 J Bourke, B S Brosseuk Et Al
G1 The J. J. Atkins : 2 . Sagaronne (AUS) 13/1 ch f Real Saga (AUS) – Lasoron (AUS) (Oarsman),Trained by Toby Edmonds In AUS. 7
 J Bourke, B S Brosseuk Et Al Total 7
 J H Hezlett, M J Mulcahy Et Al
G1 James Boags Premium Doomben 10,000 : 2 . Charlie Boy (AUS) 17/1 b/br g Myboycharlie (IRE) – Maritime (AUS) (Falbrav),Trained by Peter & Paul Snowden In AUS. 7
 J H Hezlett, M J Mulcahy Et Al Total 7
 J Molloy & Mrs S M Molloy
G1 Winterbottom Stakes : 2 . Watermans Bay (AUS) 8/1 b g Eternity Range (USA) – Parisian Princess (AUS) (Ron Bon),Trained by Daniel Morton In AUS. 7
 J Molloy & Mrs S M Molloy Total 7
 Jay Em Ess Stable
G1 Acorn Stakes : 2 . By The Moon (USA) 31/1 b/br f Indian Charlie (USA) – By The Light (USA) (Malibu Moon),Trained by Michelle Nevin In USA. 7
 Jay Em Ess Stable Total 7
 Jerry Namy
G1 Apple Blossom Handicap : 2 . Diva’s Diamond (USA) 52/1 b m Crafty Shaw (USA) – Diamond Diva (USA) (Glitterman),Trained by Karl Broberg In North America. 7
 Jerry Namy Total 7
 John D Gunther
G1 Gran Premio Vittorio di Capua : 2 . Bookrunner (USA) 56/10 b c Tiznow (USA) – Take The Ribbon (USA) (Chester House),Trained by M Delzangles In FR. 7
 John D Gunther Total 7
 Jungle Racing LLC, Kmn Racing LLC & LNJ Foxwoods
G1 Starlet Stakes : 2 . Stays In Vegas (USA) 18/5 b f Street Sense (USA) – Bold Angel (USA) (Cat Thief),Trained by Jerry Hollendorfer In USA. 7
 Jungle Racing LLC, Kmn Racing LLC & LNJ Foxwoods Total 7
 Katherine G Ball
G1 Foxwoods King’s Bishop Stakes : 2 . Limousine Liberal (USA) 159/10 b/br g Successful Appeal (USA) – Gift Of Gab (USA) (In Excess I),Trained by Ben Colebrook In USA. 7
 Katherine G Ball Total 7
 Kazuhiro Kameda
G1 Victoria Mile : 2 . Keiai Elegant (JPN) 46/1 b/br m King Kamehameha (JPN) – Post Parade (USA) (A.P. Indy),Trained by Mitsuhiro Ogata In JPN. 7
 Kazuhiro Kameda Total 7
 Kazumasa Yamada
G1 Champions Cup (Formely Japan Cup Dirt) : 2 . Nonkono Yume (JPN) 14/5 ch c Twining (USA) – Nonko (JPN) (Agnes Tachyon),Trained by Yukihiro Kato In JPN. 7
 Kazumasa Yamada Total 7
 Lady Bamford
G1 Betfair King George VI and Queen Elizabeth Stakes : 2 . Eagle Top 5/2F ch c Pivotal – Gull Wing (IRE) (In The Wings),Trained by John Gosden In ENG. 7
 Lady Bamford Total 7
 Lucky Field Co Ltd
G1 Asahi Hai Futurity Stakes : 2 . Air Spinel (JPN) 1/2F ch c King Kamehameha (JPN) – Air Messiah (JPN) (Sunday Silence),Trained by Kazuhide Sasada In JPN. 7
 Lucky Field Co Ltd Total 7
 M Dubb, M Imperio Et Al
G1 Hopeful Stakes : 2 . Magna Light (USA) 41/20F b c Magna Graduate (USA) – Kimberlite (USA) (Mineshaft),Trained by Rudy Rodriguez In North America. 7
 M Dubb, M Imperio Et Al Total 7
 M J Abdallah & J W McCabe
G1 Tattersall’s Tiara : 2 . Avoid Lightning (AUS) 13/2 b m Blevic (AUS) – Ya Michelle (AUS) (Success Express),Trained by Les Bridge In AUS. 7
 M J Abdallah & J W McCabe Total 7
 M Lanteri & J Lanteri
G1 Cathay Pacific Futurity Stakes : 2 . Smokin’ Joey (AUS) 14/1 Encosta De Lago (AUS) ,Trained by Wez Hunter In AUS. 7
 M Lanteri & J Lanteri Total 7
 M Post Dye, A Venneri Racing Inc & Little Red Feather Racing
G1 Shoemaker Mile Stakes : 2 . Midnight Storm (USA) EvensF b/br c Pioneerof The Nile (USA) – My Tina (USA) (Bertrando),Trained by Philip D’Amato In USA. 7
 M Post Dye, A Venneri Racing Inc & Little Red Feather Racing Total 7
 Michiaki Yabe
G1 Tokyo Daishoten : 2 . Hokko Tarumae (JPN) 13/10F b h King Kamehameha (JPN) – Madam Cherokee (JPN) (Cherokee Run),Trained by Katsuichi Nishiura In JPN. 7
 Michiaki Yabe Total 7
 Middleham Park Racing IX & James Pak
G1 JLT Lockinge Stakes : 2 . Toormore (IRE) 10/1 b c Arakan (USA) – Danetime Out (IRE) (Danetime),Trained by Richard Hannon In ENG. 7
 Middleham Park Racing IX & James Pak Total 7
 Miller Racing LLC
G1 Ballerina Stakes : 2 . Kiss To Remember (USA) 112/10 ch f Big Brown (USA) – Taft Lil Queen (USA) (Irish Open),Trained by Martin D Wolfson In USA. 7
 Miller Racing LLC Total 7
 Mrs S Ricci
G1 Melbourne Cup : 2 . Max Dynamite (FR) 12/1 b g Great Journey (JPN) – Mascara (GER) (Monsun),Trained by W P Mullins In IRE. 7
 Mrs S Ricci Total 7
 Mrs Susan Roy and Cheveley Park Stud
G1 Prix Jean Prat : 2 . Dutch Connection 7/1 ch c Dutch Art – Endless Love (IRE) (Dubai Destination),Trained by Charles Hills In ENG. 7
 Mrs Susan Roy and Cheveley Park Stud Total 7
 Newhaven Park
G1 Golden Slipper Stakes : 2 . English (AUS) 11/1 b f Encosta De Lago (AUS) – Court (AUS) (Anabaa),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 7
 Newhaven Park Total 7
 Newtown Anner Stud Farm Ltd
G1 Tattersalls Gold Cup : 2 . Fascinating Rock (IRE) 15/2 b c Fastnet Rock (AUS) – Miss Polaris (Polar Falcon),Trained by D K Weld In IRE. 7
 Newtown Anner Stud Farm Ltd Total 7
 On Track Racing (Mgr G Morgan)
G1 Diamond Jubilee Stakes : 2 . Brazen Beau (AUS) 7/2J br c I Am Invincible (AUS) – Sansadee (AUS) (Snaadee),Trained by Chris Waller In AUS. 7
 On Track Racing (Mgr G Morgan) Total 7
 Oti Management Pty Ltd & A Chopard
G1 Prix d’Ispahan : 2 . Gailo Chop (FR) 20/1 ch g Deportivo – Grenoble (FR) (Marignan),Trained by A De Watrigant In FR. 7
 Oti Management Pty Ltd & A Chopard Total 7
 P Green, Mrs Z C T Green & M V Biasin
G1 William Reid Stakes : 2 . Vain Queen (AUS) 4/1 b/br m Artie Schiller (USA) – Our Teneriffe (AUS) (Kenvain),Trained by John D Sadler In AUS. 7
 P Green, Mrs Z C T Green & M V Biasin Total 7
 P K Siu
G1 Criterium International : 2 . Stormy Antarctic 16/1 ch c Stormy Atlantic (USA) – Bea Remembered (Doyen),Trained by Ed Walker In ENG. 7
 P K Siu Total 7
 Patrick Hendrickx
G1 Qatar Prix du Cadran : 2 . Kicky Blue (GER) 50/1 b m Dashing Blade – Karina Du Commeaux (FR) (Law Society),Trained by T Clout In FR. 7
 Patrick Hendrickx Total 7
 Paul Crowley & Co
G1 First Lady Stakes : 2 . Crowley’s Law 51/10 b f Dubawi (IRE) – Logic (Slip Anchor),Trained by Tom Dascombe In ENG. 7
 Paul Crowley & Co Total 7
 Philip S Birsh
G1 Twinspires.com Wood Memorial Stakes : 2 . Tencendur (USA) 217/10 b c Warrior’s Reward (USA) – Still Secret (USA) (Hennessy),Trained by George Weaver In USA. 7
 Philip S Birsh Total 7
 Phillips Racing Partnership & Pam Gartin
G1 Matriarch Stakes : 2 . Recepta (USA) 7/1 b/br f Speightstown (USA) – Honor Bestowed (USA) (Honor Grades),Trained by James J Toner In USA. 7
 Phillips Racing Partnership & Pam Gartin Total 7
 Price Bloodstock Management, R N Gilbert & J J Rothfield
G1 Queensland Oaks : 2 . Ungrateful Ellen (AUS) 11/1 b f Grey Swallow (IRE) – Degeneres (AUS) (Danzero),Trained by Robert Smerdon In AUS. 7
 Price Bloodstock Management, R N Gilbert & J J Rothfield Total 7
 Qatar Racing Limited & R A Bartlett
G1 Betfred Sprint Cup (Class 1) (Group 1) : 2 . Strath Burn 33/1 b c Equiano (FR) – Irish Light (USA) (Irish River),Trained by Charles Hills In ENG. 7
 Qatar Racing Limited & R A Bartlett Total 7
 R M Anderson, Mrs D A Anderson & Mrs M E Hyland
G1 Caulfield Guineas : 2 . Lizard Island (AUS) 18/1 ch c Sebring (AUS) – Bourgogne (AUS) (Choisir),Trained by Pat Hyland In AUS. 7
 R M Anderson, Mrs D A Anderson & Mrs M E Hyland Total 7
 Ralph M Evans
G1 Besilu Florida Derby : 2 . Upstart (USA) EvensF b/br r Flatter (USA) – Party Silks (USA) (Touch Gold),Trained by Richard Violette Jr In USA. 7
 Ralph M Evans Total 7
 Ranlo Investments LLC
G1 Breeders’ Cup Turf Sprint : 2 . Lady Shipman (USA) 5/1 ch f Midshipman (USA) – Sumthingtotalkabt (USA) (Mutakddim),Trained by Kathleen O’Connell In North America. 7
 Ranlo Investments LLC Total 7
 Regis Racing
G1 Longines Kentucky Oaks : 2 . Shook Up (USA) 269/10 gr/ro f Tapit (USA) – Sugar Shake (USA) (Awesome Again),Trained by Steven Asmussen In USA. 7
 Regis Racing Total 7
 Repole Stable
G1 Woodward Stakes : 2 . Coach Inge (USA) 96/10 b g Big Brown (USA) – Touch Too Much (USA) (Holy Bull),Trained by Todd Pletcher In USA. 7
 Repole Stable Total 7
 Richard Barnes
G1 Poule d’Essai des Pouliches : 2 . Irish Rookie (IRE) 25/1 b f Azamour (IRE) – Bold Assumption (Observatory),Trained by Martyn Meade In ENG. 7
 Richard Barnes Total 7
 Robert V LaPenta
G1 Hollywood Derby : 2 . March (USA) 122/10 b/br c Blame (USA) – Lifeinthefastlane (USA) (Unbridled’s Song),Trained by Chad C Brown In USA. 7
 Robert V LaPenta Total 7
 Robert V LaPenta & Harry T Rosenblum
G1 Arkansas Derby : 2 . Far Right (USA) 36/5 ch r Notional (USA) – Zindi (USA) (Vindication),Trained by Ronald Moquett In USA. 7
 Robert V LaPenta & Harry T Rosenblum Total 7
 S C Rose, Saddlers Knife Syndicate Et Al
G1 Epsom Handicap : 2 . Ecuador (NZ) 25/1 b g High Chaparral (IRE) – Bak Da Princess (NZ) (Danske),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 7
 S C Rose, Saddlers Knife Syndicate Et Al Total 7
 Sagamore Farm, Allen Rosenblum & The Club Racing Llc
G1 Queen Elizabeth II Challenge Cup Stakes : 2 . Miss Temple City (USA) 17/2 b/br f Temple City (USA) – Glittering Tax (USA) (Artax),Trained by H Graham Motion In USA. 7
 Sagamore Farm, Allen Rosenblum & The Club Racing Llc Total 7
 Sakura Commers
G1 Sprinters Stakes : 2 . Sakura Gospel (JPN) 28/1 b/br h Sakura President (JPN) – Sakura Blues (JPN) (Cure The Blues),Trained by Tomohito Ozeki In JPN. 7
 Sakura Commers Total 7
 Sam-Son Farm
G1 Pattison Canadian International Stakes : 2 . Up With The Birds (CAN) 108/10 b h Stormy Atlantic (USA) – Song Of The Lark (CAN) (Seeking The Gold),Trained by H Graham Motion In USA. 7
 Sam-Son Farm Total 7
 Scea Haras De Saint Pair
G1 Juddmonte Grand Prix de Paris : 2 . Ampere (FR) 7/4F b c Galileo (IRE) – Amorama (FR) (Sri Pekan),Trained by A Fabre In FR. 7
 Scea Haras De Saint Pair Total 7
 Sheikh Ahmed Al Maktoum
G1 E. P. Taylor Stakes : 2 . Talmada (USA) 109/10 b f Cape Cross (IRE) – Aryaamm (IRE) (Galileo),Trained by Roger Varian In ENG. 7
 Sheikh Ahmed Al Maktoum Total 7
 Sheikh Khalifa,Sheikh Suhaim, QRL Partnership
G1 Tattersalls Two Thousand Guineas : 2 . Endless Drama (IRE) 9/1 b c Lope De Vega (IRE) – Desert Drama (IRE) (Green Desert),Trained by G M Lyons In IRE. 7
 Sheikh Khalifa,Sheikh Suhaim, QRL Partnership Total 7
 Siena Farms LLC
G1 Central Bank Ashland Stakes : 2 . Angela Renee (USA) 27/10 b f Bernardini (USA) – Pilfer (USA) (Deputy Minister),Trained by Todd Pletcher In USA. 7
 Siena Farms LLC Total 7
 Silk Racing Co Ltd
G1 Japan Cup :   2 . Last Impact (JPN) 229/10 b/br h Deep Impact (JPN) – Superior Pearl (JPN) (Timber Country),Trained by Hiroyoshi Matsuda In JPN. 7
 Silk Racing Co Ltd Total 7
 Southern Equine Stable LLC
G1 Santa Anita Handicap : 2 . Moreno (USA) 91/10 b c Giant’s Causeway (USA) – Callaia (ARG) (Lode),Trained by Eric J Guillot In USA. 7
 Southern Equine Stable LLC Total 7
 Stall Lucky
G1 Grosser Dallmayr-Preis-Bayerisches Zuchtrennen :   2 . Ajalo (FR) 177/10   b c King’s Best (USA) – Wings Of Glory (GER) (Monsun),Trained by Waldemar Hickst In GER. 7
 Stall Lucky Total 7
 Stall Salzburg
G1 Premio Presidente Della Repubblica : 2 . Magic Artist (IRE) 19/4 br c Iffraaj – Artisti (Cape Cross),Trained by W Figge In GER. 7
 Stall Salzburg Total 7
 Steven Coburn & Perry Martin
G1 Dubai World Cup :   2 . California Chrome (USA) 5/4F ch c Lucky Pulpit (USA) – Love The Chase (USA) (Not For Love),Trained by Art Sherman In USA. 7
 Steven Coburn & Perry Martin Total 7
 Stuart Dobb & Miss Kate Dobb
G1 Kings Stand Stakes : 2 . Medicean Man 50/1 ch g Medicean – Kalindi (Efisio),Trained by Jeremy Gask In ENG. 7
 Stuart Dobb & Miss Kate Dobb Total 7
 Takaya Shimakawa
G1 Ranvet Stakes : 2 . Tosen Stardom (JPN) 17/5 b/br c Deep Impact (JPN) – Admire Kirameki (JPN) (End Sweep),Trained by Yasutoshi Ikee In JPN. 7
 Takaya Shimakawa Total 7
 Team Valor
G1 QIPCO Falmouth Stakes : 2 . Euro Charline 11/1 b f Myboycharlie (IRE) – Eurolink Artemis (Common Grounds),Trained by Marco Botti In ENG. 7
 Team Valor Total 7
 The Hon R J Arculli
G1 Longines Queen Elizabeth Stakes : 2 . Red Cadeaux 20/1 ch g Cadeaux Genereux – Artisia (IRE) (Peintre Celebre),Trained by Ed Dunlop In ENG. 7
 The Hon R J Arculli Total 7
 Tony Lau Yiu Tong & Thomas Lau Sum Fai
G1 Dubai Golden Shaheen :   2 . Super Jockey (NZ) 20/1 b g Sandtrap (USA) – Pennies In Heaven (NZ) (Pompeii Court),Trained by A T Millard In HK. 7
 Tony Lau Yiu Tong & Thomas Lau Sum Fai Total 7
 Turf Sport
G1 February Stakes : 2 . Incantation (JPN) 128/10 Sinister Minister (USA) ,Trained by Tomohiko Hatsuki In JPN. 7
 Turf Sport Total 7
 Twin Creeks Racing Stable LLC
G1 Sword Dancer Invitational Stakes : 2 . Red Rifle (USA) 5/1 ch g Giant’s Causeway (USA) – May Night (USA) (Gulch),Trained by Todd Pletcher In USA. 7
 Twin Creeks Racing Stable LLC Total 7
 W A Harrison-Allan
G1 Irish Field St. Leger : 2 . Agent Murphy 6/1 b c Cape Cross (IRE) – Raskutani (Dansili),Trained by Brian Meehan In ENG. 7
 W A Harrison-Allan Total 7
 W F O Blass
G1 Australian Guineas/Cadbury Guineas : 2 . Alpine Eagle (AUS) 19/5 br c High Chaparral (IRE) – Zephyria (NZ) (Zabeel),Trained by Tony McEvoy In AUS. 7
 W F O Blass Total 7
 Waterford Stable
G1 Frank E. Kilroe Mile Stakes : 2 . Summer Front (USA) 11/5F b h War Front (USA) – Rose Of Summer (USA) (El Prado),Trained by Christophe Clement In USA. 7
 Waterford Stable Total 7
 Wesley A Ward
G1 Humana Distaff Stakes : 2 . Judy The Beauty (CAN) EvensF ch m Ghostzapper (USA) – Holy Blitz (USA) (Holy Bull),Trained by Wesley A Ward In USA. 7
 Wesley A Ward Total 7
 Whisper Hill Farm
G1 Spinaway Stakes : 2 . Tap To It (USA) 21/10 gr/ro f Tapit (USA) – Leave Me Alone (USA) (Bold Badgett),Trained by Ralph E Nicks In USA. 7
 Whisper Hill Farm Total 7
 Wildenstein Stables Limited
G1 Qatar Prix du Moulin de Longchamp : 2 . Akatea (IRE) 20/1 ch f Shamardal (USA) – Altamira (Peintre Celebre),Trained by A De Royer-Dupre In FR. 7
 Wildenstein Stables Limited Total 7
 Win Co Ltd
G1 Hanshin Juvenile Fillies : 2 . Win Fabulous (JPN) 32/1 gr f Stay Gold (JPN) – Summer Eternity (JPN) (Admire Cozzene),Trained by Yoshihiro Hatakeyama In JPN. 7
 Win Co Ltd Total 7
 Yau Hok Man Gordon
G1 Krisflyer International Sprint : 2 . Emperor Max (AUS) 152/10 b g Holy Roman Emperor (IRE) – Maxerelle (AUS) (Strategic),Trained by S Gray In SIN. 7
 Yau Hok Man Gordon Total 7
 Godolphin & Prince A A Faisal
G1 Queen Elizabeth ll Stakes Sponsored By Qipco (British Champions Mile) :   2 . Belardo (IRE) 33/1   b c Lope De Vega (IRE) – Danaskaya (IRE) (Danehill),Trained by Roger Varian In ENG. 7
 Godolphin & Prince A A Faisal Total 7
 A Kheir, P M Mehrten Et Al
G1 Caufield Cup Handicap : 3 . Our Ivanhowe (GER) 25/1 b h Soldier Hollow – Indigo Girl (GER) (Sternkoenig),Trained by Lee & Anthony Freedman In AUS. 5
 A Kheir, P M Mehrten Et Al Total 5
 A M Wragg
G1 Qipco British Champions Sprint Stakes : 3 . Danzeno 12/1 b g Denounce – Danzanora (Groom Dancer),Trained by Michael Appleby In ENG. 5
 A M Wragg Total 5
 A R Bell & Kia-Ora Stud W S
G1 Black Caviar Lightning Stakes : 3 . Deep Field (AUS) 23/20F Northern Meteor (AUS)  ,Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 5
 A R Bell & Kia-Ora Stud W S Total 5
 Abdullah Al Maddah
G1 Breeders’ Cup Turf Sprint : 3 . Green Mask (USA) 13/2 b/br g Mizzen Mast (USA) – Bonsai Beauty (USA) (Forestry),Trained by Wesley A Ward In USA. 5
 Abdullah Al Maddah Total 5
 Abdullah Saeed Almaddah
G1 Al Quoz Sprint : 3 . Green Mask (USA) 33/1 br g Mizzen Mast (USA) – Bonsai Beauty (USA) (Forestry),Trained by Wesley A Ward In USA. 5
 Abdullah Saeed Almaddah Total 5
 Alpha Delta Stables
G1 First Lady Stakes : 3 . My Miss Sophia (USA) 48/10 ch f Unbridled’s Song (USA) – Wildwood Flower (USA) (Langfuhr),Trained by William Mott In USA. 5
 Alpha Delta Stables Total 5
 Avengers Stable
G1 Sinapore International Cup : 3 . Quechua (ARG) 138/10 b g Pure Prize (USA) – Queen Cabaret (BRZ) (Wild Event),Trained by Patrick Shaw In SIN. 5
 Avengers Stable Total 5
 B Connolly
G1 Myer Classic : 3 . Azkadellia (NZ) 10/1 b/br f Shinko King (IRE) – Raving (NZ) (Centaine),Trained by Ciaron Maher In AUS. 5
 B Connolly Total 5
 Bethlehem Stables Llc, Michael Dubb & Highclere America
G1 E. P. Taylor Stakes : 3 . Rosalind (USA) 146/10 ch f Broken Vow (USA) – Critics Acclaim (USA) (Theatrical),Trained by Chad C Brown In USA. 5
 Bethlehem Stables Llc, Michael Dubb & Highclere America Total 5
 Browns & Kirks, Flash Empress Et Al
G1 A J Moir Stakes : 3 . Angelic Light (AUS) 13/1 b m Holy Roman Emperor (IRE) – Flashed (AUS) (Fuji Kiseki),Trained by Robbie Griffiths In AUS. 5
 Browns & Kirks, Flash Empress Et Al Total 5
 C A Stott, R W Henebery Et Al
G1 Queensland Oaks : 3 . Imperial Lass (NZ) 50/1 b f Tavistock (NZ) – Tricia Ann (NZ) (Zabeel),Trained by Peter G Moody In AUS. 5
 C A Stott, R W Henebery Et Al Total 5
 C Chua
G1 Railway Stakes : 3 . Balmont Girl (AUS) 19/1 br m Balmont (USA) – Pocket Aces (AUS) (Brief Truce),Trained by Paula Wagg In AUS. 5
 C Chua Total 5
 Chasemore Farm
G1 Flower Bowl   Stakes : 3 . Mutatis Mutandis (IRE) 145/10 gr/ro f Mastercraftsman (IRE) – Amathia (IRE) (Darshaan),Trained by Ed Walker In ENG. 5
 Chasemore Farm Total 5
 Chris Humber
G1 Dubai Fillies’ Mile : 3 . Hawksmoor (IRE) 16/1 b f Azamour (IRE) – Bridal Dance (IRE) (Danehill Dancer),Trained by Hugo Palmer In ENG. 5
 Chris Humber Total 5
 Class Racing Stable
G1 Gamely Stakes : 3 . Blingismything (USA) 26/1 b m Arch (USA) – Dancing General (USA) (General Meeting),Trained by J Eric Kruljac In USA. 5
 Class Racing Stable Total 5
 Cuadra Jarilla
G1 Prix Jean Prat : 3 . Sir Andrew (FR) 33/1 b c Polan (FR) – High Zaff (High Chaparral),Trained by Fernando Perez-Gonzalez In SPAIN. 5
 Cuadra Jarilla Total 5
 D G Peacock, Mrs P M Loxton Et Al
G1 Australasian Oaks : 3 . Bahamas (AUS) 20/1 gr f Teofilo (IRE) – St Trinians (AUS) (Black Hawk),Trained by Dan O’Sullivan In AUS. 5
 D G Peacock, Mrs P M Loxton Et Al Total 5
 D Gatto, J Hollendorfer Et Al
G1 Santa Margarita Invitational Stakes : 3 . Thegirlinthatsong (USA) 17/2 b/br f My Golden Song (USA) – Belle Of The Band (USA) (Dixieland Band),Trained by Jerry Hollendorfer In USA. 5
 D Gatto, J Hollendorfer Et Al Total 5
 D R Brideoake, G Noll Et Al
G1 William Reid Stakes : 3 . Griante (AUS) 30/1 br f Good Journey (USA) – Grand Strategy (AUS) (Strategic),Trained by David Brideoake In AUS. 5
 D R Brideoake, G Noll Et Al Total 5
 Doubledown Stables Inc
G1 Del Mar Futurity : 3 . Blameitonthelaw (USA) 14/5 b c Blame (USA) – Letter Of The Law (USA) (Stormy Atlantic),Trained by John W Sadler In USA. 5
 Doubledown Stables Inc Total 5
 Dr Chang Fuk To & Maria Chang Lee Ming Shum
G1 Krisflyer International Sprint : 3 . Lucky Nine (IRE) 43/5 b g Dubawi (IRE) – Birjand (Green Desert),Trained by C Fownes In HK. 5
 Dr Chang Fuk To & Maria Chang Lee Ming Shum Total 5
 Dr Cyrus Poonawalla & Morgan J Cahalan
G1 Prix Maurice de Gheest : 3 . Gordon Lord Byron (IRE) 10/1 b g Byron – Boa Estrela (IRE) (Intikhab),Trained by T Hogan In IRE. 5
 Dr Cyrus Poonawalla & Morgan J Cahalan Total 5
 Edmond A & Sharon Hudon
G1 Central Bank Ashland Stakes : 3 . Silverpocketsfull (USA) 171/10 b f Indian Charlie (USA) – Unforgotten (USA) (Northern Afleet),Trained by Ian Wilkes In USA. 5
 Edmond A & Sharon Hudon Total 5
 Elite Racing Club
G1 Sea The Stars Pretty Polly Stakes :   3 . Ribbons 8/1 ch m Manduro (GER) – Sister Act (Marju),Trained by James Fanshawe In ENG. 5
 Elite Racing Club Total 5
 Elite Thoroughbreds Racing, D A Worthley, Et Al
G1 Golden Rose Stakes : 3 . Sebring Sun (AUS) 25/1 ch c Sebring (AUS) – Soleil Royale (AUS) (French Deputy),Trained by Gary Portelli In AUS. 5
 Elite Thoroughbreds Racing, D A Worthley, Et Al Total 5
 Eliza Park International
G1 Caulfield Guineas : 3 . Ready For Victory (AUS) 10/1 b c More Than Ready (USA) – Crillon (NZ) (Zabeel),Trained by Mick Price In AUS. 5
 Eliza Park International Total 5
 Exors of the late D W Barker
G1 Darley July Cup : 3 . Eastern Impact (IRE) 50/1 b g Bahamian Bounty – Kate The Great (Xaar),Trained by Richard Fahey In ENG. 5
 Exors of the late D W Barker Total 5
 F P Salanitri, Mrs P L Salanitri Et Al
G1 Robert Sangster Stakes : 3 . I Love It (AUS) 20/1 b f Artie Schiller (USA) – Not That Innocent (AUS)(Foxhound),Trained by John Salanitri In AUS. 5
 F P Salanitri, Mrs P L Salanitri Et Al Total 5
 F Velin
G1 Ladbrokes St. Leger : 3 . Fields Of Athenry (IRE) 100/30 b c Galileo (IRE) – Last Love (IRE) (Danehill),Trained by A P O’Brien In IRE. 5
 F Velin Total 5
 Fair Salinia Ltd
G1 Prix Ganay-Prix Air Mauritius : 3 . Fate (FR) 12/1 b m Teofilo (IRE) – Specificity (USA) (Alleged),Trained by A De Royer-Dupre In FR. 5
 Fair Salinia Ltd Total 5
 Fair Salinia Ltd, R A Pegum Et Al
G1 Chipping Norton Stakes : 3 . He’s Your Man (FR) 17/2 b/br g Cape Cross (IRE) – Via Saleria (IRE) (Arazi),Trained by Chris Waller In AUS. 5
 Fair Salinia Ltd, R A Pegum Et Al Total 5
 G Augustin-Normand & Mme E Vidal
G1 Darley Prix Morny : 3 . Tourny (FR) 8/1 b f Country Reel (USA) – Maka (FR) (Slickly),Trained by P Bary In FR. 5
 G Augustin-Normand & Mme E Vidal Total 5
 G C Ballantyne & Ms D S Ballantyne
G1 Kingston Town Classic : 3 . Dark Musket (AUS) 150/1 br g Musket (AUS) – Oriental Lass (NZ) (Faltaat),Trained by Graeme Ballantyne In AUS. 5
 G C Ballantyne & Ms D S Ballantyne Total 5
 G Campbell, M Cellucci Et Al
G1 Las Virgenes Stakes : 3 . Achiever’s Legacy (USA) 117/10 City Zip (USA) ,Trained by Jerry Hollendorfer In USA. 5
 G Campbell, M Cellucci Et Al Total 5
 G F Durrant, A T Wilson, E G Moore
G1 Victoria Derby : 3 . Kia Ora Koutou (AUS) 11/2 b g Blackfriars (AUS) – Kia Ora Miss (AUS) (Jeune),Trained by Adam Durrant In AUS. 5
 G F Durrant, A T Wilson, E G Moore Total 5
 G G Kolivos & Mrs D Kolivos
G1 Coolmore Classic : 3 . Diamond Drille (AUS) 25/1 b m Al Maher (AUS) – Damzelle Pedrille (AUS) (Zoffany),Trained by Gai Waterhouse In AUS. 5
 G G Kolivos & Mrs D Kolivos Total 5
 Gestut Gorlsdorf
G1 Grosser Dallmayr-Preis-Bayerisches Zuchtrennen :   3 . Wunder (GER) 47/10   ch f Adlerflug (GER) – Wonderful World (GER) (Dashing Blade),Trained by Markus Klug In GER. 5
 Gestut Gorlsdorf Total 5
 Gestut Winterhauch
G1 157. Henkel-Preis der Diana – Deutsches Stuten-Derby :   3 . Amona (IRE) 19/2   gr/ro f Aussie Rules (USA) – Abbasharjah (GER) (Tiger Hill),Trained by Andreas Lowe In GER. 5
 Gestut Winterhauch Total 5
 Golden Pegasus Racing Inc & Earle I Mack
G1 Santa Anita Derby : 3 . Bolo (USA) 48/10 b/br c Temple City (USA) – Aspen Mountain (USA) (Chief Seattle),Trained by Carla Gaines In USA. 5
 Golden Pegasus Racing Inc & Earle I Mack Total 5
 Gooree Pastoral Company
G1 Cantala Stakes/Emirates Stakes : 3 . Rock Sturdy (AUS) 30/1 b h Fastnet Rock (AUS) – Tzu Hsi (AUS) (Quest For Fame),Trained by Joseph Pride In AUS. 5
 Gooree Pastoral Company Total 5
 Grayson Farm
G1 Longines Kentucky Oaks : 3 . I’m A Chatterbox (USA) 56/10 ch f Munnings (USA) – Chit Chatter (USA) (Lost Soldier),Trained by J Larry Jones In USA. 5
 Grayson Farm Total 5
 Green Farm
G1 Shuka Sho :   3 . Maximum De Paris (JPN) 30/1 gr f King Kamehameha (JPN) – Mlle De Paris (JPN) (Sunday Silence),Trained by Shigeki Matsumoto In JPN. 5
 Green Farm Total 5
 Haras De Saint Pair
G1 Premio Lydia Tesio Longines : 3 . Via Pisa (FR) 758/100 ch f Pivotal – Via Medici (IRE) (Medicean),Trained by F Head In FR. 5
 Haras De Saint Pair Total 5
 Heider Family Stables Llc & Craig Bernick
G1 Zenyatta Stakes : 3 . Savings Account (USA) 35/1 gr/ro f Medaglia d’Oro (USA) – Wild Hoots (USA) (Unbridled’s Song),Trained by Thomas F Proctor In USA. 5
 Heider Family Stables Llc & Craig Bernick Total 5
 Hidden Brook Farm
G1 Beldame Stakes : 3 . Catch My Drift (USA) 36/5 b/br f Pioneerof The Nile (USA) – Drift To The Lead (USA) (Yonaguska),Trained by Chad C Brown In USA. 5
 Hidden Brook Farm Total 5
 Highclere T’bred Racing (Wellington)
G1 Racing Post Trophy : 3 . Foundation (IRE) 10/11F ch c Zoffany (IRE) – Roystonea (Polish Precedent),Trained by John Gosden In ENG. 5
 Highclere T’bred Racing (Wellington) Total 5
 Highclere Thoroughbred Racing(Hardwicke)
G1 St. James’s Palace Stakes : 3 . Consort (IRE) 6/1 gr c Lope De Vega (IRE) – Mundus Novus (USA) (Unbridled’s Song),Trained by Sir Michael Stoute In ENG. 5
 Highclere Thoroughbred Racing(Hardwicke) Total 5
 Incolinx
G1 Gran Premio Dei Jockey Club E Coppa D’Oro : 3 . Duca Di Mantova 127/20 ch g Manduro (GER) – Vale Mantovani (Wolfhound),Trained by Il Cavallo In Testa In ITALY. 5
 Incolinx Total 5
 Ivan Dalos
G1 Besilu Florida Derby : 3 . Ami’s Flatter (CAN) 36/5 b c Flatter (USA) – Galloping Ami (CAN) (Victory Gallop),Trained by Josie Carroll In CAN. 5
 Ivan Dalos Total 5
 J Kelly
G1 Epsom Handicap : 3 . Sons Of John (AUS) 17/1 br g Oratorio (IRE) – Mountain Echo (AUS) (Scenic),Trained by Jason Attard In AUS. 5
 J Kelly Total 5
 J M Lowish, W J Fawdry & T P Burt
G1 Hyland Race Colours Underwood Stakes : 3 . The Cleaner (AUS) 13/2 b g Savoire Vivre – Dash Of Scotch (AUS) (Blessington),Trained by Mick Burles In AUS. 5
 J M Lowish, W J Fawdry & T P Burt Total 5
 James Bowers
G1 Coolmore Nunthorpe Stakes : 3 . Mattmu 12/1 b c Indesatchel (IRE) – Katie Boo (IRE) (Namid),Trained by Tim Easterby In ENG. 5
 James Bowers Total 5
 Jerry Durant
G1 Foxwoods King’s Bishop Stakes : 3 . Holy Boss (USA) 57/20F ch c Street Boss (USA) – Holy Grace (USA) (Holy Bull),Trained by Steven Asmussen In USA. 5
 Jerry Durant Total 5
 Jin Takahashi
G1 NHK Mile Cup : 3 . Musee Sultan (JPN) 49/10 b c King Kamehameha (JPN) – Ask Deputy (JPN) (French Deputy),Trained by Satoshi Oehara In JPN. 5
 Jin Takahashi Total 5
 Jon & Sarah Kelly
G1 Alabama Stakes :   3 . Red Vine (USA) 23/5   b h Candy Ride (ARG) – Murky Waters (USA) (Storm Creek),Trained by Christophe Clement In USA. 5
 Jon & Sarah Kelly Total 5
 Joseph Allen
G1 Prix du Jockey Club : 3 . War Dispatch (USA) 79/10 gr/ro c War Front (USA) – Photograph (USA) (Unbridled’s Song),Trained by J-C Rouget In FR. 5
 Joseph Allen Total 5
 Joseph V Shields Jr
G1 Ogden Phipps Handicap : 3 . House Rules (USA) 165/10 b/br f Distorted Humor (USA) – Teamgeist (ARG) (Mutakddim),Trained by James Jerkens In USA. 5
 Joseph V Shields Jr Total 5
 Jun Kokubu
G1 Sprinters Stakes : 3 . Ukiyono Kaze (JPN) 186/10 b/br m On Fire (JPN) – Admire Dash (JPN) (Fusaichi Concorde),Trained by Takanori Kikuzawa In JPN. 5
 Jun Kokubu Total 5
 K D Smith, I Pirina Et Al
G1 Spring Champion Stakes : 3 . Man Of Choice (AUS) 7/1 b g Manhattan Rain (AUS) – Moonsong (AUS) (Redoute’s Choice),Trained by Luke Price In AUS. 5
 K D Smith, I Pirina Et Al Total 5
 K Papanicolaou
G1 Australian Oaks : 3 . Candelara (AUS) 6/1 ch f Real Saga (AUS) – Jadana (AUS) (Jade Hunter),Trained by Bjorn Baker In AUS. 5
 K Papanicolaou Total 5
 K W King, G Raymond Et Al
G1 Turnbull Stakes : 3 . Set Square (AUS) 18/1 b f Reset (AUS) – Dynastar (AUS) (Zeditave),Trained by Ciaron Maher In AUS. 5
 K W King, G Raymond Et Al Total 5
 Kennet Valley Thoroughbreds I
G1 Betfred Sprint Cup (Class 1) (Group 1) : 3 . Magical Memory (IRE) 14/1 gr g Zebedee – Marasem (Cadeaux Genereux),Trained by Charles Hills In ENG. 5
 Kennet Valley Thoroughbreds I Total 5
 Klaus Allofs & Stiftung Gestut Fahrhof
G1 Premio Presidente Della Repubblica : 3 . Wake Forest (GER) 107/20 b h Sir Percy – Wurfspiel (GER) (Lomitas),Trained by A Wohler In GER. 5
 Klaus Allofs & Stiftung Gestut Fahrhof Total 5
 Koji Maeda
G1 Dubai Sheema Classic :   3 . One And Only (JPN) 16/1 b c Heart’s Cry (JPN) – Virtue (JPN) (Taiki Shuttle),Trained by Kojiro Hashiguchi In JPN. 5
 Koji Maeda Total 5
 Kyle W Nagel
G1 Darley Alcibiades Stakes : 3 . Ma Can Do It (USA) 231/10 b f Majesticperfection (USA) – Two Fer Place (USA) (Out Of Place),Trained by Dale Romans In USA. 5
 Kyle W Nagel Total 5
 L Petagna
G1 Ranvet Stakes : 3 . Lucia Valentina (NZ) 5/1 br f Savabeel (AUS) – Staryn Glenn (NZ) (Montjeu),Trained by Kris Lees In AUS. 5
 L Petagna Total 5
 Lael Stable
G1 Preakness Stakes : 3 . Divining Rod (USA) 126/10 b/br c Tapit (USA) – Precious Kitten (USA) (Catienus),Trained by Arnaud Delacour In USA. 5
 Lael Stable Total 5
 Laurel Oak Bloodstock Pty Ltd, J V Murphy Et Al
G1 Manikato S : 3 . Rebel Dane (AUS) 12/1 b/br h California Dane (AUS) – Texarcana (AUS) (More Than Ready),Trained by Gary Portelli In AUS. 5
 Laurel Oak Bloodstock Pty Ltd, J V Murphy Et Al Total 5
 M Offenstadt & Mme B Jenney
G1 Poule d’Essai des Poulains : 3 . Mr Owen (USA) 25/1 b c Invincible Spirit (IRE) – Mrs Lindsay (USA) (Theatrical),Trained by F Rohaut In FR. 5
 M Offenstadt & Mme B Jenney Total 5
 Martin S Schwartz Racing
G1 Darley Yorkshire Oaks : 3 . Sea Calisi (FR) 7/1 b f Youmzain (IRE) – Triclaria (GER) (Surumu),Trained by F Doumen In FR. 5
 Martin S Schwartz Racing Total 5
 Marylou Whitney Stables Llc
G1 Forego Stakes : 3 . Viva Majorca (USA) 33/1 b g Tiago (USA) – Quick Town (USA) (Cape Town),Trained by Ian Wilkes In USA. 5
 Marylou Whitney Stables Llc Total 5
 Matthew Wong Leung Pak
G1 Cathay Pacific Hong Kong Sprint : 3 . Not Listenin’tome (AUS) 8/1 b g Dylan Thomas (IRE) – Flame Of Sydney (AUS) (Encosta De Lago),Trained by John Moore In HK. 5
 Matthew Wong Leung Pak Total 5
 Mill Farm Co Ltd
G1 Victoria Mile : 3 . Minaret (JPN) 290/1 b m Suzuka Mambo (JPN) – Noisette (JPN) (Warning),Trained by Naru Owada In JPN. 5
 Mill Farm Co Ltd Total 5
 Millsy Syndicate & Mrs S Surace
G1 Flight Stakes : 3 . Perignon (AUS) 16/1 b f Snitzel (AUS) – Last Blaze (JPN) (Narita Brian),Trained by Gerald Ryan In AUS. 5
 Millsy Syndicate & Mrs S Surace Total 5
 Mohammed Jaber
G1 Pattison Canadian International Stakes :   3 . Sheikhzayedroad 37/4 b g Dubawi (IRE) – Royal Secrets (IRE) (Highest Honor),Trained by David Simcock In ENG. 5
 Mohammed Jaber Total 5
 Mrs Angela McAlpine & Partners
G1 Qatar Prix du Cadran : 3 . Fun Mac (GER) 11/2 ch g Shirocco (GER) – Favorite (GER) (Montjeu),Trained by Hughie Morrison In ENG. 5
 Mrs Angela McAlpine & Partners Total 5
 Mrs Angie Bailey
G1 Diamond Jubilee Stakes : 3 . Astaire (IRE) 25/1 b c Intense Focus (USA) – Runway Dancer (Dansili),Trained by Kevin Ryan In ENG. 5
 Mrs Angie Bailey Total 5
 Mrs L A Keys, C C Johnstone & R T Deuis
G1 Sydney Cup : 3 . Like A Carousel (AUS) 150/1 ch g Helike (USA) – Carnival Ride (AUS) (Spinning World),Trained by Ken Keys In AUS. 5
 Mrs L A Keys, C C Johnstone & R T Deuis Total 5
 Ms R J Hornhardt, Mrs M L Olive Et Al
G1 Queensland Derby : 3 . Jumbo Prince (AUS) 20/1 b/br c Outback Prince (AUS) – Maggie Jain (AUS) (Lujain),Trained by Michael Nolan In AUS. 5
 Ms R J Hornhardt, Mrs M L Olive Et Al Total 5
 N Yamamoto
G1 Tokyo Daishoten : 3 . Wonder Acute (JPN) 26/1 b h Charismatic (USA) – Wonder Heritage (USA) (Pleasant Tap),Trained by Masao Sato In JPN. 5
 N Yamamoto Total 5
 Nikolay Shurupov
G1 Premio Roma   : 3 . Beautiful Heroine (IRE) 141/10 b f High Chaparral (IRE) – Blue Sail (USA) (Kingmambo),Trained by F-H Graffard In FR. 5
 Nikolay Shurupov Total 5
 Niles Dickey LLC
G1 Madison Stakes : 3 . Clearly Confused (USA) 28/1 b m Successful Appeal (USA) – Nice Of You (USA) (Allen’s Prospect),Trained by Richard Baltas In North America. 5
 Niles Dickey LLC Total 5
 Nirvana Stables
G1 Frizette Stakes : 3 . She’s All Ready (USA) 19/10F ch f Girolamo (USA) – Prominent (USA) (El Prado),Trained by James T Ryerson In USA. 5
 Nirvana Stables Total 5
 Noel O’Callaghan
G1 Commonwealth Cup : 3 . Anthem Alexander (IRE) 8/1 ch f Starspangledbanner (AUS) – Lady Alexander (IRE) (Night Shift),Trained by Edward Lynam In IRE. 5
 Noel O’Callaghan Total 5
 O Wong
G1 Vinery Stud Stakes Reg As The Storm Queen Stakes : 3 . Thunder Lady (NZ) 50/1 b f Mastercraftsman (IRE) – Thunderchine (AUS) (Thunder Gulch),Trained by John Sargent In AUS. 5
 O Wong Total 5
 O’Zbekiston Racing
G1 Clark Handicap : 3 . Looks To Spare (USA) 89/1 b/br g Pollard’s Vision (USA) – Cushion (USA) (Play Fellow),Trained by Otabek Umarov In USA. 5
 O’Zbekiston Racing Total 5
 Peachtree Stable
G1 Malibu Stakes : 3 . Lord Nelson (USA) 36/5 ch c Pulpit (USA) – African Jade (USA) (Seeking The Gold),Trained by Bob Baffert In USA. 5
 Peachtree Stable Total 5
 Potensis B’stock, C Giles & Merriebelle
G1 QIPCO One Thousand Guineas : 3 . Tiggy Wiggy (IRE) 9/1 b f Kodiac – Kheleyf’s Silver (IRE) (Kheleyf),Trained by Richard Hannon In ENG. 5
 Potensis B’stock, C Giles & Merriebelle Total 5
 Qatar Bloodstock Ltd
G1 Queen of the Turf Stakes : 3 . Noble Protector 9/2 b m Haafhd – All Glory (Alzao),Trained by Robert Smerdon In AUS. 5
 Qatar Bloodstock Ltd Total 5
 R C Callander, Down With Gamblor Racing Et Al
G1 Titan Energy Services Doomben Cup : 3 . I’m Imposing 10/1 b g Danehill Dancer (IRE) – On Fair Stage (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by Chris Waller In AUS. 5
 R C Callander, Down With Gamblor Racing Et Al Total 5
 R M Donovan, Mrs K A Donovan & Miss J M Donovan
G1 Bundaberg Distilling Co. BTC Cup : 3 . Our Boy Malachi (AUS) 21/10F ch g Top Echelon (AUS) – Rusticate (AUS) (Rustic Amber),Trained by Michael, Wayne & John Hawkes In AUS. 5
 R M Donovan, Mrs K A Donovan & Miss J M Donovan Total 5
 Radar Racing Llc
G1 Claiborne Breeders’ Futurity : 3 . Rated R Superstar (USA) 23/5 ch c Kodiak Kowboy (USA) – Wicked Wish (USA) (Gold Case),Trained by Kenneth McPeek In USA. 5
 Radar Racing Llc Total 5
 Ralph M Evans & Winstar Farm Llc
G1 William Hill Haskell Invitational Stakes : 3 . Upstart (USA) 68/10 b/br r Flatter (USA) – Party Silks (USA) (Touch Gold),Trained by Richard Violette Jr In USA. 5
 Ralph M Evans & Winstar Farm Llc Total 5
 Ramona S Bass
G1 Santa Anita Oaks : 3 . Wild At Heart (USA) 69/10 b f Indian Charlie (USA) – Lady Cerise (USA) (Honor Grades),Trained by Richard E Mandella In USA. 5
 Ramona S Bass Total 5
 Rick Barnes
G1 Kingdom of Bahrain Sun Chariot Stakes : 3 . Irish Rookie (IRE) 20/1 b f Azamour (IRE) – Bold Assumption (Observatory),Trained by Martyn Meade In ENG. 5
 Rick Barnes Total 5
 Rockingham Ranch
G1 Frontrunner Stakes : 3 . Hollywood Don (USA) 79/10 b/br c Tapit (USA) – Ocean Drive (USA) (Belong To Me),Trained by Peter Miller In USA. 5
 Rockingham Ranch Total 5
 S G Darby, Ms B Wenman Et Al
G1 The J. J. Atkins : 3 . Look To The Stars (AUS) 8/1 b f I Am Invincible (AUS) – Star Prize (ARG) (Southern Halo),Trained by Clarry Conners In AUS. 5
 S G Darby, Ms B Wenman Et Al Total 5
 Sareen Family Trust
G1 Hollywood Derby : 3 . Om (USA) 9/10F ch c Munnings (USA) – Rare Cat (USA) (Tabasco Cat),Trained by Dan L Hendricks In USA. 5
 Sareen Family Trust Total 5
 Sh Mohd Khalifa Al Maktoum, McVeigh, Malherbe
G1 Jebel Hatta   : 3 . Johann Strauss 25/1 b c High Chaparral (IRE) – Inchmina (Cape Cross),Trained by M F De Kock In SA. 5
 Sh Mohd Khalifa Al Maktoum, McVeigh, Malherbe Total 5
 Shinji Maeda
G1 Yasuda Kinen : 3 . Clarente (JPN) 42/1 ch h Dance In The Dark (JPN) – Erimo Pixy (JPN) (Dancing Brave),Trained by Kojiro Hashiguchi In JPN. 5
 Shinji Maeda Total 5
 Silas Yang Siu Shun, Wong Tak Wai Et Al
G1 Dubai Golden Shaheen :   3 . Rich Tapestry (IRE) 5/1 b g Holy Roman Emperor (IRE) – Genuine Charm (IRE) (Sadler’s Wells),Trained by C W Chang In HK. 5
 Silas Yang Siu Shun, Wong Tak Wai Et Al Total 5
 Sir Po-Shing & Lady Woo Et Al
G1 Standard Chartered Champions & Chater Cup : 3 . Helene Happy Star (IRE) 2/1 b g Zamindar (USA) – Harvest Queen (IRE) (Spinning World),Trained by J Moore In HK. 5
 Sir Po-Shing & Lady Woo Et Al Total 5
 Stall Furstenhof
G1 Prix du Haras de Fresnay-le-Buffard-Jacques Le Marois : 3 . Wild Chief (GER) 25/1 b c Doyen (IRE) – Wild Angel (IRE) (Acatenango),Trained by J Hirschberger In FR. 5
 Stall Furstenhof Total 5
 Steve Melen, Richard A Robertson Et Al
G1 Los Alamitos Futurity (Formely CashCall Futurity) : 3 . I’malreadythere (USA) 25/1 b g Crown Of Thorns (USA) – Wildfire Ruby (USA) (Wild Event),Trained by Jerry Hollendorfer In USA. 5
 Steve Melen, Richard A Robertson Et Al Total 5
 Susan Searing
G1 Bing Crosby Stakes : 3 . Kobe’s Back (USA) 41/10 gr/ro c Flatter (USA) – Well (USA) (Well Decorated),Trained by Peter Eurton In USA. 5
 Susan Searing Total 5
 T K Stuckey, Ms P Yan & Ms S Yan
G1 Randwick Guineas : 3 . Shooting To Win (AUS) 6/4F ch c Northern Meteor (AUS) – Listen Here (AUS) (Elusive Quality),Trained by Peter & Paul Snowden In AUS. 5
 T K Stuckey, Ms P Yan & Ms S Yan Total 5
 Takashi Suzuki
G1 Tenno Sho (Spring) :   3 . Curren Mirotic (JPN) 30/1 ch g Heart’s Cry (JPN) – Star Mie (USA) (A.P. Indy),Trained by Osamu Hirata In JPN. 5
 Takashi Suzuki Total 5
 Tarabilla Farms Inc
G1 Frank E. Kilroe Mile Stakes : 3 . Home Run Kitten (USA) 135/10 ch c Kitten’s Joy (USA) – Grand Slam Girl (USA) (Grand Slam),Trained by David Hofmans In USA. 5
 Tarabilla Farms Inc Total 5
 Team Forster 151 Llc
G1 Humana Distaff Stakes : 3 . Moonlit Stroll (USA) 184/10 b/br f Stroll (USA) – Stay Awhile (USA) (Unbridled’s Song),Trained by Grant T Forster In USA. 5
 Team Forster 151 Llc Total 5
 Team Valor International & Gary Barber
G1 Northern Dancer Turf Stakes : 3 . Triple Threat (FR) 21/4 b h Monsun (GER) – Drei (USA) (Lyphard),Trained by William Mott In USA. 5
 Team Valor International & Gary Barber Total 5
 Terra Di Sienna Stables Ltd
G1 Santa Anita Sprint Championship : 3 . Glacken Too (USA) 269/10 gr/ro c Smoke Glacken (USA) – Storm Prospect (USA) (Stormy Atlantic),Trained by Philip D’Amato In North America. 5
 Terra Di Sienna Stables Ltd Total 5
 Tomokazu Iizuka
G1 Asahi Hai Futurity Stakes : 3 . Shadow Approach (JPN) 91/1 ch c Jungle Pocket (JPN) – Maruka Aichan (JPN) (French Deputy),Trained by Naosuke Sugai In JPN. 5
 Tomokazu Iizuka Total 5
 Top Racing LLC
G1 Carter Handicap : 3 . Dream Saturday (USA) 31/1 b c Any Given Saturday (USA) – Willa Joe (IRE) (El Gran Senor),Trained by Michelle Nevin In USA. 5
 Top Racing LLC Total 5
 Turnley Farms Louisiana LLC
G1 Starlet Stakes : 3 . Sutton’s Smile (USA) 33/1 gr/ro f Paddy O’Prado (USA) – Liberty’s Lyric (USA) (Unbridled’s Song),Trained by Philip D’Amato In North America. 5
 Turnley Farms Louisiana LLC Total 5
 Wachtel Stable & George J Kerr
G1 Maker’s 46 Mile Stakes : 3 . Long On Value (USA) 42/10 b c Value Plus (USA) – Long Message (USA) (Orientate),Trained by William Mott In USA. 5
 Wachtel Stable & George J Kerr Total 5
 Walter R Swinburn
G1 Knob Creek Manhattan Stakes : 3 . Legendary 192/10 b g Exceed And Excel (AUS) – Red Carnation (IRE) (Polar Falcon),Trained by Niall Saville In USA. 5
 Walter R Swinburn Total 5
 Wicklow Bloodstock (Ireland) Ltd
G1 Irish Field St. Leger : 3 . Wicklow Brave 20/1 b g Beat Hollow – Moraine (Rainbow Quest),Trained by W P Mullins In IRE. 5
 Wicklow Bloodstock (Ireland) Ltd Total 5
 Yoko Maeda
G1 Hanshin Juvenile Fillies : 3 . Blanc Bonheur (JPN) 68/10 gr f Deep Impact (JPN) – Le Sucre (JPN) (Sakura Bakushin O),Trained by Kazuya Nakatake In JPN. 5
 Yoko Maeda Total 5
 Yukio Baba
G1 February Stakes : 3 . Best Warrior (USA) 54/10 Majestic Warrior (USA)  ,Trained by Sei Ishizaka In JPN. 5
 Yukio Baba Total 5
 Sheikh Rashid Dalmook Al Maktoum
G1 Connolly’s Red Millis Cheveley Park Stakes : 3 . Besharah (IRE) 9/4F b f Kodiac – Dixieland Kiss (USA) (Dixie Union),Trained by William Haggas In ENG. 5
 Sheikh Rashid Dalmook Al Maktoum Total 5
Qatar Racing Ltd & Newsells Park Stud
G1 Beverly D. Stakes : 3 . Secret Gesture 61/10 b m Galileo (IRE) – Shastye (IRE) (Danehill),Trained by Ralph Beckett In ENG. 5
Qatar Racing Ltd & Newsells Park Stud Total 5
Grand Total 6864
Advertisements